Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Boost Biotech Polska
Wszystkim osobom zainteresowanym i związanym z branżą biotechnologiczną wychodzi naprzeciw Stowarzyszenie Boost Biotech Polska, organizując cykle spotkań ingerujące środowiska związane z biotechnologią oraz realizując projekty wspierające młodych naukowców.

Boost Biotech Polska jest to stowarzyszenie integrujące środowiska osób związanych z bio-technologią. Współpracują z pracownikami firm i przedsiębiorstw związanych z branżą biotechnologiczną, parków technologicznych, uczelni a także ze studentami i absolwentami uczelni.

 

 

„Stowarzyszenie powstało po to by zachęcać ludzi do tego, by dzielili się swoimi pomysłami, swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiadali jak wygląda branża, co można w niej zrobić i w jaki sposób.” - tłumaczy Anna Jeszka. Zapytana jak powstał pomysł utworzenia Stowarzyszenia Boost Biotech Polska, odpowiada:

 

 

Stowarzyszenie organizuje spotkania otwarte w Łodzi, Warszawie i Lublinie dla osób zainteresowanych i związanych z branżą. Zaletą spotkań jest ich nieformalny charakter a przy tym możliwość poznania nowych osób, inspiracji ich pracą oraz poznania ciekawych i praktycznych aspektów biotechnologii. Jak twierdzi Anna Jeszka, jest coraz większe zainteresowanie młodych ludzi takim projektem.

 

Najbliższe spotkania Meet Biotech Boost Biotech:

 

  • 12 października- Lublin,  PI X DRZWI (Racławickie 6)- start godz. 18
  • 20 października- Warszawa,  Cafe Niespodzianka (Marszałkowska 7)- start godz. 19
  • 21 października- Łódź, Niebostan (Piotrkowska 17)- start godz. 19

Dziewczyny do nauki!

Jednym z realizowanych projektów przez Stowarzyszenie Boost Biotech Polska jest projekt „MISS PROFESOR – Dziewczyny do nauki!” promujący karierę naukową wśród kobiet. W ramach niego, odbędą się spotkania Prelegentek z Uczelni z licealistkami, studentkami oraz doktorantkami. Podczas spotkań panie, dla których pasją jest nauka, będą mogły zainspirować się kobietami-naukowcami i usłyszeć jak u nich toczyła się ścieżka kariery oraz jak godziły pracę naukową z życiem prywatnym. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 października o godzinie 17 w Łodzi, w klubo-kawiarni Niebostan (ul. Piotrkowska 17). Gośćmi spotkania będą:

  1. prof. dr hab. Halina Abramczyk - Międzyresortowy Instytut Techniki Radiacyjnej, Politechnika Łódzka
  2. dr hab. inż. Agnieszka Dybała-Defratyka - Międzyresortowy Instytut Techniki Radiacyjnej, Politechnika Łódzka
  3. dr hab. inż. Katarzyna Pernal, prof. PŁ - Instytut Fizyki, Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, Politechnika Łódzka

O terminach i szczegółach spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie można poczytać na profilu organizacji Boost Biotech Polska na facebooku. Opis realizowanych przez Stowarzyszenie projektów znajduje się na ich stronie internetowej: www.boostbiotech.pl .

Źródła

www.boostbiotech.pl

https://www.facebook.com/BoostBiotechPolska

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
5
7
8
9
10
11
13
V Kongres BIO
2023-09-13 do 2023-09-16
14
15
16
17
18
21
22
23
24
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
Newsletter