Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Strefa logowania
Informacje
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
Firmy
Materiały i odczynniki
Aparatura i wyposażenie
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Firmy usługowe
Uczelnie Wyższe
Consulting
Badania kliniczne i przedkliniczne
Patenty i rejestracje
Oprogramowanie
Opakowania
Produkty kosmetyczne
Inne
Produkty/Usługi
Aparatura
Materiały i odczynniki
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Usługi
Praca
Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
Home
Informacje
Portal biotechnologia.pl korzysta z Javascript. Włącz go w swojej przeglądarce, aby w pełni cieszyć się portalem. Nie wiesz jak?
Kliknij tutaj.
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
MAPA TAGÓW
bioetyka
innowacje
badania kliniczne
nauka w polsce
pandemia
dofinansowanie
koronawirus
covid-19
koronawirus w Polsce
sars-cov-2
Oferty pracy
Technical Sales Manager Parsonal Care
, GHP Sp. z o.o. Sp. k.
Do naszego zespołu profesjonalistów poszukujemy osoby, która swobodnie porusza się po meandrach formulacji i surowców kosmetycznych. Idealny dla nas...
Postdoctoral Researcher position (role in the project Junior Postdoctoral Researcher)
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Postdoctoral Researcher position (role in the project Junior Postdoctoral Researcher) Recruitment for the project “RNA and Cell Biology...
Postdoctoral Researcher (role in the project: Junior Postdoctoral Researcher)
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Postdoctoral Researcher (role in the project: Junior Postdoctoral Researcher) Recruitment for the project “RNA and Cell Biology Platform...
Informacje
Szukaj
Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki naturalne i organiczne?
Wystarczy niewielka zmiana stylu życia aby żyć nieco zdrowiej. Nie każdy bowiem zastanawia się z jak dużą ilością syntetycznych substancji stykamy się na co dzień. Co zatem można zmienić, aby nie wprowadzać drastycznych rozwiązań, a jednak nieco łaskawiej obchodzić się z własnym ciałem i organizmem? Na początek warto poznać co kryje się pod słowami „kosmetyki naturalne i organiczne”. Nie tylko surowce składają się na całokształt kosmetyków naturalnych. O certyfikatach, filozofii zdrowego stylu życia i czy kosmetyki naturalne i organiczne są lepsze od tradycyjnych - opowiadają Daria Prochenka i Justyna Szuszkiewicz, właścicielki marki Clochee.
Dominika Andrys
, 29.07.2014
,
Tagi:
kosmetyki naturalne
,
kosmetyki organicze
,
EcoCert
,
COSMOS
,
Clochee
Kwasy stosowane w kosmetyce-wywiad z dermokonsultantką Sandrą Lewandowską
Czy zabiegi kosmetyczne z zastosowaniem kwasów mogą być stosowane do każdego rodzaju cery? Czy można je wykonać o każdej porze roku? Jakie są rodzaje kwasów? Na te i inne pytania odpowiada Sandra Lewandowska-dermokonsultantka i blogerka.
Dominika Andrys
, 17.06.2014
,
Tagi:
polihydroksykwasy
,
alfahydroksykwasy
,
betahydroksykwasy
Oleje silikonowe: strategie na rzecz poprawy ich stabilności i aplikacji w produktach do pielęgnacji
Oleje silikonowe mają szeroki zakres zastosowań w produktach do pielęgnacji ciała i włosów ze względu na swoje unikalne właściwości takie jak wysoka zdolność smarowania, brak toksyczności, brak nadmiernego rozprzestrzeniania i możliwość tworzenia filmu.
Dominika Andrys
, 30.04.2014
,
Tagi:
pielęgnacja włosów
,
oleje silikonowe
,
stabilność
Szybki i tani test na sprawdzenie czy tusz do rzęs będzie podrażniał?
Formuła tuszu do rzęs bywa czasem drażniąca dla wrażliwych oczu. Testowanie produktu na zwierzętach umożliwia sprawdzenie czy kosmetyk będzie podrażniał oczy. Metoda ta jest jednak kwestionowana na wielu poziomach. W dalszym ciągu jest potrzeba opracowania metody badania in vitro.
