Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Strefa logowania
Informacje
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
Firmy
Materiały i odczynniki
Aparatura i wyposażenie
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Firmy usługowe
Uczelnie Wyższe
Consulting
Badania kliniczne i przedkliniczne
Patenty i rejestracje
Oprogramowanie
Opakowania
Produkty kosmetyczne
Inne
Produkty/Usługi
Aparatura
Materiały i odczynniki
Surowce kosmetyczne
Surowce farmaceutyczne
Surowce żywnościowe
Usługi
Praca
Strona główna
Kalendarium
Nasze szkolenia
Kwartalnik
Biotech TV
Oferty pracy Pracuj.pl
Home
Informacje
Portal biotechnologia.pl korzysta z Javascript. Włącz go w swojej przeglądarce, aby w pełni cieszyć się portalem. Nie wiesz jak?
Kliknij tutaj.
Biotechnologia
Farmacja
Kosmetologia
Technologie
MAPA TAGÓW
bioetyka
innowacje
badania kliniczne
nauka w polsce
pandemia
dofinansowanie
koronawirus
covid-19
koronawirus w Polsce
sars-cov-2
Oferty pracy
Two Master’s students in Laboratory of Laboratory of Zebrafish Developmental Genomics
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Two Master’s students in Laboratory of Laboratory of Zebrafish Developmental Genomics The Laboratory of Zebrafish Developmental Genomics...
JUNIOR GROUP LEADER in COMPUTATIONAL BIOLOGY Professor position
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
JUNIOR GROUP LEADER in COMPUTATIONAL BIOLOGY Professor position The International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw...
Postdoctoral Researcher positions in Laboratory of Protein Structure
, International Institute of Molecular and Cell Biology in Warsaw
Postdoctoral Researcher positions in Laboratory of Protein Structure Laboratory of Protein Structure ( https://shorturl.at/iZTMe ) at the...
Informacje
Szukaj
Peeling migdałowy w walce z trądzikiem
Kwas migdałowy jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym, m.in. do produkcji kremów, toników oraz jako peeling chemiczny. Ma właściwości przeciwbakteryjne, nawilżające oraz depigmentacyjne. Posiada także silne właściwości ochronne, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Nie uwrażliwia skóry na działanie promieni słonecznych, w związku z tym może być stosowany w okresie letnim.
Agata Lebiedowska
, 14.10.2014
,
Tagi:
peeling chemiczny
,
kwas migdałowy
,
alfahydroksykwasy
,
terapie przeciwtrądzikowe
Tajniki zabiegu karboksyterapii zdradza lek. Gabriel Ruciński
Zabieg karboksyterapii jest zbiegiem mało inwazyjnym, popularnym i mającym szereg zastosowań w medycynie estetycznej. Zastosowanie dwutlenku węgla zostało nazwane największym przełomem w medycynie upiększającej od czasów jadu kiełbasianego. O tym szczególnym zabiegu opowiedział lek. med. Gabriel Ruciński – specjalista medycyny estetycznej i anti-aging, kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista dietetyk oraz założyciel kliniki BellaMed.
Agata Lebiedowska
, 03.10.2014
,
Tagi:
odchudzanie
,
cellulit
,
medycyna estetyczna
,
karboksyterapia
Przenikanie przez skórę biologicznie czynnych składników kosmetyków
Skuteczność działania danego preparatu stosowanego na skórę zależy nie tylko od substancji biologicznie czynnych, jakie w nim zastosowano, ale również od zdolności przenikania składników w głąb skóry. Nawet wysokiej klasy nowoczesny preparat, aby mógł zadziałać musi przeniknąć przez skórę, a zwłaszcza przez warstwę rogową, która stanowi jej największą barierę. Naukowcy projektujący receptury kosmetyków muszą zatem zadziałać tak, aby substancja łatwo i wydajnie dotarła w miejsce swojego działania. Dlatego tak ważna jest wiedza na temat mechanizmów warunkujących proces przenikania substancji czynnych kosmetyków.
Agata Lebiedowska
, 02.10.2014
,
Tagi:
warstwa rogowa
,
przenikanie przez skórę
,
promotory wchłaniania
,
bariera naskórkowa
Pierwiastki stosowane w kosmetykach
Składniki mineralne pojawiają się w kosmetykach w postaci kwasów, soli lub zasad, a więc w takiej, w jakiej najczęściej występują w układach naturalnych. W kosmetyce tylko niektóre pierwiastki stosowane są w stanie wolnym. Do tych nielicznych pierwiastków należą: siarka, tlen, węgiel, chlor.
