Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wysokiej klasy naturalne ekstrakty roślinne koreańskiej firmy Natural Solution w ofercie Kaczmarek-Komponenty
Natural Solution to koreański lider w produkcji szerokiej gamy naturalnych ekstraktów oraz ich kompleksów dla przemysłu kosmetycznego. Firma powstała w 2004 roku i od lat z powodzeniem rozwija się na rynkach europejskich. Natural Solution ujmuje nas bogatą ofertą dobroczynnych składników roślinnych, które niejednokrotnie dla europejczyków brzmią egzotycznie, ale ze wspaniałym rezultatem są stosowane od tysiącleci w tradycyjnej medycynie dalekiego wschodu. Wiarygodność firmy oraz oferowanych przez nią surowców podnoszą przedstawione badania skuteczności surowców (in vitro i in vivo). Większość surowców oferowanych przez Natural Solution jest dostępnych w wersji z ekocertyfikatem.

Produkty firmy Natural Solution to nowość w ofercie firmy Kaczmarek – Komponenty.

Kilka słów o procesie produkcji.

Ekstrakty roślinne otrzymuje się poprzez wytrawienie roślinnego surowca rozpuszczalnikiem, na przykład wodą bądź etanolem i ich mieszaninami, a następnie odpowiednie zagęszczenie. Tradycyjna metoda ekstrakcji wiąże się z utratą wielu istotnych substancji aktywnych. Jednak istnieje również kilka metod alternatywnych takich jak: ekstrakcja ultradźwiękami, ekstrakcja płynem w stanie nadkrytycznym czy też ekstrakcja mikrofalowa.

Firma Natural Solution w celu otrzymania wysokiej klasy ekstraktów roślinnych wykorzystuje metodę ekstrakcji za pomocą ultradźwięków. Zaletami tej metody są: bardzo wysoka wydajność ekstrakcji oraz znaczne przyspieszenie procedury. Co najważniejsze ekstrakcję ultradźwiękami przeprowadza się w niskiej temperaturze, co pozwala na zachowanie pełnej aktywności wszystkich składników.

Jedną z kluczowych metod wykorzystywanych przez Natural Solution jest proces fermentacji. Jest to proces rozkładu bądź przekształcenia związków organicznych, takich jak białka czy węglowodany, przy użyciu mikroorganizmów. Jest to najpopularniejsza metoda wstępnej obróbki surowców roślinnych wykorzystywana przede wszystkim w koreańskim ziołolecznictwie. Istnieją badania naukowe potwierdzające wysoką jakość leczniczą ziół poddanych procesowi fermentacji takich jak np. żeń-szeń koreański. Surowce roślinne po fermentacji mają mniejszą wielkość cząstek, przez co są łatwiej przyswajane przez organizm i wykazują większą aktywność biologiczną. Dzięki fermentacji uzyskuje się dodatkowe właściwości ekstraktów poprzez generowanie substancji aktywnych.

Firma Natural Solution wykorzystuje w produkcji surowców również proces biotransformacji, czyli modyfikacji chemicznej substancji z zastosowaniem naturalnych enzymów, czy mikroorganizmów w roli „biokatalizatorów”. W przypadku ekstrakcji enzymatycznej roślin najczęściej mamy do czynienia z degradacją hydrolityczną ściany komórkowej. Roślinny ekstrakt potraktowany specyficznym enzymem często wykazuje wyższą skuteczność.

Firma Nautural Solution w celu pozyskania roślin do produkcji ekstraktów opracowała metodę kontrolowanej hodowli kiełków roślin, tzw. Bio Dynamic Sprout System. Pozwala ona na stałą podaż pożywki w kontrolowanych warunkach. Dzięki temu uprawa jest w pełni ekologiczna, nie wymaga stosowania pestycydów i jest wolna od zanieczyszczeń.

