Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czas na lab! Eurolab!
Redakcja portalu, 18.03.2015
18 marca 2015 oficjalnie otwarte zostały 17. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych Targi Eurolab 2015 i Crimelab 2015. To specjalistyczna impreza o charakterze biznesowo-naukowym, skierowana do branży laboratoryjnej, powstająca przy współpracy merytorycznej ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski.

Wydarzenie Eurolab daje możliwość promocji najnowszych rozwiązań i technologii przeznaczonych dla laboratoriów, jak również stanowi niezastąpione źródło informacji i opinii o najnowocześniejszych metodach i technikach badawczych. Doskonałe połączenie świata nauki i biznesu sprawia, że na targi przybywają zarówno kontrahenci chcący nawiązać kontakty biznesowe, jak i przedstawiciele szeroko pojętej nauki zainteresowani nowościami rynkowymi i poszerzaniem wiedzy. Każdej z edycji imprezy towarzyszą prowadzone na wysokim poziomie seminaria, konferencje i wykłady  prowadzone przez specjalistów z branży, a nad strona merytoryczną targów i wydarzeń czuwa Rada Programowa. Impreza skierowana jest do tych, którzy posiadają produkty i usługi dla laboratoriów, chcą poszerzyć grono klientów oraz szukają bezpośredniej formy promocji.

Swoją ofertę promują m. in. producenci i dystrybutorzy akcesoriów laboratoryjnych, drobnego sprzętu oraz szkła laboratoryjnego. Podczas tegorocznego eventu spotkać można przedstawicieli firm produkujących meble, aparaturę analityczną, a także oprogramowania dla laboratoriów.

Wśród nowości, które zaprezentowana na targach znalazły się:

  • autorska seria cyfrowych kamer mikroskopowych Delta Optical DLT-Cam. Wśród nich występują kamery komunikujące się z komputerami za pośrednictwem interfejsu USB 2.0, a także superszybkiego USB 3.0, co gwarantuje uzyskanie bardzo płynnego obrazu. Oferujemy także modele bezprzewodowe, komunikujące się poprzez WiFi oraz kamerę HDMI, podłączaną bezpośrednio do urządzenia wyświetlającego (monitor, projektor cyfrowy). Oferujemy kamery w szerokim wachlarzu rozdzielczości sensorów (CMOS oraz CCD): od 1,3 do 14 milionów pikseli. Każdy użytkownik mikroskopu znajdzie wśród nich model odpowiedni do swoich potrzeb. Dołączone polskojęzyczne oprogramowanie DLT-CamViewer z funkcjami pomiarowymi, opcjami filtrowania i zliczania obiektów
  • reaktory przepływowe gazy-ciecze, gazy-gazy oraz ciecze-ciecze w zakresie od kilku ml/min do 200 l/h dla reakcji wielofazowych, ciśnieniowych, egzo i endotermicznych. Dozowanie wielu substratów z premixerem, zawracaniem, poborem prób. Elastyczne, modułowe, pozwalające na niemal nieograniczone, zaawansowane plany procesowe. Intuicyjna obsługa, przyjemność sterowa
  • kablowy system gromadzenia danych do walidacji procesów termicznych. Dzięki małym rozmiarom i niewielkiej wadze nowy E-Val Pro pozwala na łatwiejszy dostęp do badanego środowiska. Jego elastyczna konfiguracja pozwala na podłączenie do 40-stu kanałów w jednym module. Duża pamięć wewnętrzna zapamiętuje po 8 godzin 10 badań. E-Val Pro jest wyposażony w akumulatory wewnętrzne zasilające moduł przez 2 godziny pracy (opcjonalnie 8 godzin). Moduł może pracować jako urządzenie niezależne albo podłączony do LAN/USB. E-Val Pro korzysta z oprogramowania do walidacji  ValSuite™ Pro z wydajnymi narzędziami do raportowania. Pozwala ono użytkownikowi na korzystanie z loggerów i termopar w tym samym badaniu.
  • i wiele innych

 

Anna Szulc

KOMENTARZE
Newsletter