Agata Lebiedowska
, 30.09.2014
,
Tagi:
chemia kosmetyczna
,
receptury kosmetyków
,
pierwiastki chemiczne
Związki organiczne stosowane w kosmetykach
Związki organiczne są to związki chemiczne, w skład których wchodzi węgiel, prócz kwasu węglowego, węglanów, tlenków węgla, węglików, cyjanowodoru, wodorowęglanów, cyjanków kwasów cyjanowego i piorunowego (izocyjanowego) oraz ich soli. Często zawierają pierwiastki takie jak: tlen, wodór, azot, siarka, chlor i inne. Pierwotnie przez związki organiczne rozumiano te, które występują tylko w organizmach żywych oraz ich syntetyczne pochodne. Jednak wraz z rozwojem chemii organicznej okazało się, że można sztucznie otrzymać niemal wszystkie związki organiczne wychodząc z nieorganicznych substratów, stąd zdecydowano się zmienić definicję na współczesną.
Agata Lebiedowska
, 22.09.2014
,
Tagi:
chemia kosmetyczna
,
kwasy kosmetyczne
,
związki organiczne
Matrykiny jako "jedne z najbardziej skutecznych składników aktywnych znanych we współpczesnej kosmetologii" – wywiad z dr n. chem. Małgorzatą Chełkowską
Matrykiny stanowią nieodzowny element współczesnej kosmetologii. Czym są? Jaki jest ich mechanizm działania? Jak są pozyskiwane oraz jak będzie wyglądała przyszłość matrykin w preparatach kosmetycznych? Na te oraz inne pytania zgodziła się odpowiedzieć dr n. chem. Małgorzata Chełkowska.
Agata Lebiedowska
, 10.09.2014
,
Tagi:
bioaktywne peptydy
,
anti-aging
,
matrykiny
Dlaczego powinniśmy się obawiać swędzących i bolesnych zmian skórnych?
Jak się okazuje, zadanie prostego pytania pacjentowi przy rutynowym badaniu, może uratować życie. Jak pokazują wyniki badań naukowców z na Temple University School of Medicine, swędzenie albo ból często zwiastują rozwój zmian nowotworowych skóry. Wyniki pokazały że 36,9% zmian rakowych objawiało się swędzeniem, a 28,2% bólem. Badanie pokazuje, jak ważnym a zarazem prostym narzędziem diagnostycznym jest określenie obecność, stopnia nasilenia i umiejscowienia swędzących i bolących zmian.
Agata Lebiedowska
, 25.08.2014
,
Tagi:
rak skóry
,
czerniak złośliwy
,
świąd
,
ból
Genetyka koloru włosów
Po raz pierwszy opisano molekularne podstawy jednej z najbardziej zauważalnych cech osobniczych. Najnowsze badania pokazują, że cząsteczka znacząca dla funkcjonowania komórek macierzystych determinuje kolor włosów u ludzi.
Agata Lebiedowska
, 13.08.2014
,
Tagi:
ekspresja genów
,
mutacje
,
kolor włosów
Pigułki antykoncepcyjne jako metoda walki z trądzikiem
Leczenie trądziku ma na celu likwidację bądź złagodzenie objawów mu towarzyszących, oraz zapobieganie powstawaniu szpecących blizn. Terapia konwencjonalna obejmuje leczenie miejscowe w przypadku zmian łagodnych i umiarkowanych (żele, toniki, kremy) oraz leczenie ogólne w ciężkich i opornych na leczenie miejscowe postaciach choroby (antybiotyki, izotretinoina). Według najnowszych badań pigułki antykoncepcyjne okazują się być tak samo skuteczne w leczeniu przewlekłej postaci trądziku jak terapia antybiotykowa.
Agata Lebiedowska
, 06.08.2014
,
Tagi:
trądzik pospolity
,
tabletki antykoncepcyjne
Znaczenie fotografii klinicznej w leczeniu trądziku pospolitego
Szybko rozwój fotografii cyfrowej umożliwia wykonywanie doskonałej jakości zdjęć do celów zarówno dokumentacyjnych, jak i diagnostycznych. Spójna dokumentacja fotograficzna, z możliwością uzyskania porównywalnych zdjęć „przed” i „po”, staje się niezbędnym narzędziem każdego lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego czy dermatologa.
Agata Lebiedowska
, 01.07.2014
,
Tagi:
trądzik pospolity
,
monitorowanie produktów leczniczych
,
obrazowanie skóry
,
fotografia
Niekonwencjonalne metody w walce z trądzikiem
Czy to wczesna kolonizacja P. acnes, czy obciążenie rodzinne wywołuje powstanie trądziku? Jak leczenie wpływa na przebieg choroby? Jednoznaczne odpowiedzi na te pytania, pomimo wielu lat badań i doświadczeń dermatologów na całym świecie, nie istnieją.
