Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Strefa logowania
Informacje
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
Firmy
Materiały i odczynniki
Aparatura i wyposażenie
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Firmy usługowe
Uczelnie Wyższe
Consulting
Badania kliniczne i przedkliniczne
Patenty i rejestracje
Oprogramowanie
Opakowania
Produkty kosmetyczne
Inne
Produkty/Usługi
Aparatura
Materiały i odczynniki
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Usługi
Praca
Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
Home
Informacje
Portal biotechnologia.pl korzysta z Javascript. Włącz go w swojej przeglądarce, aby w pełni cieszyć się portalem. Nie wiesz jak?
Kliknij tutaj.
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
MAPA TAGÓW
bioetyka
innowacje
badania kliniczne
nauka w polsce
pandemia
dofinansowanie
koronawirus
covid-19
koronawirus w Polsce
sars-cov-2
Oferty pracy
Research specialist (role in the project: Technician)
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Research specialist (role in the project: Technician) Recruitment for the project “RNA and Cell Biology Platform for Research and Innovation in...
PhD Student in the Laboratory of Single-Molecule Biophysics
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Laboratory of Single-Molecule Biophysics https://bit.ly/3SZlc9l at the International Institute of Molecular and Cell Biology (IIMCB), Warsaw headed by...
Research Specialist in the Laboratory of Neurodegeneration
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Laboratory of Neurodegeneration at the International Institute of Molecular and Cell Biology (IIMCB) in Warsaw https://shorturl.at/p4ifU headed by...
Informacje
Szukaj
Prix Galien 2015 - odpowiednik Nagrody Nobla światowej medycyny i farmacji
Prix Galien Polska jest krajową edycją międzynarodowego konkursu, stworzonego w 1970 r. przez francuskiego farmaceutę Rolanda Mehla, mającego na celu promowanie innowacyjności w farmacji i medycynie. Znaczenie Prix Galien porównywalne jest z nagrodą Nobla. Prestiż nagrody w świecie wynika m.in. z najwyższych standardów oceny uczestników konkursu i nagradzania wyłącznie przełomowych preparatów i odkryć.
Monika Krzyżostan
, 18.05.2015
Potencjał komórek macierzystych zamknięty w kosmetykach
W ostatnich latach badania nad komórkami macierzystymi znacznie się rozwinęły, co miało odzwierciedlenie w medycynie, a następnie w kosmetologii. Ochrona ludzkich komórek macierzystych, pobudzenie skóry do odnowy, regeneracja oraz zapobieganie procesom starzenia się skóry to deklarowane działanie roślinnych komórek macierzystych. Pomimo, iż od wprowadzenia pierwszej roślinnej komórki macierzystej pochodzącej z jabłka do kosmetyku minęło 6 lat wśród klientów nadal trwają debaty nad efektywnością ich działania i bezpieczeństwem stosowania. Prawo unijne zabrania stosowania komórek macierzystych pochodzenia zwierzęcego i ludzkiego w kosmetykach. W jaki sposób zatem komórka roślinna może oddziaływać na komórki ludzkiej skóry? Czym są komórki macierzyste i jak to możliwe, że wprowadzono je do kosmetyków?
Monika Krzyżostan
, 20.01.2015
,
Tagi:
komórki macierzyste
,
naskórek
,
prawo unijne
,
komórki roślinne
Lifting bez skalpela. Czy to możliwe?
Medycyna i kosmetologia, poszukują coraz doskonalszych metod poprawy wyglądu skóry. Od dawna znane i cenione są substancje roślinne, które wpływają na regenerację i odmłodzenie cery. W nowoczesnej kosmetyce oprócz tych pochodzenia roślinnego stosuje się produkty odzwierzęce m.in.: jady oraz śluzy.
Monika Krzyżostan
, 13.01.2015
,
Tagi:
kosmetologia
,
śluz ślimaka
,
jad pszczoły
,
jad węża
Linefill – alternatywa dla skalpela
Podczas starzenia nasza skóra ulega licznym zmianom. Jedną z najważniejszych jest utrata lub redystrybucja podskórnej tkanki tłuszczowej, która prowadzi do zmniejszenia objętości skóry twarzy. Utrata ta oznacza, że w miarę upływu czasu fałdy i zmarszczki są jeszcze bardziej zaakcentowane, zwłaszcza w okolicach ust i oczu.
