Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Portal Laborant.pl. Testy sprzętu laboratoryjnego - od praktyków dla praktyków
Firma Bio-Tech Media ruszyła z kolejnym projektem – portalem Laborant.pl. Portal dedykowany jest pracownikom sektora laboratoryjnego z różnych branż. Jest to pierwsze medium w Polsce, udostępniające niezależne, rzetelne i niesponsorowane przez producentów testy sprzętów i odczynników laboratoryjnych, tworzone przez praktyków dla praktyków branży laboratoryjnej.

Osoby, które chcą zakupić sprzęt do swojego laboratorium, bazują jedynie na zasłyszanych, cząstkowych informacjach oraz na tym, co przekażą im przedstawiciele danej firmy. Kupując sprzęt wart kilka, kilkadziesiąt, a czasem kilkaset tysięcy złotych, pracownicy laboratoriów z pewnością chcieliby wiedzieć za co płacą. Dlatego też wraz z Wojtkiem Kamyszem i Anią Staszewską chcieliśmy wnieść świeżość w pisaniu o potrzebnych aspektach przy pracy laboratoryjnej, utworzyć kanał informacyjny oraz portal wymiany opinii i doświadczeń dedykowany osobom na co dzień pracującym w laboratoriach - tłumaczy Monika Markut, Prezes Bio-Tech Media.

Jak wiadomo przedstawiciele firm, oferujący sprzęt, czy aparaturę do laboratorium nie wspominają najczęściej o niedoskonałościach swoich produktów. Dlatego też portal Laborant.pl jest narzędziem, z którego mogą bezpłatnie korzystać pracownicy laboratoriów, wymieniać się doświadczeniami, jak również poszerzyć wiedzę dotyczącą określonego rodzaju sprzętu laboratoryjnego, zanim dokonają zakupu. Opracowując testy współpracują z portalem zarówno firmy komercyjne, takie jak: Analytical R&D, Celther Polska Sp. z o. o., Hasco Lek, Proteon Pharmaceuticals S. A., Pure Biologics, jak również uczelnie: Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz instytuty (Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera). 

 

Obecnie na portalu Laborant.pl można poczytać o testach sprzętów, takich jak:

 
 • System do dokumentacji żeli - ChemiDoc MP, 
 • Termocykler Real-time PCR, Biometra,
 • Wirówka laboratoryjna Beckman Coulter AVANTI J-26 XPI,
 • Automatyczny licznik komórek ADAM-MC, Digital-Bio,
 • Manualny dozownik ręczny Eppendorf Multipette plus,
 • Pipety jednokanałowe o nastawnej pojemności Eppendorf Research Plus,
 • Pipeta Transferpette® electronic, Brand,
 • Wirówka Eppendorf 5424R,
 • Wirówka MPW Med. Instruments,
 • Waga nieautomatyczna, elektroniczna, model XA 110, Radwag,
 • pH-metr Nahita 907,
 • Wytrząsarka z inkubacją i chłodzeniem MULTITRON Standard, INFORS,
 • Cytometr przepływowy Flowsight Imaging, Amnis,
 • Mikroskop fluorescencyjny JULI, Bulldog Bio, Inc. Mikroskop fluorescencyjny JULI, Bulldog Bio, Inc.
   

Testy sprzętów i odczynników laboratoryjnych są opracowywane w oparciu o unikalną formułę, co stanowi dużą wartość dla pracowników sektora laboratoryjnego. W oparciu o szereg kryteriów, osoba przeprowadzająca test wybiera te, które będą odpowiednie do sprzętu, który testuje.
Kategorie, które uwzględniają testerzy: zastosowanie (do czego służy sprzęt), w jakich warunkach laboratoryjnych jest stosowany, wielkość (całego sprzętu, poszczególnych elementów), metodologia, funkcjonalność, stabilność, konserwacja, łatwość obsługi, dostępność serwisu, obsługa posprzedażowa (konsultacje z dystrybutorem lub producentem), podsumowanie, zalety, wady (problemy).

Jednocześnie Laborant.pl  bezpłatnie udostępnia kalkulatory, dzięki którym pracownicy laboratoriów mogą zamiast w arkuszach kalkulacyjnych, czy na kartkach, dokonywać drobnych obliczeń, wykonywanych podczas codziennej pracy.
 

Wiemy już, że pomysł cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza, że pracownicy laboratoriów drogą mailową mogą przesyłać informacje, które z testów sprzętów byłyby dla nich atrakcyjne – redakcja portalu stara się spełniać oczekiwania swoich czytelników, starając się w niedługim czasie zrealizować taki test.

 

Jeżeli chcą Państwo dołączyć do grona testerów lub mają Państwo sugestie dotyczące sprzetu laboratoryjnego, który moglibyśmy przetestować, prosimy o przesłanie informacji na adres: redakcja@laborant.pl 

 


 

 

 

KOMENTARZE
Newsletter