Agata Lebiedowska
, 25.06.2014
,
Tagi:
trądzik pospolity
,
kosmetyki przeciwtrądzikowe
,
terapie przeciwtrądzikowe
,
patogeneza trądziku
Najnowszy „Leksykon surowców kosmetycznych” już w sprzedaży!
„Leksykon surowców kosmetycznych” (Jacek Arct, Katarzyna Pytkowska, Anna Ratz-Łyko, Klaudia Kifert, Katarzyna Barska, Anna Pauwels) wydany przez Wydawnictwo Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia stwarza możliwość szybkiego rozszyfrowania nazwy zawartej na opakowaniu kosmetyku, skojarzenie jej z odpowiednim surowcem syntetycznym lub naturalnym, określenie kierunku ewentualnego działania biologicznego i roli jaką pełni w danym wyrobie.
Agata Lebiedowska
, 13.06.2014
,
Tagi:
składnik kosmetyku
,
Leksykon surowców kosmetycznych
,
WSZKiPZ
,
INCI
Fenoksyetanol jako bezpieczny i skuteczny konserwant kosmetyczny
Rynek produktów kosmetycznych do higieny i pielęgnacji dynamicznie się rozwija. Producenci w obliczu silnej konkurencji, muszą sprostać wymagającym konsumentom. Ponadto w ostatnim czasie obserwuje się „modę” na produkty bezpieczne i naturalne, przy jednoczesnym spadku zaufania do konserwantów i środków chemicznych. Producenci poszukują substancji, która będzie naturalna a jednocześnie będzie chronić produkty przed rozwojem drobnoustrojów i przed degradacją jej kluczowych składników aktywnych. Naukowcy oceniają coraz to nowe substancje konserwujące, pod względem ich skuteczności oraz bezpieczeństwa. Jedną z takich substancji jest fenoksyetanol.
Agata Lebiedowska
, 02.06.2014
,
Tagi:
bezpieczeństwo kosmetyków
,
fenoksyetanol
,
środki konserwujące
Starzenie się skóry i kosmetyki anti-aging
Starzenie to proces fizjologiczny, obejmujący obniżenie aktywności biologicznej komórek naszego organizmu, utratę zdolności do adaptacji oraz zwolnienie procesów naprawczych.
Agata Lebiedowska
, 22.05.2014
,
Tagi:
skóra
,
starzenie się skóry
,
anti-aging
,
fotostarzenie
Wysokiej klasy naturalne ekstrakty roślinne koreańskiej firmy Natural Solution w ofercie Kaczmarek-Komponenty
Natural Solution to koreański lider w produkcji szerokiej gamy naturalnych ekstraktów oraz ich kompleksów dla przemysłu kosmetycznego. Firma powstała w 2004 roku i od lat z powodzeniem rozwija się na rynkach europejskich. Natural Solution ujmuje nas bogatą ofertą dobroczynnych składników roślinnych, które niejednokrotnie dla europejczyków brzmią egzotycznie, ale ze wspaniałym rezultatem są stosowane od tysiącleci w tradycyjnej medycynie dalekiego wschodu. Wiarygodność firmy oraz oferowanych przez nią surowców podnoszą przedstawione badania skuteczności surowców (in vitro i in vivo). Większość surowców oferowanych przez Natural Solution jest dostępnych w wersji z ekocertyfikatem.
Agata Lebiedowska
, 09.05.2014
,
Tagi:
bezpieczny kosmetyk
,
surowce naturalne
Co nas uczula w preparatach do pielęgnacji włosów?
Produkty kosmetyczne do pielęgnacji włosów obejmują: farby, płukanki, środki do trwałej ondulacji, a także do układania włosów jak: lakiery, pianki, żele i brylantyny, a także szampony, odżywki do włosów. Możemy je podzielić na pozostawiane na skórze (leave-on) oraz kosmetyki spłukiwane (rinse-off).
Agata Lebiedowska
, 28.04.2014
,
Tagi:
parabeny
,
szampon
,
alergia kontaktowa
,
farby do włosów
Telomery w służbie młodości
Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies in La Jolla, California, USA ujawniają mechanizm aktywacji alternatywnej drogi wydłużania telomerów (ALT).
Agata Lebiedowska
, 09.04.2014
,
Tagi:
telomery
,
anti-aging
,
ASF1
,
alternatywny mechanizm wydłużania telomerów - ALT
Na podstawie DNA poznamy rysy twarzy danej osoby
Naukowcy z Pennsylvania State University opracowali model trójwymiarowy (3D), który ilustruje związek pomiędzy kształtem ludzkiej twarzy oraz DNA danej osoby. DNA, jak do tej pory, mogło zdradzić płeć i pochodzenie, teraz genetyka potrafi łączyć sekwencję nukleotydową z rysami twarzy.