Dominika Andrys
, 24.04.2014
,
Tagi:
tusz do rzęs
,
pierwotniaki
,
maskara
Przegląd kwasów stosowanych w kosmetyce – ciąg dalszy
Kwasów stosowanych w kosmetyce jest kilkanaście. Kwasy dzielimy na alfa-hydroksykwasy (ang. Alpha hydroxy acid, AHA) i beta-hydroksykwasy (ang. Beta hydroxy acid, BHA). Do kwasów BHA zaliczany jest tylko kwas salicylowy. Wśród kwasów α, oprócz wspomnianych w ostatnich 2 artykułach, wyróżnia się:
Dominika Andrys
, 09.04.2014
,
Tagi:
kwas winowy
,
kwas pirogronowy
,
polihydroksykwasy
Wpływ różnych metod mycia skóry na jej strukturę
Naukowcy z Kanazawa University oraz The University of Tokyo podjęli próbę zbadania mycia skóry z użyciem środka myjącego oraz bez jego użycia.
Dominika Andrys
, 31.03.2014
,
Tagi:
struktura skóry
,
środki myjące
,
mydło
Przegląd kwasów stosowanych w kosmetyce
Kontynuując temat dotyczący α-hydroksykwasów stosowanych w kosmetyce, wyróżniamy wśród nich oprócz opisanych w ostatnim artykule (http://biotechnologia.pl/kosmetologia/artykuly/kwasy-stosowane-w-kosmetyce,13722) m.in.
Dominika Andrys
, 31.03.2014
,
Tagi:
kwas jabłkowy
,
kwas mlekowy
,
kwas migdałowy
Pielęgnacja skóry suchej i podrażnionej
Cera sucha potrafi być bardzo wymagająca i potrzebna jest szczególna jej pielęgnacja. Jak o nią dbać? Jakich kosmetyków używać aby czuć się komfortowo? Czy skóra sucha i odwodniona ma takie same potrzeby? Na te i inne pytania odpowiada Blogerka i Dermokonsultantka Sandra Lewandowska.
Dominika Andrys
, 27.03.2014
,
Tagi:
nawilżanie skóry
,
skóra sucha
Kwasy stosowane w kosmetyce
W ostatnim czasie modne stało się stosowanie kwasów. Stosuje się je w różnej postaci, albo pojedynczo w rożnym stężeniu, albo połączenie kilku kwasów. Kwasy są też dodawane do kremów, w niewielkim stężeniu, w celu stopniowego złuszczania naskórka i poprawy struktury i wyglądu skóry.
Dominika Andrys
, 26.02.2014
,
Tagi:
kwasy kosmetyczne
,
kwas glikolowy
,
kwas cytrynowy
,
kwas azelainowy
,
kwas salicylowy
Alergie na składniki kosmetyczne – część III
Coraz częściej występują u ludzi alergie wywołane stosowaniem kosmetyków. Wiele osób podatnych jest na uczulenia i alergie wywołane naturalnami ekstraktami roślinnymi bądź substancjami stosowanymi w filtrach przeciwsłonecznych, które dodawane są do produktów kosmetycznych (według American Contact Dermatitis Group). Alergie mogą być również powodowane przez substancje dodawane do produktów do pielęgnacji włosów oraz związki zapachowe (http://biotechnologia.pl/kosmetologia/artykuly/alergie-na-skladniki-kosmetyczne-zapachy-powodem-alergii,13600) i konserwanty (http://biotechnologia.pl/kosmetologia/artykuly/alergie-na-skladniki-kosmetyczne-czesc-i,13407).
Dominika Andrys
, 25.02.2014
,
Tagi:
ekstrakty roślinne
,
alergeny
,
filtry słoneczne
Redukcja wydzielania potu po zastosowaniu 3 różnych antyperspirantów
Pocenie się towarzyszy ludziom na co dzień, może występować niezależnie od warunków termicznych. Często przyczyną pocenia się są sytuacje stresowe. Jest to wywołane przez trudne wydarzenia emocjonalne i prowadzi do pocenia się głównie pod pachami oraz do wydzielania charakterystycznego, nieprzyjemnego i przykrego zapachu.
