Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Co się będzie działo na BioForum 2014? - omówienie programu wydarzenia
Co się będzie działo na BioForum 2014? - omówienie programu wydarzenia
BioForum 2014 to już trzynasta edycja tego wydarzenia. Impreza gromadzi naukowców oraz przedsiębiorców związanych z innowacyjnym biobiznesem z regionu Europy Środkowej i Wschodniej (CEE). Odbędzie się ona w przyszłym roku, 28 i 29 maja, w Łodzi. Obecnie dopracowywany jest program wykładów i paneli dyskusyjnych, które odbędą się podczas przyszłorocznej edycji BioForum. Prezentowany tekst uchyla rąbka tajemnicy na temat prelegentów i tematyki poruszanej w trakcie ich prezentacji.

Na BioForum zjawi się wiele osób znanych i cenionych ze względu na swoją działalność w branży life science, ale z pewnością największą gwiazdą będzie laureatka Nagrody Nobla, prof. Ada Yonath z Instytutu Nauki Weizmanna w Izraelu. Poprowadzi ona otwarcie tego wydarzenia, podczas którego wygłosi również swój wykład. Prof. Yonath jest laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Otrzymała to prestiżowe wyróżnienie w 2009 roku w ramach uznania jej pracy związanej z badaniami nad strukturą i funkcją rybosomu.

 

Kolejnymi interesującymi osobami, które zabiorą głos przed gośćmi BioForum 2014, są przedstawiciele brazylijskiej Fundacji Bio-Rio i projektu Brasil Biotechnology. Zza Atlantyku przylecą: Katia Aguilar (prezes fundacji Bio-Rio) oraz Norberto Prestes (menedżer projektu Brasil Biotechnology). Zdaniem Brazylijczyków, Polska jest interesującym partnerem w dziedzinie biotechnologii, ze względu na więzi, które polskie firmy utrzymują z wieloma przedsiębiorstwami europejskimi. Prelegenci przedstawią główne trendy w światowej biotechnologii i farmacji, jak również możliwości współpracy pomiędzy ludźmi związanymi z biobiznesem w Ameryce Południowej i Europie Środkowowschodniej.

 

Na BioForum poruszony również zostanie zawsze powracający temat finansowania badań, a konkretnie, skąd pozyskiwać pieniądze na B+R. Prelegenci skupią się na programie ramowym Horizon 2020. Ma on za zadanie finansowanie działań wspierające innowacyjne idee w latach 2014-2020. Docelowo ma on zapewnić konkurencyjność Europy w świecie. Zaproszeni specjaliści, m.in. z Krajowego Punktu Kontaktowego, skupią się na pomocy, jaką mogą uzyskać dzięki temu programowi małe i średnie przedsiębiorstwa

 

Ponieważ firmy CRO (ang.Clinical Research Organisation) stanowią rok rocznie dużą grupę odbiorców, nie mogłoby zabraknąć na panelu wykładowym i tej tematyki. W 2014 roku, mecenasem panelu poświęconego prowadzeniu badań klinicznych w Europie Środkowej i Wschodniej, i jednocześnie sponsorem BioForum 2014, będzie firma KCR S.A. - polska spółka CRO działająca w różnych regionach świata. Panel poprowadzi Marek Kiecana (założyciel KCR S.A.), a pierwszym z zapowiedzianych prelegentów będzie Mike Jagielski - prezes zarządu w firmie KCR. Mike Jagielski jest doświadczonym liderem z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży badań klinicznych. Koncentruje się on poprzez swoją działalność na integracji międzykulturowej i rozwoju zarządzania w krajach na całym świecie, w tym USA, Kolumbii, Indiach, Chinach, oraz krajach europejskich. Podczas swojego wykładu przedstawi przewagi Europy Środkowej na globalnym rynku badań klinicznych.

 

Ponadto podczas wykładów i paneli dyskusyjnych odbywających się w trakcie BioForum 2014 poruszone zostaną tematy takie jak:

 

  • Inwestycje w branży life science w regionie CEE

  • Sukcesy i porażki we współpracy nauki z biznesem

  • Klify patentowe

  • Zakładanie start-up'ów

  • i wiele innych!

 

Więcej szczegółów dotyczących programu BioForum udostępnionych zostanie już wkrótce. Najświeższe informacje dotyczące tego wydarzenia prezentowane są na jego oficjalnej stronie internetowej: www.cebioforum.com

 

red. Tomasz Domagała

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
30
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
PORT for Health: Neuroscience
2021-10-13 do 2021-10-15
16
17
18
21
22
23
24
26
27
Impact’21
2021-10-27 do 2021-10-28
28
29
30
31
Newsletter