Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Strefa logowania
Informacje
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
Firmy
Materiały i odczynniki
Aparatura i wyposażenie
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Firmy usługowe
Uczelnie Wyższe
Consulting
Badania kliniczne i przedkliniczne
Patenty i rejestracje
Oprogramowanie
Opakowania
Produkty kosmetyczne
Inne
Produkty/Usługi
Aparatura
Materiały i odczynniki
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Usługi
Praca
Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
Home
Informacje
Kosmetologia
Portal biotechnologia.pl korzysta z Javascript. Włącz go w swojej przeglądarce, aby w pełni cieszyć się portalem. Nie wiesz jak?
Kliknij tutaj.
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
MAPA TAGÓW
konferencja
kosmetyki
kosmetologia
skóra
starzenie się skóry
surowce kosmetyczne
kosmetyki naturalne
ochrona środowiska
pielęgnacja skóry
beauty innovations
Oferty pracy
Two Master’s students in Laboratory of Laboratory of Zebrafish Developmental Genomics
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Two Master’s students in Laboratory of Laboratory of Zebrafish Developmental Genomics The Laboratory of Zebrafish Developmental Genomics...
JUNIOR GROUP LEADER in COMPUTATIONAL BIOLOGY Professor position
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
JUNIOR GROUP LEADER in COMPUTATIONAL BIOLOGY Professor position The International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw...
Postdoctoral Researcher positions in Laboratory of Protein Structure
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Postdoctoral Researcher positions in Laboratory of Protein Structure Laboratory of Protein Structure ( https://shorturl.at/iZTMe ) at the...
Kosmetologia
Szukaj
Od pomysłu do wdrożenia kosmetyku na rynek – zapowiedź nowego e-booka Moniki Blezień-Ruszaj
Z roku na rok rośnie liczba świadomych konsumentów. Przemysł kosmetyczny nie stanowi wyjątku od tej reguły. Właśnie dlatego coraz więcej osób, które chcą dbać o urodę, zamiast zaopatrywać się w drogerii, przygotowuje preparaty służące pielęgnacji w domowym zaciszu. W odpowiedzi na liczne pytania, jak zgodnie z wymaganiami wprowadzić produkt kosmetyczny do sprzedaży powstała publikacja – Od pomysłu do wdrożenia kosmetyku na rynek autorstwa Moniki Blezień-Ruszaj. Portal Biotechnologia.pl został partnerem medialnym e-booka.
Redakcja portalu
, 21.11.2024
,
Tagi:
domowe kosmetyki
,
produkcja kosmetyków
,
sprzedaż kosmetyków
,
e-book
,
Monika Blezień-Ruszaj
Poznaj Prelegentów konferencji dla branży kosmetycznej Beauty Innovations 10-11 grudnia ONLINE
Już 10-11 grudnia br. kolejna edycja konferencji dla branży kosmetycznej Beauty Innovations ONLINE. Wydarzenie to od lat wpisane jest do kalendarza imprez branżowych, a część uczestników to stałe grono. Skierowane jest do wszystkich osób związanych z branżą kosmetyczną: właścicieli i zarządzających firmami produkcyjnymi, usługowymi, konsultingowymi, pracowników laboratoriów, działów badawczych, produkcji, kontroli jakości, R&D, przedstawicieli uczelni wyższych. W tym roku możemy poszczycić się wyjątkowym gronem Ekspertów i Ekspertek. Poznaj Prelegentów Beauty Innovations 10-11 grudnia ONLINE i weź udział w wydarzeniu. Rejestracja trwa!
Kaja Bernasińska
, 20.11.2024
,
Tagi:
konferencja
,
beauty innovations
,
konferencja kosmetyczna
,
konferencja dla branży kosmetycznej
Biomimetyka w kosmetologii
Biomimetyka to inaczej naśladowanie i wspieranie naturalnego rytmu pracy skóry. Dokładna wiedza na temat budowy i funkcjonowania skóry jest zatem bardzo pomocna w doborze składników produktów kosmetycznych. Dziedzina ta znana jest od połowy XX w. i znajduje zastosowanie nie tylko w kosmetologii. Obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi nauki oraz jednym z wielu trendów współczesnego projektowania kosmetyków. Bazuje na tworzeniu nowoczesnych technologii polegających na jak najlepszym odwzorowaniu mechanizmów działania natury. Kosmetyki biomimetyczne to coś więcej niż kosmetyki naturalne. Jest to dziedzina kosmetyków, która idzie o krok dalej – kopiuje struktury skóry i odwzorowuje jej naturalne funkcjonowanie.
