Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Celon Pharma rozpoczyna proces rozbudowy swojego centrum badawczo-rozwojowego
Do 2019 r. w Kazuniu Nowym powstanie nowoczesny obiekt, w którym rozwijane będą m.in. projekty innowacyjne spółki. Budowa CBR zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych w trakcie pierwszej publicznej oferty akcji spółki oraz z Programu Innowacyjna Gospodarka. Łączny koszt inwestycji to ok. 80 milionów złotych. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wyraziło zgodę na zakup nieruchomości położonych w Gminie Czosnów. Projektowany budynek powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładu Wytwarzania i Konfekcjonowania Produktów Leczniczych Spółki w Kazuniu Nowym. Uzyskane finansowanie pozwoli również na zaprojektowanie i wyposażenie szeregu specjalistycznych laboratoriów Centrum.

- Ten projekt potwierdza konsekwentną realizację naszej strategii biznesowej w obszarze rozwoju nowych terapii. Pozwoli na integrację i optymalizację wszystkich procesów naukowo-biznesowych w spółce i kilkukrotnie zwiększy nasz potencjał jakościowy i ilościowy w tym obszarze. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia planów światowej komercjalizacji naszych kandydatów na lek. Docelowo będzie w nim pracowało ok. 200 naukowców z całej Polski. Mamy ambicję pracować z najlepszymi – deklaruje dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Celon Pharma S.A. jest zintegrowaną firmą farmaceutyczną prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzającą nowoczesne leki. Założona została w 2002 r. przez dr Maciej Wieczorka. Firma dysponuje dwoma w pełni wyposażonymi laboratoriami dedykowanymi do badań i rozwoju produktów leczniczych (R&D) zarówno leków generycznych, jak innowacyjnych. Dwa zakłady wytwórcze spółki posiadają odpowiednie zezwolenia GMP (Good Manufacturing Practice). Siedziba główna, jak i parki laboratoryjne zlokalizowane są w promieniu 30 km od centrum Warszawy. Obecnie firma liczy ok. 250 pracowników. Celon Pharma zatrudnia w obszarze badań i rozwoju t62 naukowców, z których połowa posiada lub jest w trakcie zdobywania tytułów doktorskich. Spółka prowadzi kilkanaście projektów rozwoju innowacyjnych leków z takich grup terapeutycznych jak onkologia, neuropsychiatria, autoimmunologia i metabolizm.

Źródła

Informacja prasowa, pozyskana od organizatorów BioForum 2017. Materiał video pochodzi z konferencji prasowej podczas tego wydarzenia.

KOMENTARZE
Newsletter