Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Ślimak, ślimak pokaż rogi, czyli śliski temat na drodze ku pięknej i młodej skórze
Ślimak, ślimak pokaż rogi, czyli śliski temat na drodze ku pięknej i młodej skórze
Pomaga w redukcji trądziku, śladów po nim, plamek wieku starszego, przebarwień oraz blizn. Jest idealny w każdym wieku. Napina skórę, redukując zmarszczki włącznie z kurzymi łapkami wokół oczu. Poprawia również wygląd i koloryt szarej skóry dzięki naturalnemu złuszczaniu naskórka. O czym mowa? O śluzie ślimaka! Wg Łukasza Milczarka głównego technologa w firmie Naturioska, to właśnie właściwości śluzu sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna oraz wygląda młodziej.

 

Dlaczego warto zainteresować się śluzem ślimaka, jako surowcem kosmetycznym?

Śluz ślimaka to wyjątkowy składnik. Jest całkowicie naturalny, ekologiczny, zostaje ekstrahowany, czyli oczyszczany i koncentrowany w bardzo wysokim stężeniu. Co prawda jest to produkt, który według definicji kosmetyku nie ma właściwości leczniczych, ale sam śluz już te właściwości posiada, ponieważ zawiera naturalny kolagen- elastynę, mukopolisacharydy, naturalne antybiotyki, a także alfa hydroksykwasy. Dzięki tym składowym działa wielowymiarowo poprzez stymulowanie skóry do regeneracji. Zmniejsza również widoczność blizn, w tym blizn potrądzikowych, przyspiesza gojenie ran, oczyszczanie się skóry, wpływa na procesy terapii trądzikowych. Co więcej, działa przeciwzmarszczkowo, dzięki dużej koncentracji elastyny działającej ujędrniająco  oraz alfahydroksykwasom, które powodują delikatne złuszczanie.

Słuchając tej charakterystyki, ma się wrażenie, że rozmawiamy o cudzie w kosmetyce pielęgnacyjnej.

Bo właśnie tak jest! Fizyczne oraz chemiczne analizy przeprowadzone na ekstrakcie ze ślimaka dowiodły, iż jego zawartość pojawia się w naturalnej postaci. Regeneruje, nawilża i doskonale odżywia skórę twarzy. Zawiera naturalną Alantoinę- która w odróżnieniu od uzyskiwanej syntetycznie sprawia, że regeneracja skóry staje się możliwa, blizny i rozstępy znikają błyskawicznie, a rany goją się znacznie szybciej, proteiny i witaminy (A, C i E), naturalny Kolagen i Elastynę oraz naturalny Kwas Glikolowy, który usuwa martwe komórki naskórka oraz napina skórę zmniejszając efekt zmarszczek.

Podczas wielu konferencji, mówiąc o tworzeniu receptury kosmetyku, podkreśla Pan jej wielowymiarowość. Dlaczego ta cecha jest taka ważna?

Bardzo dużo osób dojrzałych boryka się z problemami skórnymi np. z trądzikiem. W tym wszystkim bardzo ważna jest synergia. Generalnie przejął się model wybierania kremów na zasadzie: krem na naczynka, krem 35+, krem przeciwzmarszczkowy. A co jeśli kobieta ma 38 lat, cerę naczynkową, trądzik i widoczne zmarszczki? Powinna zastosować 4 kremy? To nie ma sensu. Należy wówczas zastosować preparat wielowymiarowy, synergiczny, który będzie odpowiedzią na potrzeby skóry problematycznej.

Czym wyróżniają się produkty firmy Naturioska?

Nasze kosmetyki są ukierunkowane na problem. Jeżeli mówimy o działaniu przeciwzmarszczkowym nie możemy zapominać, że są panie, które jednocześnie zmagają się ze skórą suchą i trądzikową. Działamy na tej zasadzie, że wprowadzamy daną linią na konkretny problem, a później kierunkowo dodajemy odpowiednie składniki, by zadowolić skórę dojrzałą, odwodnioną czy z licznymi przebarwieniami.

Czy śluz z każdego ślimaka może zostać wykorzystany w recepturze kosmetyku?

Pozyskujemy ekstrakt ze Ślimak Helixa aspersa Müller. Zależało nam na dostawcy, którego surowiec spełni  warunki jakościowe. Musi on być czysty mikrobiologicznie. Postawiliśmy na dostawcę, którego wyróżnia doświadczenie i możemy być pewni bezpieczeństwa surowca.

 

Dziękuję za rozmowę!

Łukasz Milczarek
Dyrektor Działu Innowacji i Wdrożeń M'onduniq

KOMENTARZE
Newsletter