Oferta Natura Solution

W szerokiej ofercie produktów firmy Natural Solution znajdują się ekstrakty roślinne oraz kompleksy będące mieszaninami wyciągów roślinnych o wysokim znaczeniu i skuteczności w pielęgnacji skóry. Główne kategorie produktów to surowce o działaniu:

  • przeciwzmarszczkowym
  • łagodzącym
  • wybielającym
  • nawilżającym
  • stymulującym wzrost włosów

 

Na szczególną uwagę zasługuje Oriental Tea Complex - kompleks roślinny zawierający ekstrakty z 6 popularnych herbat w Azji:

Diospyros Kaki, Cinnamomum Cassia, Artemisa Princeps, Chrysanthellum Indicum, Chaenomeles Sinensis, Camellia Sinensis.

Ekstrakty te zebrane w jednym kompleksie stanowią dobroczynne panaceum dla kobiet, które walczą o młodszy wygląd. Dużym atutem surowca jest fakt, że kompleks herbaciany otrzymywany jest metodą ekstrakcji ultradźwiękowej, co chroni go przed zniszczeniem czy destabilizacją składników aktywnych. Oriental Tea Complex ma potwierdzone działanie przeciwzmarszczkowe i antyoksydacyjne (posiada badania in vitro i in vivo).

Krem z 3% zawartością surowca testowano na grupie 20 osób w wieku 45-65 lat. Aplikowano go dwa razy dziennie na skórę twarzy. Wyniki testów sprawdzano po 28 i 56 dniach.  

Wizualizacja graficzna przedstawiająca powierzchnię całkowitą różnicowania zmarszczek po 28 i 56 dniach stosowania kremu z surowcem Oriental Tea Complex.

Po 28 dniach aplilkacji kremu z kompleksem widzimy dużą poprawę, natomiast po 56 dniach aplikacji skóra wokół oczu jest wyraźnie wygładzona. Po 2 miesiącach stosowania całkowita powierzchnia zmarszczek zmniejszyła się o 60%.

Z  grupy surowców o działaniu przeciwzmarszkowym na uwagę zasługują także:

Phytogen - kompleks roślinny w skład którego wchodzą ekstrakty z 7 roślin: Cimcifuga Racemosa, Discorea Japonica, Lithospermum Erythrorhizon, Papaver Rhoeas, Punica Granatum,Trifolium  Pratense (Clover), Zizyphus Jujuba, stanowiące bogate źródło fitoestrogenów, które działają w organiźmie ludzkim na podobieństwo estrogenów.

Phytogen pomaga zapobiegać starzeniu się skóry poprzez wyrównywanie poziomu hormonów w organizmie kobiety. Zmniejsza tworzenie się zmarszczek i poprawia naturalny koloryt skóry.

Oriental Beauty Fruits Newplex- kompleks ekstraktów roślinnych z owoców: Punica Granatum,Ficus Carica, Morus Alba, Ginko Biloba. Mieszkańcy Azji tradycyjnie wykorzystują dobroczynne właściwości wyżej wymienionych owoców do pielęgnacji urody. Wykazuje on działanie antyoksydacyjne oraz zapobiega tworzeniu się zmarszczek.

Beauty Plus One – F - to składnik naturalny otrzymywany w procesie fermentacji granatów, czyli owoców rośliny Punica granatum (Granatowiec właściwy). W procesie fermentacji dochodzi do znacznego zmniejszenia wielkości cząstek, które mogą efektywnie przenikać przez skórę. Surowiec wykazuje działanie przeciwutleniające i przeciwzmarszczkowe.

Wśród surowców o działaniu przeciwzapalnym na szczególną uwagę zasługuje Atozero Newplex. Jest to kompleks roślinny zawierający ekstrakty z  AngelicaGigas, Bupleurum Falcatum, Ophiopogon Japonicus, Asparagus Cochinchinensis, Aquilaria Malaccensis. Każda z wymienionych roślin jest z powodzeniem używana w medycynie dalekiego wschodu w celu łagodzenia dolegliwości zapalnych. Atozero Newplex wykazuje działanie przeciwalergiczne oraz przeciwzapalne, łagodzi podrażnioną skórę oraz ma dobroczynny wpływ na skórę dotkniętą AZS.

W celu potwierdzenia skuteczności działania kompleksu Atozero Newplex, na skórę przedramienia dziesięciu ochotniczek w wieku 18-65 lat nałożono łaty zwierające 3% laurylosiarczanu sodu (SLS). Łaty pozostawiono na skórze przez 24h w celu wywołania rumienia. Po 9-ciu dniach czynność powtórzono. Następnie na podrażnioną skórę aplikowano krem zawierający 3% Atozero Newplex 2 razy dziennie przez 10 dni.

