Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Provital Group jest dostawcą surowców kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry i włosów. Główną inspiracją tworzenia produktów dla firmy jest natura. Provital oferuje pełną gamę surowców i ekstraktów roślinnych, pochodzących z całego świata, również z Polski. Zaletą firmy jest ciągły rozwój i wprowadzanie innowacyjnych produktów dopasowanych do potrzeb klienta z poszanowaniem dla środowiska i z zaangażowaniem społecznym.

 

Produkty

Firma Provital ma do zaoferowania klientom przemysłu kosmetycznego całą gamę naturalnych składników aktywnych, ekologicznych surowców z certyfikatem EcoCert, olejów i maseł roślinnych, ekstraktów z ponad 400 gatunków roślin, kompleksów roślinnych, hydrolatów, protein, witamin oraz wiele innych.

Innowacje

Podstawowymi celami firmy jest nieustanny rozwój, rosnąca współpraca oraz wprowadzanie innowacji. Główna siedziba działu badawczego Research & Innovation Provital Group znajduje się w Barcelonie. To tam odbywa się stały rozwój produktów, padają pomysły nowych innowacyjnych surowców kosmetycznych oraz proponowane są nowe ścieżki aktywności surowców. Dział współpracuje z wieloma placówkami naukowymi, do których można zaliczyć choćby Instytut Badań Medycznych w Barcelonie. Między innymi surowce takie jak KeratixTM, VitasourceTM czy też ProvislimTM powstały dzięki współpracy z ośrodkami naukowymi.

Provital Group w Polsce

Oddział Provital Group powstał w Polsce w marcu 2004 roku. Obecnie Provital Polska działa nie tylko na terenie Polski, ale też obsługuje klientów z Czech, Słowacji i Węgier. Firma działa obecnie w 88 krajach i posiada 41 dystrybutorów.

Produkty Provital Group – szyte na miarę klienta

Grupa Provital wychodzi naprzeciw potrzebom klienta i tworzy produkty, które ściśle będą spełniały jego oczekiwania i wymogi produktowe. Ponadto, firma świadczy pomoc technologiczną w opracowywaniu receptur i pomaga klientom w rozwiązywaniu problemów.

Nowości

Provital nieustannie wprowadza nowości i innowacje, które są zgodne z aktualnymi trendami i zawsze łagodne i bezpieczne dla skóry.

DermasoothTM jest wyjątkowym surowcem przeznaczonym do pielęgnacji skóry wrażliwej. Polecany jest do produktów mających na celu regenerację skóry po zabiegach estetycznych, po goleniu, woskowaniu i depilacji, a także do łagodzenia i ukojenia zaczerwienionej i podrażnionej skóry.

LingostemTM jest skutecznym surowcem w walce z fotostarzeniem skóry. Skutecznie zwalcza wolne rodniki oraz chroni przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV i IR.

BeautywareTM jest innowacyjnym i unikalnym produktem firmy Provital Group, który poprawia efekty działania urządzeń opartych na czerwonym świetle LED.

KeracynTM i Pronalen Bio-Protect to dwa unikalne produkty, które chronią przed uszkodzeniami wywołanymi zanieczyszczeniami środowiska. 

 

Na kilka innych pytań o działalności Provital Polska odpowiedział w bardzo ciekawym wywiadzie Pan Marcin Siekierski, Technical & Sales Manager podczas targów CosmeticBusiness/HPCI w Warszawie. 

 

 

Portal Biotechnologia.pl serdecznie dziękuje Panu Marcinowi za rozmowę. 

KOMENTARZE
Newsletter