Monika Krzyżostan
, 03.11.2014
,
Tagi:
Linefill
Nowe horyzonty diagnostyki laboratoryjnej – rozmowa z profesorem Bogdanem Solnicą, prezesem PTDL
Postęp technologii i coraz to nowe potrzeby pacjentów, motywują do prowadzenia nowych badań w zakresie diagnostyki chorób. O problemach i kierunkach rozwoju polskiej diagnostyki laboratoryjnej, specjalnie dla Portalu Laborant.pl, odpowiadał profesor Bogdan Solnica, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.
Monika Krzyżostan
, 17.04.2014
,
Tagi:
diagnostyka laboratoryjna
,
PTDL
,
Bogdan Solnica
,
diagnostyka chorób
Frakcjonowana melanina pierwszym składnikiem kosmetycznym chroniącym skórę przed światłem widzialnym o wysokiej energii!
Najnowsze badania naukowe dowodzą, że światło widzialne o wysokiej energii (ang. High Energy Visible Light) może być tak szkodliwe, jak skumulowane działanie promieniowania UVA i UVB. Jest to promieniowanie o wysokiej częstotliwości i długości fali 400- 500 nm. Mało kto zdaję sobie sprawę z faktu, że penetruje ono głębiej, niż UVA i UVB, sięgając tkanki podskórnej i naczyń krwionośnych. Dodatkowo generuje powstawanie 50% wolnych rodników, przyczyniając się do indukcji fotostarzenia i kancerogenezy.
Monika Krzyżostan
, 30.12.2013
,
Tagi:
ochrona przed swiatłem widzialnym o wysokiej energii
,
HEV
,
frakcjonowana melanina
Najnowsze regulacje prawne dotyczące konserwantów kosmetycznych
Europejski Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS) jest w trakcie opracowywania zmian dotyczących możliwości stosowania niektórych konserwantów w produktach kosmetycznych. Zmiany w legislacji dotyczące Załącznika V do dyrektywy Rady 76/768/EWG, zwanej dyrektywą kosmetyczną dotyczą m.in. dopuszczalnych stężeń parabenów. W związku z występowaniem przypadków niepożądanych w postaci podrażnienia skóry przeprowadzana jest ponowna ocena bezpieczeństwa powszechnie stosowanych konserwantów, takich jak: fenoksyetanol, hydantoina, biguanidyna (PHMB), czy methylisothiazolinon (MI).
Monika Krzyżostan
, 20.11.2013
,
Tagi:
parabeny
,
konserwanty kosmetyczne
Portal Laborant.pl. Testy sprzętu laboratoryjnego - od praktyków dla praktyków
Firma Bio-Tech Media ruszyła z kolejnym projektem – portalem Laborant.pl. Portal dedykowany jest pracownikom sektora laboratoryjnego z różnych branż. Jest to pierwsze medium w Polsce, udostępniające niezależne, rzetelne i niesponsorowane przez producentów testy sprzętów i odczynników laboratoryjnych, tworzone przez praktyków dla praktyków branży laboratoryjnej.
Monika Krzyżostan
, 30.10.2013
,
Tagi:
Laborant.pl
,
testy sprzętu laboratoryjnego
,
odczynniki
Obrazowanie procesów zachodzących w skórze coraz dokładniejsze!
Zespół naukowców z Beckman Institute for Advanced Science and Technology na Uniwersytecie w Illinois demonstrował nową multimodalną technologię mikroskopu optycznego, która w połączeniu z zaawansowanym obrazem i rejestracją algorytmów może zliczać deformacje tkanki miękkiej, które powstały w czasie tygodni, a nawet miesięcy.
Monika Krzyżostan
, 22.10.2013
,
Tagi:
mikroskop multimodalny
,
obrazowanie skóry
Bakteryjne fabryki białek – zagadka rzadkich kodonów rozwiązana
Wciąż rozwijane są techniki reprogramowania bakterii w celu produkcji białek do zastosowań medycznych, wytwarzania biopaliw czy innych. Zespół z Wyss Institute opisał nieznany wcześniej mechanizm kontrolujący produkcję konkretnych białek. Odkrycie jest niezwykle istotne dla biotechnologów pracujących na mikroorganizmach a tym samym przemysłu. Pomoże też biologom syntetycznym w skuteczniejszym reprogramowaniu i tworzeniu bakterii wytwarzających leki czy materiału genetycznego na potrzeby biomaszyn. Wyniki opublikowano w Science.