Natalia Kulik-Witowska
, 19.11.2024
,
Tagi:
kosmetyki naturalne
,
peptydy biomimetyczne
,
nmf
,
składniki biomimetyczne
,
biomimetyka
,
kosmetyki biomimetyczne
Dobór rutyny pielęgnacyjnej do rodzaju i potrzeb skóry
Rutyna pielęgnacyjna to nic innego jak występujące kolejno po sobie etapy w pielęgnacji cery. Ilość tychże etapów jest ściśle uzależniona od potrzeb i rodzaju skóry. Najważniejsze jest to, aby kolejne kroki rutyny pielęgnacyjnej oraz ich ilość były odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb cery i składały się z produktów zawierających konkretne składniki aktywne dostosowane do jej rodzaju.
Natalia Kulik-Witowska
, 15.11.2024
,
Tagi:
oczyszczanie skóry
,
tonik
,
rutyna pielęgnacyjna
,
peeling
,
serum do twarzy
,
krem pod oczy
,
pielęgnacja skóry twarzy
,
tonizacja
,
maska do twarzy
,
krem do twarzy
Za miesiąc konferencja dla branży kosmetycznej Beauty Innovations – 10-11 grudnia ONLINE – rejestracja trwa!
Już 10-11 grudnia br. kolejna edycja konferencji dla branży kosmetycznej Beauty Innovations ONLINE. Wydarzenie to od lat wpisane jest do kalendarza imprez branżowych, a część uczestników to stałe grono. Skierowane jest do wszystkich osób związanych z branżą kosmetyczną: właścicieli i zarządzających firmami produkcyjnymi, usługowymi, konsultingowymi, pracowników laboratoriów, działów badawczych, produkcji, kontroli jakości, R&D, przedstawicieli uczelni wyższych. Rejestracja trwa!
Kaja Bernasińska
, 14.11.2024
,
Tagi:
konferencja
,
beauty innovations
Jak skutecznie zadbać o włosy – rola mikrobiomu skóry głowy
Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i lśniące włosy, jednak osiągnięcie tego celu wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także dbałości o mikroflorę naszej skóry. Choć jeszcze do niedawna nie łączyliśmy zamieszkujących naszą skórę mikroorganizmów z istotnymi, obecnie wiadomo, że mają one kluczowy wpływ na kondycję włosów. Mikrobiom skóry głowy to złożony ekosystem, który wpływa na naszą skórę w sposób, jakiego często nie dostrzegamy, a jego zaburzenie może prowadzić do problemów, takich jak łupież, wypadanie włosów czy nadmierna suchość i łamliwość włosów. W poniższym tekście postaramy się wskazać, jakich błędów unikać w codziennej pielęgnacji oraz co włączyć do swojej rutyny, aby utrzymać mikrobiom skóry głowy w optymalnej równowadze.
Redakcja portalu
, 13.11.2024
,
Tagi:
zdrowe włosy
,
pielęgnacja włosów
,
skóra głowy
,
mpr labs
,
mikrobiom skóry głowy
Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?
Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych stref ciała wymaga również nawilżenia, ochrony i regeneracji. Niewłaściwie dobrane produkty mogą zaburzać równowagę mikrobiologiczną, prowadząc do podrażnień, dyskomfortu, a nawet infekcji. – Dlatego kluczowe jest świadome podejście do wyboru kosmetyków do pielęgnacji stref intymnych, które będą działać w harmonii z naturalną fizjologią organizmu, niezależnie od wieku kobiety – podkreśla Iga Kierska, fizjoterapeutka uroginekologiczna.
Redakcja portalu
, 08.11.2024
,
Tagi:
nawilżanie skóry
,
ekologia
,
anti-aging
,
kosmetyki naturalne
,
ochrona środowiska
,
oczyszczanie skóry
,
zrównoważony rozwój
,
regeneracja skóry
,
cruelty free
,
kosmetyki przeciwstarzeniowe
,
pielęgnacja stref intymnych
,
kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych
,
równowaga mikrobiologiczna
,
pielęgnacja intymna
Właściwości i zastosowanie dzikiej róży w kosmetologii i farmacji
Dobroczynne właściwości dzikiej róży były doceniane już przez nasze babcie, które były zaintrygowane jej pięknem, aromatem oraz walorami użytkowymi. Nie dziwne więc, że już wiele pokoleń wstecz wykorzystywało się dobroczynne właściwości tejże rośliny. Dziką różę możemy spotkać prawie wszędzie w naszym kraju – począwszy od parków, ogrodów, na brzegach lasów kończąc. Bogata w niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy i przeciwutleniacze oferuje liczne korzyści pielęgnacyjne.
