Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Induchem wprowadza nowoczesny eksfoliant dla skóry wrażliwej!
Na targach In-cosmetics w Hamburgu firma Induchem przedstawiła nowy produkt – eksfoliant, który jest wysoce biodegradowalny i nie podrażnia skóry wrażliwej. Biogomm'age, bo o nim mowa, składa się głównie z celulozy, co czyni go wysoce biodegradowalnym w porównaniu do mikrocząstek z tworzyw sztucznych. Ponadto nie podrażnia, ani nie szoruje skóry wrażliwej, tak jak wiele naturalnych składników złuszczających.

Takie cząstki złuszczające mogą zostać wzbogacone o składniki czynne, pigmenty albo dodatkowe składniki poszerzające ich właściwości eksfoliacyjne i kosmetyczne. Eksfoliant produkowany jest dzięki technologii Safescrub. Mikrocząstki ulegają samoistnemu rozpadowi po zastosowaniu, co zapobiega jakimkolwiek podrażnieniom skóry i pozwala uniknąć typowego zaczerwienienia skóry po użyciu preparatu złuszczającego. Dzięki temu produkt nadaje się również do stosowania na skórę wrażliwą czy naczynkową.

W badaniach naukowych wykazano, że cząstki Biogomm'age mają taką samą wydajność i skuteczność złuszczania jak konwencjonalnie stosowane fragmenty pestek moreli o podobnej wielkości.

Eksfoliant oferowany jest w dwóch formułach, jako Biogomm'age Blue, z prowitaminą B5 aby pomóc zregenerować skórę i Biogomm'age White, z witaminą E, aby pomóc w utrzymaniu funkcji ochronnych skóry. Każdy z nich jest dostępny w 3 rozmiarach kulek: 200 μm, 400μm i 900μm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikrocząstki Biogomm'age są stabilne w każdej formule, ale są zalecane przede wszystkim dla: kremów wybielających - w celu usunięcia komórek pigmentowych;  szamponów przeciwłupieżowych, substancji myjących do twarzy, złuszczających płynów do pielęgnacji skóry wrażliwej , serum anti-aging stymulujących odnowę naskórka , środków odkażających do rąk.

Źródła

http://www.cosmeticsandtoiletries.com/

KOMENTARZE
Newsletter