Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jeden doktorat z chemii, biologii i nauk technicznych – trwa rekrutacja
Doktorat z trzech dziedzin, czyli nauk chemicznych, biologicznych i technicznych stwarza niecodzienne możliwości wyboru ścieżki kariery zawodowej i rozwoju naukowego. Dzięki ofercie trzech najlepszych jednostek badawczych w kraju absolwenci studiów II stopnia mogą rozwijać karierę naukową w ramach prestiżowych interdyscyplinarnych studiów doktoranckich TRI-BIO-CHEM „Od chemii do bioinnowacji dla lepszego życia”. Rekrutacja trwa od 1 grudnia 2017 r. do 21 stycznia 2018 r.

 

 

Czasy, w których stopień naukowy doktora nauk chemicznych lub biologicznych wyznaczał jedną ścieżkę kariery, odchodzą w przeszłość. Niezależnie od branży środowisko biznesowe coraz częściej angażuje pracowników z doktoratem ze względu na ich wysoko rozwinięte zdolności analityczne, zdolność znajdywania i wdrażania rozwiązań problemów w makro- i mikroskali oraz umiejętność stosowania zarówno ilościowych, jak i jakościowych metod pracy nad złożonymi problemami.

 

Studia prowadzone przez Wydział Chemii UW, Wydział Chemiczny PW i Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN

Nowe perspektywy zatrudnienia dają interdyscyplinarne studia doktoranckie utworzone przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Biologii Doświadczalnej PAN im. M. Nenckiego. Kierunek jest odpowiedzią na zmiany na światowym rynku pracy. Konsorcjum tych trzech instytucji wykształci nową generację naukowców, którzy będą mogli konkurować o wysoko wyspecjalizowane stanowiska na wszystkich kontynentach lub kontynuować karierę naukową związaną z chemią, biologią i naukami technicznymi.

 

Wybitna kadra, wyposażone laboratoria i stypendia

Interdyscyplinarne studia doktoranckie TRI-BIO-CHEM to możliwość współpracy z wybitną kadrą naukową w placówkach wyposażonych w najnowocześniejszą infrastrukturę badawczą dostępną na równych zasadach dla wszystkich uczestników studiów. Osoby, które pomyślnie przejdą procedurę rekrutacyjną, otrzymają miesięczne stypendium w wysokości 1500 zł oraz miesięczny dodatek naukowy w wysokości 2100 zł.

 

Od chemii do bioinnowacji – dla lepszego życia

Program studiów umożliwi kandydatom pracę nad innowacyjnymi projektami badawczymi, takimi jak stworzenie nowych platform i narzędzi do badań substancji o znaczeniu farmaceutycznym oraz opracowanie nowych markerów genetycznych dla diagnostyki medycznej. Doktoranci będą również korzystać z nowatorskich technik fizykochemicznych i ustalać sekwencje, struktury nowych motywów wiążących powszechne kofaktory białek. Zastosowanie narzędzi i technik z różnych dziedzin nauk przyrodniczych umożliwi przyszłym naukowcom i ekspertom m.in. poznanie i zrozumienie mechanizmów związanych z występowaniem chorób cywilizacyjnych czy też udoskonalanie metod i materiałów wykorzystywanych w terapiach i diagnostyce medycznej.

Z tego względu tematyka realizowanych prac doktorskich będzie nawiązywała do badań związków spowalniających rozwój chorób neurodegeneracyjnych, opracowania metod dostarczania leków do organizmu oraz poznania funkcji białek jako modelu do badań nad przyczynami niepłodności.

Doktoranci będą też prowadzić badania nad syntezą nowych markerów do wykrywania komórek nowotworowych, doskonalić metody diagnozowania i monitorowania przebiegu chorób o podłożu genetycznym, a także realizować projekty badawcze, które mogą przyczynić się do opracowania metod leczenia współczesnych chorób cywilizacyjnych.

 

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja trwa od 1 grudnia 2017 do 21 stycznia 2018 r. Formalnie o udział w interdyscyplinarnych studiach doktoranckich prowadzonych przez trzy jednostki naukowo-badawcze mogą się ubiegać kandydaci, którzy z dniem rozpoczęcia studiów doktoranckich (1 marca 2018 r.) będą mieć tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub inny uprawniający do podjęcia studiów doktoranckich.

W ramach trzystopniowej procedury przyjęcia na studia przyszli doktoranci oprócz złożenia dokumentów formalnych będą uczestniczyć w konkursie i prezentować w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wybrany temat badawczy z listy przygotowanej przez organizatorów studiów.

 

Perspektywy zawodowe

Osoby, które zdecydują się na wybór studiów TRI-BIO-CHEM, będą mogły wybierać spośród wielu możliwości realizacji innowacyjnych przedsięwzięć w wielu różnych branżach – od consultingu po transfer technologii. Ich kariera zawodowa nie musi się zresztą ograniczyć do dziedzin związanych tradycyjnie z nauką i gospodarką.

Program studiów jest finansowany z Programu Operacyjnego „Wiedza – Edukacja – Rozwój” (POWER). Więcej informacji: www.tribiochem.pl.

KOMENTARZE
Newsletter