Dominika Andrys
, 24.02.2014
,
Tagi:
antyperspirant
,
roll-on
,
sztyft
,
aerozol
,
pocenie się
Oczyszczanie-najważniejszy etap w pielęgnacji skóry-wywiad z Blogerką oraz Dermokonsultantką Sandrą Lewandowską
Dla jednych oczyszczanie skóry jest podstawą codziennej pielęgnacji, dla innych jest to mniej ważny punkt porannej bądź wieczornej toalety. Czy jest to więc niezbędny proces przed pójściem spać? Jeśli tak, to jakie konsekwencje może pociągnąć za sobą pominięcie tego etapu pielęgnacji? Na te i inne pytania odpowie studentka Kosmetologii, Dermokonsultantka i Blogerka – Sandra Lewandowska.
Dominika Andrys
, 17.02.2014
,
Tagi:
pielęgnacja twarzy
,
oczyszczanie
,
pH skóry
,
kosmetyki myjące
Alergie na składniki kosmetyczne – zapachy powodem alergii
Coraz częściej u ludzi występują alergie wywołane stosowaniem kosmetyków. Wiele osób podatnych jest na uczulenia i alergie wywołane związkami zapachowymi dodawanymi do produktów kosmetycznych (według American Contact Dermatitis Group).
Dominika Andrys
, 03.02.2014
,
Tagi:
substancje zapachowe
,
balsam Peru
,
alergie
Wiek odpowiedzialny za siwienie włosów - skutki stresu oksydacyjnego
Oczywistym objawem starzenia się jest siwienie lub utrata zdolności produkcji pigmentów. Liczne mechanizmy działające na różnych poziomach przyczyniają się do siwizny, począwszy od defektów komórek macierzystych melanocytów aż do ich degradacji.
Dominika Andrys
, 29.01.2014
,
Tagi:
włosy
,
siwienie
,
gen BCL-2
Poprawa wyglądu skóry twarzy pod wpływem tlenku miedzi
Miedź odgrywa kluczową rolę w wielu procesach zarówno związanych z formowaniem skóry jak i jej regeneracją. Miedź jest absorbowana przez skórę.
Dominika Andrys
, 21.01.2014
,
Tagi:
starzenie się skóry
,
tlenek miedzi
Suplementy diety zawierające antyoksydanty, minerały i glikozaminoglikany wyrównują skórę oraz spłycają zmarszczki
Różne nutraceutyki - suplementy diety, których spożycie przynosi większe korzyści zdrowotne i terapeutyczne, niż te wynikające z normalnej diety, mają właściwości zapobiegające starzeniu się skóry. Jednakże nie wiele istnieje badań potwierdzających ten fakt.
Dominika Andrys
, 07.01.2014
,
Tagi:
antyoksydanty
,
suplementy diety
,
zmarszczki
Większe ryzyko wystąpienia raka skóry po transplantacji serca
U blisko połowy (46,4%) pacjentów po przeszczepie serca w Klinice Mayo (Rochester, USA) stwierdzono raka skóry podczas badań kontrolnych. W ciągu ostatnich 19 lat przeprowadzono 312 transplantacji serca, natomiast odnotowano 1395 przypadków raka skóry – 89% przypadków obejmowało łuskowe komórki rakowe, a pozostałe 11% przypadków - podstawowe komórki rakowe. Przeprowadzenie przeszczepu ma związek z powstaniem komórek rakowych w późniejszym życiu.
