Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. Centrum rozwoju biotechnologii na Pomorzu
Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego jest miejscem stworzonym dla młodych przedsiębiorców działających w branży biotechnologicznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznemu sprzętowi jest w stanie realizować szerokie spektrum badań i usług.

Nieważne czy realizujesz jakiś projekt od dłuższego czasu czy dopiero startujesz ze swoim biotechnologicznym pomysłem. Laboratorium PPNT Gdynia powstało po to, aby wspierać rozwój firm i prace badawczo-wdrożeniowe na każdym etapie. Napotkałeś na przeszkodę, której nie możesz pokonać i potrzebujesz wsparcia? Dzięki merytorycznemu przygotowaniu zespół Laboratorium jest w stanie opracować metody i rozwiązać nietypowe problemy badawcze. Chcesz zlecić specjalistyczne analizy? A może szukasz miejsca na prowadzenie własnych badań lub sprzętu, na którym będziesz mógł je wykonać? Nie rozglądaj się dłużej. Zapraszamy do Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Liczy się miejsce

Laboratorium PPNT jest integralną częścią Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, który swoją działalnością wspiera młody, innowacyjny biznes. Głównym zadaniem Parku jest zapewnienie firmom dogodnych warunków do realizacji projektów opartych o wysokozaawansowane technologie, głównie w dziedzinach: biotechnologii, ochrony środowiska, informatyki, automatyki, robotyki i designu. Laboratorium biotechnologiczne jest uzupełnieniem i odpowiedzią na potrzeby działających w Parku młodych przedsiębiorców (Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab, Biovico, TCI, Phage Consultants i innych). Ale z usług tego miejsca mogą korzystać i korzystają również firmy zewnętrzne – wśród nich np. firma Adamed. Laboratorium PPNT pod względem infrastruktury oferuje wszystko to, co potrzebne do prowadzenia projektów badawczo-wdrożeniowych w obszarach life science: kompleksowo wyposażoną  przestrzeń laboratoryjną wraz z zapleczem socjalnym i biurowym. Istnieje możliwość łatwej adaptacji powierzchni do konkretnych potrzeb w zakresie badań biotechnologicznych. Do jej wynajmu zapraszane są firmy z sektora life science rozpoczynające działalność lub będące w początkowej fazie rozwoju.  

Postaw na profesjonalizm

Co wyróżnia Laboratorium PPNT? W jednym miejscu znajdziecie tam pełen zestaw niezbędnej aparatury, a jego pracownicy w każdym momencie służą radą i pomocą w realizacji śmiałych pomysłów. To właśnie klucz do zrozumienia istoty działalności Laboratorium – kompetentny i doświadczony zespół pomaga realizować projekty nietypowe, trudne. Rozwiązuje „problemy nie do rozwiązania”. Wszyscy zainteresowani mogą uzyskać pomoc w doborze lub opracowaniu najlepszej metody badawczej. Wykwalifikowanym pracownikom Laboratorium zaufali m.in. Instytut Oceanografii UG, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-GUMed, Politechnika Gdańska, GUMed i długa lista firm i przedsiębiorców.

Całe projekty i pojedyncze badania