Monika Krzyżostan
, 11.10.2013
,
Tagi:
biologia syntetyczna
,
rzadkie kodony
,
produkcja białek
,
MAGE
,
Multiplex Automated Genomic Engineering
Osocze bogatopłytkowe szansą na wyleczenie łysienia plackowatego!
Zespół włoskich i izraelskich naukowców opublikował w British Journal of Dermatology wyniki badań dotyczących pozytywnych efektów leczenia łysienia plackowatego z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego (PRP). Wg doktora Fabio Rinaldiego i zespołu naukowców osocze bogato płytkowe stymuluje pod skórą komórki macierzyste, które wspomagają wzrost włosów. Dotychczas możliwości leczenia łysienia plackowatego były bardzo ograniczone, brakuje również metod profilaktycznych.
Monika Krzyżostan
, 27.09.2013
,
Tagi:
osocze bogatopłytkowe
,
leczenie łysienia plackowatego
Czy doustne suplementy diety chronią przed promieniowaniem UV? - stanowisko American Academy of Dermatology
Ostatnio nastąpiła dyskusja w mediach na temat skuteczności działania doustnych suplementów diety mających chronić przed promieniowaniem UV. Producenci suplementów deklarują ochronę przed UV, jaką dają suplementy diety, natomiast American Academy of Dermatology w swoim oświadczeniu ostrzega konsumentów przed stosowaniem suplementów jako zamienników odzieży ochronnej, czy filtrów UV.
Monika Krzyżostan
, 18.09.2013
,
Tagi:
suplementy diety
,
ochrona przed promieniowaniem UV
,
American Academy od Dermatology
Personalizacja składu kosmetyków - najnowocześniejszą koncepcją, która może stać się standardem receptury kosmetyku XXI wieku
W dobie bardzo dużego rozwoju kosmetologii mamy do wyboru ogromną ilość kosmetyków dostępnych w aptekach i drogeriach. Producenci starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów tworząc coraz nowsze linie specjalistycznych produktów łączących w sobie pielęgnacyjne działanie innowacyjnych surowców z potrzebami różnych typów cery. Dlaczego zatem tak trudno jest znaleźć odpowiedni dla siebie kosmetyk, spełniający wszystkie oczekiwania, po który będziemy chcieli wrócić? Odpowiedź wydaje się być prosta - niezliczona ilość kombinacji typów skóry, jej indywidualnych potrzeb, skłonności do alergii i przebarwień, a także osobnicze preferencje co do zapachu, czy konsystencji kosmetyku przekraczają możliwości wyprodukowania tak różnorodnych połączeń na skalę przemysłową. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być stworzenie niepowtarzalnego kosmetyku, przeznaczonego dla konkretnej osoby, odpowiadającego na ściśle określone potrzeby skóry.
Monika Krzyżostan
, 06.09.2013
,
Tagi:
kosmetologia
,
kosmetyk spersonalizowany
Przełom w leczeniu rumienia towarzyszącego trądzikowi różowatemu!
FDA (Food and Drug Administration) zatwierdziła Mirvaso®- 0,33% żel zawierający brimonidynę opracowany przez Laboratorium Galderma. Lek przeznaczony jest do miejscowego leczenia rumienia występującego u pacjentów z trądzikiem różowatym (Rosacea). Jest to pierwszy lek zwalczający tego typu objawy u chorych na Rosacea.
Monika Krzyżostan
, 29.08.2013
,
Tagi:
trądzik różowaty
,
Rosacea
,
leczenie rumienia
,
leczenie trądziku różowatego
,
Mirvaso
,
brimonidyna
Metody leczenia rozstępów- czy są skuteczne?