Dominika Andrys
, 07.01.2014
,
Tagi:
rak skóry
,
transplantacja serca
Alergie na składniki kosmetyczne – część I
Większość osób może korzystać z produktów kosmetycznych bez trudności. Jednakże, pomimo intensywnych prac przy formulacjach hypoalergicznych produktów, wciąż niewielki procent osób cierpi na podrażnienia skóry i alergiczne kontaktowe zapalenie skóry po stosowaniu kosmetyków. Częstotliwość występowania alergii skórnych na skutek stosowania kosmetyków jest trudna do określenia. Jeżeli u konsumenta wystąpi reakcja alergiczna, która jest łagodna w przebiegu nie ma potrzeby aby zasięgnął porady lekarza dermatologa. Zazwyczaj osoba taka przestaje stosować podejrzany produkt kosmetyczny. Oprócz wykwitów na skórze, jest czasem palenie skóry, pieczenie lub swędzenie skóry bez widocznych zmian.
Dominika Andrys
, 02.01.2014
,
Tagi:
konserwanty
,
alergia
,
substancje zapachowe
,
alergeny
Barwniki wykorzystywane w produkcji kosmetyków – część 2
W produkcji kosmetyków używa się barwników, których dopuszczenie do stosowania jest uregulowanie prawne. Jest to jedno z kryteriów wyboru odpowiedniego barwnika. Niezmiernie ważnym czynnikiem doboru barwnika jest również rodzaj oraz konsystencja produktu kosmetycznego, który ma być zabarwiony.
Dominika Andrys
, 02.01.2014
,
Tagi:
barwniki organiczne
,
barwniki nieorganiczne
,
barwniki naturalne
Barwniki wykorzystywane w produkcji kosmetyków – część 1
Regulacje prawne dotyczące kosmetyków na terenie Europy, Japonii i USA nie zawierają wykazu zatwierdzonych składników kosmetycznych z wyjątkiem konserwantów, składników aktywnych oraz barwników. Dla wszystkich składników kosmetycznych przepisy prawne pozwalają na ich stosowanie w tak dużej ilości jaka jest bezpieczna w ostatecznej recepturze kosmetyku.
Dominika Andrys
, 30.12.2013
,
Tagi:
barwniki organiczne
,
barwniki nieorganiczne
,
pigmenty
1
2
3
<
Październik 2024
>
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
30
SZKOLENIE | Projektowanie kosmetyków naturalnych oraz wyliczanie procentu ich naturalności
2024-09-30 do 2024-09-30
1
2
3
SZKOLENIE ONLINE | Skalowanie (scale-up) produkcji oraz produkcja pełnoskalowa w przemyśle kosmetycznym
2024-10-03 do 2024-10-03
4
SZKOLENIE ONLINE | Testy stabilności jako priorytetowe badanie trwałości nowego produktu kosmetycznego
2024-10-04 do 2024-10-04
5
6
7
8
9
Nootropic Drugs Conference
2024-10-09 do 2024-10-11
10
19. Międzynarodowe Sympozjum Evidence-Based Health Care pt. „Shaping the future of sustainable healthcare”
2024-10-10 do 2024-10-11
11
Prevention & Intervention 2024
2024-10-11 do 2024-10-13
12
13
14
15
16
17
18
WEBINAR | PAO - jak wyznaczyć szersze spojrzenie na produkt?
2024-10-18 do 2024-10-18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Webinar | Mikroplastik – obowiązujące regulacje, terminy przejściowe
2024-10-29 do 2024-10-29
30
SZKOLENIE ONLINE | Ocena bezpieczeństwa kosmetyków – teoria + praktyka
2024-10-30 do 2024-10-30
31
1
2
3
e-Kwartalnik portalu Biotechnologia.pl 2-3/2024
Pobierz bezpłatny e-Kwartalnik Biotechnologia.pl Więcej informacji: malgorzata.ges@biotechnologia.pl
WYDAWCA
PARTNERZY
Newsletter
Wybierz branżę
Biotechnologia
Kosmetologia
Farmacja
Wybierz branżę.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Twój email nie przeszedł procesu walidacji.
Zapisz się
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z Rozporządzeniem PE i RE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO).
Musisz wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera.
Oznajmiam, iż przeczytałem i zapoznałem się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności Portalu i akceptuję ich treść.
Regulamin
|
Polityka Prywatności
Musisz zaakceptować regulamin i politykę prywatności.
Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.