Z obserwacji przeprowadzonych testów można zauważyć zmniejszenie ilości uwalnianej histaminy, a tym samym zmniejszenie odpowiedzi alergicznej na czynniki drażniące.

Natural HG - to kompleks reprezentujący kategorię surowców o działaniu nawilżającym. Jest on otrzymywany na drodze fermentacji z soi (Soyabean), jemioły (Viscum Album) oraz Imperaty cylindrycznej (Japanese bloodgrass). Natural HG to przeźroczysta, lepka ciecz o doskonałych właściwościach wygładzających i nawilżających, idealna dla skóry wrażliwej i wysuszonej.

Aby stwierdzić skuteczność działania Natural HG, na skórę przedramienia dziesięciu ochotniczek w wieku 18-65 lat nałożono łaty zwierające 3% laurylosiarczanu sodu (SLS). Łaty pozostawiono na skórze przez 24h w celu wywołania rumienia. Po 9-ciu dniach czynność powtórzono. Następnie na podrażnioną skórę aplikowano krem zawierający 4% Natural HG, 2 razy dziennie przez 10 dni. Nawilżenie skóry mierzono 2, 4, 6 i 8 godzin po aplikacji. Efekty badań przedstawiono na poniższym schemacie.

W ofercie firmy Natural Solution znalazł się także unikalny preparat na porost włosów –Sangmodan. Sangmodan został stworzony jako naturalny produkt do pielęgnacji włosów. W jego skład wchodzi 11 ziół (Angelica Dahurica, Angelica Gigas, Camellia Sinensis, Capsicum Annum, Lithospermum Erythrorhizon, Lycium Chinense, Morus Alba, Pinus Palustris, Polygonum Multiflorum, Rubus Coreanus, Sophora Flavescens) charakterystycznych dla medycyny dalekiego wschodu. Działa przeciwzapalnie, poprawia krążenie krwi, przez co hamuje wypadanie włosów i poprawia ich kondycję.

W celu potwierdzenia efektywności preparatu przebadano 30 ochotników borykających się z problemem łysienia. Badanie trwało 6-12 miesięcy. Sangmodan aplikowano 2-4 razy na skórę głowy.

Efekty zostały przedstawione na załączonych zdjęciach.

 

W ofercie Natural Solution znajdziemy również surowce o udowodnionych właściwościach wybielających skórę.

Jeju Jolitdaecha Extract (Sasa quelpaertensis) to gatunek bambusa pochodzący z Korei Południowej, endemiczny dla terenów wokół wulkanu Halla na wyspie Jeju. Herbata z młodych wysuszonych liści stosowana jest w medycynie ludowej na wzmocnienie systemu odpornościowego.  Jeju Jolitdaecha wykazuje działanie antyoksydacyjne i rozjaśniające. Ekstrakt przebadano in vitro w kierunku hamowania syntezy melaniny w melanocytach.  Działanie ekstraktu przedstawiono na wykresie poniżej. 

W celu sprawdzenia wybielających właściwości surowca przebadano 20 osób w wieku 18-65 lat. Krem zawierający 2% ekstrakt stosowano dwa razy dziennie przez okres 56 dni na przebarwienia skórne.

Wyniki w postaci wykresu przedstawiono poniżej.

Natura oferuje szeroką gamę substancji czynnych do pielęgnacji skóry twarzy, ciała czy włosów. Substancje aktywne zamknięte w różnych częściach roślin dzięki najnowocześniejszym metodom otrzymywania, mogą z powodzeniem znaleźć się w składzie kremu, toniku, balsamu czy szamponu. Firma Natural Solution umożliwia Państwu zastosowanie tych składników w recepturach kosmetycznych.

Artykuł powstał przy współpracy z:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Ryszard Kaczmarek i Synowie  Sp. z o.o. Spółka Komandytowa

ul. Szkolna 13a

62-081 Chyby  

Telefon: 061-816-34-30

Fax: 061-816-34-47

http://www.kaczmarek-komponenty.pl/

KOMENTARZE
Newsletter