Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Aston Chemicals – dystrybutor surowców kosmetycznych, podążający za trendami w branży
Aston Chemicals jest niezależnym dystrybutorem surowców kosmetycznych, działającym na terenie Europy. Oprócz wielu innowacyjnych technologicznie surowców, firma świadczy pomoc technologiczną dla firm, opracowując receptury z wykorzystaniem produktów swojej marki. Głównie są to receptury kosmetyków kolorowych, pielęgnacyjnych, preparatów przeznaczonych do kąpieli i pod prysznic, kosmetyków przeciwsłonecznych, do pielęgnacji włosów, jamy ustnej czy też przykładowe receptury kosmetyków z certyfikatem EcoCert.

 

Aston Chemicals wyznaczył kilka trendów branżowych, za którymi podąża i są to: Novel Textures, Instant Effect, Matte, Natural Look, Nude i Food Inspirations. 

Każda z tych ścieżek ma w sobie coś unikalnego. Novel Textures opiera się na potrzebie zaznania czegoś nowego i ekscytującego jeszcze przed użyciem kosmetyku i występuje zarówno u konsumentów, jak i producentów. 

Instant Effect to produkty przynoszące natychmiastowy efekt. Współczesnym kobietom nie wystarcza stosowanie kosmetyku, którego efekty widzą na przestrzeni kilku tygodni. Instant Effect przynosi natychmiastowe odczuwalne lub wizualne efekty, co według firmy Aston Chemicals jest idealnym sposobem na pokazanie skuteczności produktu. Efekty „instant” połączone są z długotrwałym działaniem składników aktywnych. Jednym z produktów, opracowanych przez firmę i podążających za tym trendem jest Instant Saviour Balm - balsam, który przeobraża się w proszek, dając jedwabiste odczucie na skórze. Daje natychmiastowy efekt rozjaśniający i rozświetlający. Nie zawiera silikonów, natomiast zawartość naturalnych składników opartych na oliwie z oliwek i krokoszu barwierskim pielęgnuje skórę przez długi czas. Receptura Saviour Balm opiera się na zastosowaniu suchego, ciekłego emolientu, który pozostawia lekkie uczucie na skórze, jest nietłusty i niekomedogenny w połączeniu z miękkim elastycznym proszkiem, który absorbuje sebum oraz serii pigmentów, które rozpraszają światło, przez co dodają skórze blasku.

Food Inspirations to gama produktów inspirowanych teksturami, aromatami i opakowaniami produktów spożywczych. Jest to np. paletka cieni do powiek, której opakowanie przypomina tabliczkę czekolady. Innowacyjnym produktem z tej serii jest Double Melt Gelato – krem, który wygląda jak lody oraz chłodzi i łagodzi skórę po opalaniu.

Natural Look opiera się na naturalnym i delikatnym podkreśleniu atutów urody. Gotowym kosmetykiem tej serii jest BB Body Mousse, który jest lekkim koloryzującym musem, nadającym skórze twarzy i ciała zdrowy i jednolity wygląd.

Trend Nude to szalony powrót do lat 90-tych i opiera się na makijażu ust w kolorze Nude, głównie w połączeniu z mocnym makijażem oczu.

Matte to przede wszystkim matowe szminki, które utrzymują się dużo dłużej na ustach niż tradycyjne kosmetyki koloryzujące do ust. Nie powinny wysuszać ust i pękać na nich. Lip Matte firmy Aston Chemicals to płynna szminka matowa w kolorze Nude, która zapewnia długotrwały efekt i komfort noszenia. Efekt ten został osiągnięty przez dyspersję pigmentów FAS z modyfikacją powierzchniową TTB, które dają doskonałe powinowactwo do skóry i są stabilne w szerokim zakresie pH.

Godnymi uwagi produktami są też emulgatory pochodzenia naturalnego, pozyskiwane z włoskiej oliwy z oliwek Gale & Cosm. Seria K-Beauty to unikalne najnowsze trendy i receptury z Korei Południowej. Firma posiada też w swojej ofercie zestaw czystych olejków Clear Oils oraz wiele innych innowacyjnych surowców kosmetycznych o ciekawym zastosowaniu.

Więcej o misji działania firmy oraz poszczególnych produktach opowiedziała dla portalu Biotechnologia.pl pani Karolina Krupińska - Technical Development Chemist z Aston Chemicals podczas targów CosmeticBusiness połączonych z Home and Personal Care Ingredients.

 

KOMENTARZE
Newsletter