Anna Barańska
, 06.11.2024
,
Tagi:
nawilżanie skóry
,
przeciwutleniacze
,
witamina C
,
kolagen
,
wolne rodniki
,
elastyna
,
dzika róża
,
działanie przeciwstarzeniowe
,
cera trądzikowa
,
bariera hydrolipidowa
,
sebum
,
cera dojrzała
,
czynniki stresogenne
,
obkurczanie naczynek krwionośnych
,
elastyczność skóry
Kosmetyki z komórek nabłonka skóry ust!
Nowe technologie w dziedzinie produkcji są obecnie globalnym trendem na rynku kosmetycznym. Zarówno surowce, jak i gotowe produkty kosmetyczne muszą wykazać naukowe dowody i badania na skuteczność ich działania. Naukowcy mają zatem pełne ręce roboty. Badany jest mikrobiom skóry, aby idealnie do niego dostosować spersonalizowany skład kosmetyku. Jedna z firm stworzyła żywe probiotyki, które zastosowała w swoich kosmetykach.
Natalia Kulik-Witowska
, 04.11.2024
,
Tagi:
innowacje
,
produkcja kosmetyków
,
nowe technologie
,
probiotyki w kosmetykach
,
hodowla komórkowa
,
nabłonek skóry warg
,
KOSÉ Corporation
Czy branża kosmetyczna dalej potrzebuje drukowanych czasopism oraz targów? Wywiad z Robertem Fischerem z wydawnictwa SOFW [VIDEO]
Wzorem zeszłego roku również podczas tegorocznej edycji targów HPCI (Home and Personal Care Ingredients) miałem przyjemność przygotować cykl wywiadów z wybranymi wystawcami. Jako pierwszy z serii na kanale pojawił się materiał z Robertem Fischerem z wydawnictwa SOFW – czasopisma, które notuje już 150 lat obecności na rynku! Czy dalej w dzisiejszych czasach potrzebujemy w branży kosmetycznej drukowanych tytułów oraz stacjonarnych wydarzeń? Nie omieszkałem zapytać o to swojego rozmówcy.
Adam Zalewski
, 31.10.2024
,
Tagi:
czasopisma naukowe
,
branża kosmetyczna
,
targi kosmetyczne
,
hpci
,
adam zalewski
,
robert fischer
,
sofw
Obecne i przyszłe zmiany w prawie kosmetycznym
W 2025 r. planowany jest przegląd rozporządzenia kosmetycznego, który obejmie m.in. regulacje dotyczące substancji zaburzających gospodarkę hormonalną (ED), zmiany w oznakowaniu związane z datą ważności oraz rewizję definicji nanomateriałów. Działania te są odpowiedzią na nowe wyzwania w branży kosmetycznej oraz dynamicznie rozwijający się rynek surowców. Omawiamy tutaj zmiany dotyczące przepisów związanych ze składnikami, listą rozszerzonych alergenów w produktach kosmetycznych oraz różnymi dyrektywami i rozporządzeniami, które mają i będą mieć wpływ na tę branżę.
Redakcja portalu
, 30.10.2024
,
Tagi:
rejestracja kosmetyków
,
ekologia
,
substancje zapachowe
,
bezpieczeństwo kosmetyków
,
ochrona środowiska
,
oznakowanie kosmetyków
,
mikroplastik
,
nanomateriały
,
zrównoważony rozwój
,
zmiany w prawie
,
prawo kosmetyczne
,
sprzedaż kosmetyków
,
rozporządzenie kosmetyczne
,
mpr labs
Ektoina – zastosowanie w medycynie i kosmetologii
Ektoina należy do grupy ekstremolitów, czyli substancji wytwarzanych z mikroorganizmów ekstremofilnych, tj. takich, które żyją w bardzo trudnych warunkach, np. w dużym zasoleniu wody, ekstremalnie wysokich temperaturach, na terenach lodowych. Dzięki temu wykształciła niesamowite właściwości ochronne, np. przed promieniowaniem UV, suszą, stresem oksydacyjnym, co ma idealne przełożenie na ludzką skórę.
