Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polscy biotechnolodzy poszukują możliwości w Izraelu
Firma Bio-Tech Consulting połączyła siły z przedstawicielami Polskiej Ambasady w Izraelu. Efekty tej współpracy pojawią się jesienią w postaci seminarium dla przedstawicieli polskich innowacyjnych firm oraz liderów izraelskiego sektora life science. Seminarium umożliwi międzynarodowy networking, ale również promowanie polskiej biotechnologii.

Izrael – państwo na Bliskim Wschodzie, zamieszkiwane przez niespełna 8 milionów osób, kojarzone głównie z problemami wynikającymi z koegzystencji  z Palestyńczykami oraz sąsiadującymi z nim krajami arabskimi. Jednocześnie kraj, z którego pochodzi około 20% wszystkich laureatów Nagrody Nobla, plasujący się na 15 miejscu w rankingu wskaźnika rozwoju społecznego (w którym Polska, z potencjałem ludnościowym rzędu 38 mln, zajmuje miejsce 45), będący światowym centrum innowacyjnego biznesu. W tym kraju doskonale funkcjonuje transfer i komercjalizacja innowacyjnych technologii wytwarzanych w jednostkach naukowych, a inwestorzy postrzegają go jako lidera wśród dostawców  innowacyjnych technologii na światowym rynku.

Jesienią 2015 roku, firma Bio-Tech Consulting sp. z o.o. (www.biotechconsulting.pl)  wraz  Ambasadą Polską w Izraelu zorganizuje seminarium polsko-izraelskie, w którym weźmie udział m.in. ok 10 polskich firm z sektora innowacyjnego biobiznesu oraz przedstawiciele izraelskich firm i instytucji z branży.  Kameralny charakter spotkania ma służyć usprawnieniu wymiany doświadczeń i stworzeniu podstaw  dla dalszej współpracy naukowej i biznesowej. Dodatkowo, spotkanie będzie sprzyjać promocji polskiej biotechnologii wśród liderów izraelskiego biobiznesu.

Organizatorzy zakładają, że spotkanie będzie zaledwie wstępem do długofalowej współpracy polsko – izraelskiej w sektorze innowacyjnego biobiznesu.  Seminarium zapoczątkuje wymianę kontaktów biznesowych między Polską a Izraelem, a proces ten będzie kontynuowany podczas przyszłorocznego BioForum (www.cebioforum.com) organizowanego w dniach 9-10 maja w Łodzi.

Seminarium ma na celu m.in. zachęcenie znaczącej liczby izraelskich firm do przyjazdu do Polski w maju przyszłego roku, w celu nawiązywania bezpośredniej współpracy z dynamicznie rozwijającymi się firmami biotechnologicznymi Polski i Europy Środkowej. Wydarzenie może przyczynić się do wejścia polskich firm w międzynarodowy obieg współpracy w tym wyjątkowo konkurencyjnym otoczeniu.

 

Monika Gabas, Bio-Tech Consulting

 

KOMENTARZE
Newsletter