Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jak skutecznie zarządzać informacją laboratoryjną? TV.Biotechnologia.pl
Nowoczesne laboratoria generują coraz większe ilości danych, których kontrola stanowi niemałe wyzwanie dla współczesnych menedżerów w firmach badawczo-rozwojowych. Opracowany przez Selvitę system STARLIMS LIMS pomaga efektywnie zarządzać informacją laboratoryjną. Za system ten spółka otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą ofertę targową podczas tegorocznych targów EuroLab.

 

W trakcie tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych  EuroLab 2014 Selvita S.A. otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą ofertę targową za system STARLIMS LIMS – Zintegrowany System do Zarządzania Laboratorium. Nagroda została przyznana przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie oraz odebrana przez osoby reprezentujące Selvita S.A.: panią Agatę Gajda –Stępniak, Kierownika ds. produktu STARLIMS, oraz pana Sebastiana Kwaśnego, Członka Zarządu i Dyrektora Działu Bioinformatyki, podczas uroczystej gali targowej w dniu 14 marca 2014.

Przyznane wyróżnienie potwierdza wysoką jakość systemu STARLIMS oraz jego użyteczność w środowisku laboratoryjnym. Komisja konkursowa doceniła nie tylko bogatą funkcjonalność oferowanego przez Selvitę oprogramowania, ale także wykorzystanie najnowszych technologii budujących tą w pełni sieciową i mobilną aplikację.

 

 

Mamy nadzieję, że przyznane wyróżnienie utwierdzi naszych klientów w przekonaniu, iż nowoczesne laboratoria potrzebują nie tylko nowoczesnej aparatury, ale także nowoczesnego oprogramowania, które zintegruje dane z różnych źródeł, zapewni zgodność z systemami zapewnienia jakości, a także usprawni obsługę produkcji czy klientów. Czasy tabelek w excelu odchodzą do lamusa. – powiedział Sebastian Kwaśny.

 

Nowoczesne ośrodki badawczo-naukowe proponują coraz większą ofertę dla swoich klientów dlatego współczesny menedżer laboratorium ma bardzo szeroki zakres obowiązków.

 

 

Skuteczne zarządzanie informacją laboratoryjną sprowadza się do zastosowania systemów informatycznych. Najpopularniejszym  narzędziem informatycznym wykorzystywanym w laboratoriach jest tzw system LIMS  (ang. Laboratory Information Management System).

 

 

 

Opracowany przez Selvitę System STARLIM LIMS jest na tyle uniwersalny, że może z niego korzystać praktycznie każdy. Od małego laboratorium, po duże przedsiębiorstwa a nawet koncerny.

 

 

Nagrodzony podaczas Targów EuroLab system STARLIMS LIMS wyróżnia przede wszystkim mobilność. System może być stosowany w wielu miejscach pracy danego laboratorium.

 

 

Targi EuroLab to specjalistyczna impreza o charakterze biznesowo-naukowym,skierowana do branży laboratoryjnej, powstająca przy współpracy merytorycznej ośrodków naukowo-badawczych z całej Polski. Wydarzenie jest miejscem promocji najnowszych rozwiązań i technologii przeznaczonych dla laboratoriów, jak również niezastąpionym źródłem informacji i opinii o najnowocześniejszych metodach i technikach badawczych. Doskonałe połączenie świata nauki i biznesu sprawia, że na targi przybywają zarówno kontrahenci chcący nawiązać kontakty biznesowe, jak i przedstawiciele szeroko pojętej nauki zainteresowani nowościami rynkowymi i poszerzaniem wiedzy.

Pion Bioinformatyczny Selvity specjalizuje się w kompleksowej obsłudze projektów informatycznych i bioinformatycznych usprawniających pracę laboratoriów dla firm z sektora przemysłowego, usługowego, naukowego, kryminalistyki i biobanków. Swoim klientom Selvita dostarcza nie tylko światowej klasy rozwiązania STARLIMS Corp. z polskim interfejsem, ale także pełny zakres usług wdrożeniowych i serwisowych, których jakość została potwierdzona certyfikatem ISO 9001:2008.

 

KOMENTARZE
Newsletter