Natalia Kulik-Witowska
, 28.10.2024
,
Tagi:
ektoina
,
mikroorganizmy ekstremofilne
,
ekstremolity
Najczęstsze fakty i mity dotyczące atopowego zapalenia skóry według kosmetolog Alicji Rusinowicz
Atopowe zapalenie skóry (AZS) to częste, przewlekłe schorzenie dermatologiczne, które dotyka osoby w każdym wieku. Wpływa ono niewątpliwie na jakość życia chorych. Warto podkreślić, że długotrwały, przewlekły stres może prowadzić do nasilenia problemów skórnych, także AZS. Na jego temat narosło wiele mitów, które obali kosmetolog Alicja Rusinowicz.
Anna Barańska
, 25.10.2024
,
Tagi:
nawilżanie skóry
,
alergie skórne
,
stres
,
AZS
,
atopowe zapalenie skóry
,
infekcje bakteryjne
,
TEWL
,
infekcje wirusowe
,
świąd
,
dermatologia
,
infekcje grzybicze
,
bariera hydrolipidowa
,
suchość skóry
,
BHL
,
Alicja Rusinowicz
,
erytrodermia
Trendy w kosmetyce na rok 2025
Sztuczna inteligencja, świadomi konsumenci, ekologia, zrównoważony rozwój, personalizacja, wielofunkcyjność, minimalizm, badania, nauka i technologie – to główne hasła przychodzące na myśl w kontekście trendów w kosmetyce na rok 2025.
Natalia Kulik-Witowska
, 22.10.2024
,
Tagi:
ekologia
,
kosmetyki spersonalizowane
,
ochrona środowiska
,
sztuczna inteligencja
,
trendy w kosmetyce
,
zrównoważony rozwój
,
kosmetyki wielofunkcyjne
,
AI
,
neurokosmetyki
,
trendy 2025
,
minimalizm w kosmetyce
,
świadomy konsument
Neuronauka w kosmetologii
Neuronauka to dziedzina opierająca się na badaniu układu nerwowego, który stanowi sieć nerwów rozprzestrzenionych w całym organizmie człowieka, a centrum tej sieci jest mózg. To najbardziej złożony organ człowieka, który od lat budzi największą ciekawość, będąc zarazem największą tajemnicą. Neuronauka łączy elementy psychologii, biologii, chemii, fizyki, informatyki. Ta dziedzina nauki znana była już w czasach starożytnych, kiedy to Egipcjanie i Grecy starali się zrozumieć funkcjonowanie ludzkiej psychiki. Co zatem wspólnego ma neuronauka z funkcjonowaniem skóry oraz całą dziedziną kosmetologii?
Natalia Kulik-Witowska
, 18.10.2024
,
Tagi:
mózg
,
kapsaicyna
,
anti-aging
,
GABA
,
clean beauty
,
kosmetyki przeciwstarzeniowe
,
mentol
,
neuronauka
,
neurokosmetyki
,
argirelina
Dziurawiec, pokrzywa i skrzyp polny – popularne zioła wsparciem dla kobiecej urody
Zioła od wieków stanowią naturalne wsparcie dla zdrowia i urody, a ich działanie jest szczególnie cenione w fitoterapii kobiecej. Rosemary Gladstar, znana zielarka, trafnie zauważyła, że „zioła mają delikatną moc, idealnie dostosowaną do leczenia kobiet”. Ziołolecznictwo, bazujące na głębokiej tradycji, staje się współcześnie jednym z filarów zrównoważonego stylu życia, oferując skuteczne wsparcie dla zdrowia fizycznego, psychicznego oraz urody. Wśród najpopularniejszych ziół wspierających kobiecą urodę na szczególną uwagę zasługują dziurawiec, pokrzywa oraz skrzyp polny.
Redakcja portalu
, 16.10.2024
,
Tagi:
suplementy diety
,
ziołolecznictwo
,
zioła
,
napar
,
fitoterapia
,
skrzyp polny
,
pokrzywa
,
dziurawiec
Uzależnienie od piękna w XXI w.
Uzależnienie to choroba cywilizacyjna naszych czasów. Myśląc o niej, przychodzą nam do głowy głównie takie problemy jak nadużywanie alkoholu, palenie papierosów czy branie narkotyków. Należy jednak zdać sobie sprawę, że uzależnienie od piękna również z każdym dniem dotyka coraz to większą liczbę osób. To wszystko dzieje się za sprawą postępu technologii i ideału piękna lansowanego w telewizji i Internecie.