W artykule opublikowanym w maju pisaliśmy o przyczynach powstawania rozstępów oraz o możliwych środkach zapobiegawczych. Jeśli jednak rozstępy pojawiły się należy jak najszybciej rozpocząć leczenie, ponieważ rezultaty są zależne od czasu trwania schorzenia. Najskuteczniejsze jest leczenie rozstępów w fazie zapalnej, czyli do pół roku od momentu ich powstania. Kiedy w późniejszym okresie wytworzy się blizna skuteczność metod terapii często nie daje satysfakcjonujących efektów. Warto wiedzieć, jakie są najskuteczniejsze dostępne metody leczenia rozstępów. Jednocześnie należy być świadomym, że żaden kosmetyk nie zlikwiduje tych istniejących, ponieważ nie ma zdolności do przebudowy tkanki łącznej. Kosmetyki mają jednak istotną rolę w prewencji powstawania rozstępów.
Monika Krzyżostan
, 27.08.2013
,
Tagi:
rozstępy
,
leczenie rozstępów
,
tretinoina
Wiadomo już, co odpowiada za ból występujący po oparzeniu słonecznym!
Zespół naukowców prowadzonych przez dr Wolfganga Liedtke z Duke University School of Medicine zidentyfikował cząsteczkę zlokalizowaną w naskórku o nazwie TRPV4 powodującą ból odczuwany po poparzeniu słonecznym. Dzięki temu będzie możliwe wynalezienie sposobu blokowania bólu.
Monika Krzyżostan
, 16.08.2013
,
Tagi:
oparzenie słoneczne
,
przyczyny powstawania bólu
,
cząsteczka TRPV4
Wąkrota azjatycka jako źródło cennego dla kosmetyki madekasozydu i azjatykozydu
Działanie wąkroty azjatyckiej (Centella Asiatica, Gotu Kola, trawa tygrysia) jest znane od tysięcy lat w naturalnej medycynie indyjskiej- Ajurwedzie. Roślina ta miała bardzo szerokie spektrum zastosowań, m.in. w leczeniu egzemy, bielactwa, łuszczycy, anemii, syfilisu, nadciśnienia. Z biegiem lat udało się wyizolować z rośliny konkretne związki z grupy bioflawonoidów, glikozydów, steroli, kwasów i innych posiadających szereg właściwości działających dobroczynnie na skórę. Szczególne zastosowanie w kosmetyce znalazły saponiny triterpenowe wyizolowane z wąkroty: madekasozyd i azjatykozyd wykazujące właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i pobudzające syntezę kolagenu. Działanie tych związków na skórę zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Kosmetyki zawierające w składzie wymienione glikozydy są idealnym rozwiązaniem dla skóry podrażnionej, uszkodzonej, a także starzejącej się i z cellulitem.
Monika Krzyżostan
, 12.08.2013
,
Tagi:
wąkrota azjatycka
,
Centella Asiatica
,
madekasozyd
,
azjatykozyd
,
substacje łagodzące
,
substancje przeciwzapalne
Negatywne działanie promieniowania UV na skórę
Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest jednym z zakresów światła słonecznego. Jest to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali 200- 400 nm, na które składają się trzy główne zakresy fal : UVC 200-290 nm, UVB 290- 320 nm i UVA 320- 400 nm. Zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB odgrywają istotną rolę we wczesnym i późnym uszkodzeniu skóry, aczkolwiek do niedawna tysiąckrotnie bardziej rumieniotwórcze promieniowanie UVB było uważane za czynnik sprawczy tych uszkodzeń. Warto mieć świadomość wielu negatywnych skutków działania UV, zanim zdecydujemy się nadmierną ekspozycję, np. na plaży, czy w solarium.
Monika Krzyżostan
, 09.08.2013
,
Tagi:
czerniak
,
promieniowanie UV
,
negatywne skutki działania UV
Osocze w służbie młodości, czyli nowoczesna medycyna anty- aging
W gabinetach medycyny estetycznej od kilku lat wykonywany jest zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Od wypełnienia typowymi wypełniaczami, jak kwas hialuronowy czy jad kiełbasiany różni się tym, że na efekt działania trzeba trochę poczekać. Spowodowane jest to mechanizmem działania płytek krwi, które stymulują procesy naprawcze skóry poprzez uwalnianie czynników wzrostu. Jak przebiega zabieg, czy jest bezpieczny oraz dla kogo jest przeznaczony?
