Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Rusza konkurs Prix Galien Polska 2016!
Adam Zalewski, 07.03.2016 , Tagi: prix galien
Rozpoczyna się kolejna, czwarta edycja konkursu Prix Galien Polska. Przełomowe odkrycia w dziedzinie medycyny i farmacji oraz innowacyjne produkty lecznicze można zgłaszać do 30 czerwca 2016 roku. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali w listopadzie.

 

W konkursie Prix Galien Polska 20161 mogą brać udział naukowcy, instytucje badawcze, firmy farmaceutyczne, producenci wyrobów medycznych oraz twórcy kampanii zdrowotnych.

Kapituła pod przewodnictwem profesora Cezarego Szczylika wybierze zwycięzców w następujących kategoriach:

I. Innowacyjny produkt leczniczy, w tym podkategorie:

1.1. Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym

1.2. Innowacyjny produkt lecznicy stosowany w lecznictwie zamkniętym - rok temu w tej kategorii wygrała firma BRISTOL-MYERS SQUIBB za immunoonkologiczną terapię, stanowiącą przełom w leczeniu onkologicznym pacjentów z zaawansowanym czerniakiem oraz leczeniu raka płuca. Więcej o projekcie opowie Piotr Marciniak, reprezentujący przedsiębiorstwo na zeszłorocznej Gali: 

Niwolumab zdobył złoty medal Prix Galien także w międzynarodowej edycji w Stanach Zjednoczonych za najlepszy produkt biotechnologiczny.

1.3. Innowacyjna szczepionka

1.4.Innowacyjny sierocy produkt leczniczy 

II. Innowacyjne odkrycie naukowe

III. Innowacyjny wyrób medyczny 

IV. Innowacyjna kampania zdrowotna - nowość w tegorocznej edycji. Poświęcona jest kampaniom edukacyjnym, społecznym, pacjenckim, których innowacyjność może mieć przełomowy wpływ na diagnostykę, leczenie i/lub zapobieganie chorobom u ludzi, zmianę stylu życia znaczącej grupy społecznej w kierunku większej świadomości i dbałości o zdrowie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2016 roku, zaś ogłoszenie wyników i podsumowanie odbędzie się podczas uroczystej Gali rozdania nagród w listopadzie.

Na tym jednak lista nagród się nie kończy. Rok temu na uroczystej Gali poznaliśmy m.in. Magdę Barańską, której kapituła Konkursu przyznała stypendium dla młodego naukowca o wartości 10 tysięcy złotych. Z poniższego filmiku dowiecie się dokładnie na czym polegał jej projekt:

Magda podczas trwania Gali zaczynała dopiero studia na łódzkim UMedzie. Już w tak młodym wieku ma na swoim koncie wygraną w konkursie naukowym E(x)plory i finał największego na świecie konkursu młodych naukowców Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF) w USA. Będąc jeszcze w liceum i odkrywając wtedy mutację chromosomu, była postrzegana jako przyszłość polskiej nauki. Ogromne nadzieje wiąże z jej osiągnięciami także prof. Cezary Szczylik

Podobnie jak w 2015 r., tak również tegoroczną edycję obejmiemy patronatem medialnym. 

Szczegółowych informacji na temat Prix Galien udziela:

Katarzyna Starosławska, koordynator konkursu:

telefon +48.600.141.544

e-mail: k.staroslawska@prixgalien.pl

Więcej na temat konkursu:

www.prixgalien.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach produktów leczniczych oferowanych przez firmy farmaceutyczne, wyrobów medycznych, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców. Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w 17 krajach, między innymi: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata odbywa się edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej. Twórcą Prix Galien jest francuski farmaceuta Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku. Z czasem zyskała ona prestiż na całym świecie i obecnie stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie można zdobyć w dziedzinie farmacji i medycyny.

KOMENTARZE
Newsletter