Anna Barańska
, 14.10.2024
,
Tagi:
makijaż
,
solarium
,
medycyna estetyczna
,
regeneracja skóry
,
tanoreksja
,
uzależnienie od opalania się
,
psychoterapia
,
opalanie się
,
uzależnienie od piękna
,
uzależnienie od zabiegów medycyny estetycznej
,
uzależnienie od makijażu
Wyciąg z liści bluszczu pospolitego – właściwości i zastosowanie w farmacji i kosmetologii
W liściach bluszczu pospolitego znajdują się substancje wykazujące wyjątkowo silne działanie ujędrniające. Cecha ta jest niezwykle ceniona przez kobiety, które poszukują preparatów kosmetycznych, które jak najdłużej utrzymają ich skórę w dobrej kondycji. Oprócz wspomnianego działania wyciąg z liści bluszczu pospolitego wykazuje m.in. działanie przeciwzmarszczkowe, antycellulitowe czy przeciwdrobnoustrojowe. Jest również ważnym składnikiem preparatów pod oczy, bowiem przyczynia się do zmniejszenia opuchlizny pod oczami, która jest częstym problemem u wielu osób.
Anna Barańska
, 09.10.2024
,
Tagi:
flawonoidy
,
zwalczanie cellulitu
,
saponiny
,
cera trądzikowa
,
zaskórniki
,
antyoksydacja
,
ujędrnienie skóry
,
Hedera helix L.
,
działanie przeciwzmarszczkowe
,
worki pod oczami
,
pnącze
,
pomarańczowa skórka
,
bluszcz pospolity
Kosmetyki z wnętrzności ryb do pielęgnacji skóry
Kosmetyki przeciwstarzeniowe oparte na wnętrznościach ryb mogą wkrótce zrewolucjonizować rynek kosmetyczny! Badania naukowców z Uniwersytetu Sungkyunkwan w Seulu dowodzą, że te nietypowe składniki dobrze radzą sobie ze zmarszczkami oraz przebarwieniami. Wnętrzności Pagrusa majora i Acanthopagrus schlegelii zawierają związki bioaktywne przełomowe z punktu widzenia pielęgnacji.
Miłosz Magrzyk
, 07.10.2024
,
Tagi:
promieniowanie UV
,
skóra wrażliwa
,
przebarwienia
,
ochrona przeciwsłoneczna
,
botoks
,
zmarszczki mimiczne
,
starzenie się skóry
,
zmarszczki
,
mezoterapia
,
anti-aging
,
kwas hialuronowy
,
kosmetyki naturalne
,
mikroigły
,
pielęgnacja skóry
,
słońce a skóra
,
skóra a środowisko
,
kosmetyki przeciwstarzeniowe
,
mikrodermabrazja
,
masaż twarzy
,
laseroterapia
,
hifu
,
Acanthopagrus schlegelii
,
wnętrzności ryb
,
Pagrus major
Fotouczulenia i reakcje fototoksyczne – jak poradzić sobie z alergią na słońce?
Ekspozycja na światło słoneczne, choć niezbędna dla naszego zdrowia, w nadmiarze może prowadzić do niepożądanych reakcji skórnych, jak fotouczulenia i reakcje fototoksyczne. Te formy fotonadwrażliwości różnią się przyczynami, mechanizmem powstawania i działania oraz długofalowymi skutkami, ale ich wspólnym mianownikiem jest promieniowanie UV. Szczególnie często pojawiają się latem lub podczas pobytów w ciepłych krajach, ale mogą być również skutkiem korzystania z lamp solarnych czy niektórych zabiegów kosmetycznych.
Redakcja portalu
, 04.10.2024
,
Tagi:
promieniowanie UV
,
zmiany skórne
,
fototoksyczność
,
fotoalergia
,
fotouczulenia
,
reakcje fototoksyczne
,
fotonadwrażliwość
,
alergia na słońce
,
polimorficzna osutka świetlna
,
PLME
,
fotodermatozy
1
2
3
...
<
Kwiecień 2024
>
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
e-Kwartalnik portalu Biotechnologia.pl 2-3/2024
Pobierz bezpłatny e-Kwartalnik Biotechnologia.pl Więcej informacji: malgorzata.ges@biotechnologia.pl
WYDAWCA
PARTNERZY
Newsletter
Wybierz branżę
Biotechnologia
Kosmetologia
Farmacja
Wybierz branżę.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Twój email nie przeszedł procesu walidacji.
Zapisz się
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z Rozporządzeniem PE i RE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO).
Musisz wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera.
Oznajmiam, iż przeczytałem i zapoznałem się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności Portalu i akceptuję ich treść.
Regulamin
|
Polityka Prywatności
Musisz zaakceptować regulamin i politykę prywatności.
Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.