Agata Lebiedowska
, 28.03.2014
,
Tagi:
DNA
,
mutacje
,
rysy twarzy
Induchem wprowadza nowoczesny eksfoliant dla skóry wrażliwej!
Na targach In-cosmetics w Hamburgu firma Induchem przedstawiła nowy produkt – eksfoliant, który jest wysoce biodegradowalny i nie podrażnia skóry wrażliwej. Biogomm'age, bo o nim mowa, składa się głównie z celulozy, co czyni go wysoce biodegradowalnym w porównaniu do mikrocząstek z tworzyw sztucznych. Ponadto nie podrażnia, ani nie szoruje skóry wrażliwej, tak jak wiele naturalnych składników złuszczających.
Agata Lebiedowska
, 13.03.2014
,
Tagi:
eksfoliacja
,
mikrocząstki złuszczające
,
biodegradacja
,
złuszczanie
Jak wygląda praca w nowoczesnym laboratorium akredytowanym? – wywiad z mgr Renatą Szczygłowską Kierownik Akredytowanego Laboratorium Badawczego Ostrzeszów
Laboratoria akredytowane muszą spełniać wszystkie wymogi UE w zakresie prowadzonych badań. Akredytowane Laboratorium Badawcze Ostrzeszów jest wiodącym laboratorium w regionie zajmującym się badaniami próbek kosmetyków, żywności, wody, próbek środowiskowych. O genezie powstania laboratorium, o ofercie, prowadzonych badaniach i planach na przyszłość opowiada mgr Renata Szczygłowska Kierownik laboratorium, Kierownik Pracowni Mikrobiologii, Kierownik ds. Jakości.
Agata Lebiedowska
, 07.03.2014
,
Tagi:
laboratorium akredytowane
,
próbki środowiskowe
,
badania kosmetyków
,
badania żywności
1
2
3
<
Listopad 2024
>
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
28
29
Webinar | Mikroplastik – obowiązujące regulacje, terminy przejściowe
2024-10-29 do 2024-10-29
30
SZKOLENIE ONLINE | Ocena bezpieczeństwa kosmetyków – teoria + praktyka
2024-10-30 do 2024-10-30
31
1
2
3
4
5
6
Beskidzka Akademia Kardiologii i Innowacji Medycznych BesdKard
2024-11-06 do 2024-11-08
SZKOLENIE ONLINE | Kosmetyki dla zwierząt – projektowanie i wdrożenie na rynek
2024-11-06 do 2024-11-06
7
8
WEBINAR | Jak wprowadzić detergenty na rynek? Regulacje prawne, składniki chemiczne, oznakowanie, dokumentacja
2024-11-08 do 2024-11-08
9
10
11
12
13
SZKOLENIE ONLINE | Nowe patogeny jako priorytetowe zagrożenie jakościowe bezpieczeństwa produktów kosmetycznych
2024-11-13 do 2024-11-13
14
15
#GreenBio
2024-11-15 do 2024-11-15
16
17
18
SZKOLENIE | Tworzenie kosmetyków pod marką własną
2024-11-18 do 2024-11-18
19
20
21
22
GO!PhD
2024-11-22 do 2024-11-24
23
24
25
26
27
28
WEBINAR | Konserwacja produktów kosmetycznych
2024-11-28 do 2024-11-28
LSOS Summit 2024
2024-11-28 do 2024-11-29
29
WEBINAR | Kosmetyki niskiego ryzyka mikrobiologicznego – recepturowanie i badania wdrożeniowe
2024-11-29 do 2024-11-29
30
XI Ogólnopolskie Sympozjum Biomedyczne ESKULAP
2024-11-30 do 2024-11-30
1
e-Kwartalnik portalu Biotechnologia.pl 2-3/2024
Pobierz bezpłatny e-Kwartalnik Biotechnologia.pl Więcej informacji: malgorzata.ges@biotechnologia.pl
WYDAWCA
PARTNERZY
Newsletter
Wybierz branżę
Biotechnologia
Kosmetologia
Farmacja
Wybierz branżę.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Nie może być puste.
Twój email nie przeszedł procesu walidacji.
Zapisz się
Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera drogą elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail, zgodnie z Rozporządzeniem PE i RE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO).
Musisz wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera.
Oznajmiam, iż przeczytałem i zapoznałem się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności Portalu i akceptuję ich treść.
Regulamin
|
Polityka Prywatności
Musisz zaakceptować regulamin i politykę prywatności.
Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.