Monika Krzyżostan
, 22.07.2013
,
Tagi:
osocze bogatopłytkowe
,
medycyna anty-aging
,
wypełniacze
<
Wrzesień 2024
>
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
26
WEBINAR | Prawidłowe oznakowanie produktu kosmetycznego
2024-08-26 do 2024-08-26
27
Webinar | Zmiany w składach kompozycji zapachowych i oznakowanie alergenów w produktach kosmetycznych i detergentach
2024-08-27 do 2024-08-27
28
WEBINAR | Równowaga hydrofilowo-lipofilowa emulsji (HLB) i metody jej wyznaczania
2024-08-28 do 2024-08-28
29
Webinar | Podstawy perfumerii
2024-08-29 do 2024-08-29
30
SZKOLENIE ONLINE | Recepturowanie i projektowanie kosmetyków z filtrami UV – aspekty praktyczne
2024-08-30 do 2024-08-30
31
1
2
3
WEBINAR | Prawa i obowiązki poszczególnych podmiotów – importer, dystrybutor, producent produktów kosmetycznych
2024-09-03 do 2024-09-03
4
SZKOLENIE ONLINE | Kosmetyki dla Matki i Dziecka
2024-09-04 do 2024-09-04
5
VI KONFERENCJA NAUKOWA „Bioróżnorodność środowiska glebowego”
2024-09-05 do 2024-09-06
6
I Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kosmotrend – Naturalne surowce kosmetyczne”
2024-09-06 do 2024-09-06
7
8
9
10
11
HomeCare & Beauty Sustainability Summit
2024-09-11 do 2024-09-12
WEBINAR | ESG – wymagania i regulacje w przedsiębiorstwach
2024-09-11 do 2024-09-11
12
13
14
15
16
Webinar | Ekoprojektowanie opakowań – wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć
2024-09-16 do 2024-09-16
17
SZKOLENIE | Technologia produkcji kosmetyków
2024-09-17 do 2024-09-17
Care 360° Sustainability Days
2024-09-17 do 2024-09-19
18
19
II Ogólnopolska Konferencja NanoBioTechMedyczna Nananobiomedica
2024-09-19 do 2024-09-20
20
SZKOLENIE | Kwalifikacja produktu kosmetycznego w tym produkty z pogranicza
2024-09-20 do 2024-09-20
IV Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Mykologicznego
2024-09-20 do 2024-09-22
21
22
23
Webinar | Opracowanie składu jakościowego na etykietę produktu kosmetycznego zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009
2024-09-23 do 2024-09-23
24
25
Webinar | Greenwashing – nowe regulacje prawne, skutki, praktyczne wskazówki i metody identyfikacji greenwashingu
2024-09-25 do 2024-09-25
Targi HPCI (Home and Personal Care Ingredients) Central and Eastern Europe
2024-09-25 do 2024-09-26
26
Obóz Atrakcyjnych Konwentykli (OAK)
2024-09-26 do 2024-09-29
27
28
29
30
SZKOLENIE | Projektowanie kosmetyków naturalnych oraz wyliczanie procentu ich naturalności
2024-09-30 do 2024-09-30
1
2
3
SZKOLENIE ONLINE | Skalowanie (scale-up) produkcji oraz produkcja pełnoskalowa w przemyśle kosmetycznym
2024-10-03 do 2024-10-03
4
SZKOLENIE ONLINE | Testy stabilności jako priorytetowe badanie trwałości nowego produktu kosmetycznego
2024-10-04 do 2024-10-04
5
6
e-Kwartalnik portalu Biotechnologia.pl 2-3/2024
Pobierz bezpłatny e-Kwartalnik Biotechnologia.pl Więcej informacji: malgorzata.ges@biotechnologia.pl
WYDAWCA
PARTNERZY
Newsletter
Wybierz branżę
Biotechnologia
Kosmetologia
Farmacja
Wybierz branżę.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Twój email nie przeszedł procesu walidacji.
Zapisz się
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z Rozporządzeniem PE i RE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO).
Musisz wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera.
Oznajmiam, iż przeczytałem i zapoznałem się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności Portalu i akceptuję ich treść.
Regulamin
|
Polityka Prywatności
Musisz zaakceptować regulamin i politykę prywatności.
Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.