Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Technologie dla zdrowia – ruszyły zgłoszenia do konkursu Huawei Startup Challenge
Technologie dla zdrowia – ruszyły zgłoszenia do konkursu Huawei Startup Challenge

Huawei wraz ze Startup Academy ogłaszają nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 3. Udział w inicjatywie mogą wziąć polskie start-upy, które skupiają się tworzeniu innowacji medycznych, służących ochronie i poprawie zdrowia fizycznego oraz psychicznego człowieka. Na zgłoszenia od innowatorów o różnym stopniu rozwoju organizatorzy czekają do 31 grudnia br. poprzez stronę internetową. Uczestnicy konkursu zmierzą się ze specjalnie przygotowanymi wyzwaniami, mającymi na celu rozwój i prezentację ich pierwotnych pomysłów. 

Fot. Startup Academy

Najbardziej innowacyjne projekty zostaną wybrane przez kapitułę, składającą się z wybitnych przedstawicieli świata nauki, biznesu i ekspertów sfery publicznej. W ostatnich dniach stycznia 2023 r. zostanie ogłoszona wybrana dwudziestka najbardziej przełomowych koncepcji, która weźmie udział w ścieżce wyzwań i zaprezentuje swoje rozwiązania szerokiej publiczności. – Jesteśmy dumni, ogłaszając już trzecią edycję programu wsparcia młodych polskich innowatorów. Dwie poprzednie pokazały, jakim ułatwieniem mogą okazać się rozwiązania technologiczne i jak bardzo są one potrzebne w usprawnieniu naszego codziennego życia. Innowacje w obszarze zdrowotnym to dziedzina, której rozwój potrzebuje jeszcze wiele wsparcia. To bowiem nie tylko technologie lekowe, ale także kompleksowa digitalizacja systemu opieki zdrowotnej, rozwój branży biotechnologicznej oraz korzyści dla placówek medycznych, płynące z wdrażania nowych systemów np. AR/VR, robotyki czy rozwiązań, wspierających ogólny dobrostan fizyczny i psychiczny pacjentów. Wierzymy, że młodzi innowatorzy mają ogromną moc sprawczą, dlatego chcemy ich wspierać w tworzeniu narzędzi, które pozwolą zrewolucjonizować medycynę, a także zmienić podejście nas wszystkich do własnego organizmu i jego możliwości. Stąd pomysł na hasło przewodnie #TechForBetterHealth w tegorocznym Huawei Startup Challenge – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

W ramach Huawei Startup Challenge 3 będą poszukiwane projekty z szeroko rozumianego obszaru medtech – ukierunkowane na poprawę i ochronę zdrowia oraz te, które wpisują się w trend, związany z tworzeniem inteligentnych rozwiązań, wspierających użytkowników w dbaniu o ich zdrowie oraz tzw. wellbeing w różnych aspektach życia. Z raportu „Can medtech start-ups show us where the industry is headed?”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, wynika bowiem, że 46% medycznych start-upów skupia się na profilaktyce, diagnozie i trosce o dobre samopoczucie pacjenta, a tylko 19% koncentruje się na samym leczeniu w placówkach medycznych.

Huawei ufundował trzy nagrody pieniężne dla trzech najlepszych start-upów o łącznej wartości 200 tys. zł – 100 tys. dla zwycięzcy oraz 60 tys. i 40 tys. zł odpowiednio dla start-upów, które zajmą miejsce drugie i trzecie. – Wspólnie z Huawei wspieramy uzdolnionych Polaków z pomysłem na innowacje – tym razem dla zdrowia. Branża technologii, wspomagających ludzkie zdrowie, to jeden z najbardziej zróżnicowanych sektorów. Od lat obserwujemy trendy, związane z rozwojem start-upów medtechowych, jednak pojawiają się również aplikacje, poprawiające nasze samopoczucie, redukujące poziom stresu, a także platformy do wsparcia psychologicznego czy walki z uzależnieniami. Z ogromną ciekawością czekam zatem na projekty, zgłoszone do tegorocznej edycji wydarzenia. Może uda nam się wspólnie zrewolucjonizować ten rynek i dzięki temu pomoc wielu ludziom w kraju, a nawet i na świecie – dodaje Michał Misztal, prezes Startup Academy.

Huawei Startup Challenge 3 skierowany jest do początkujących przedsiębiorców, którzy dzięki udziałowi w konkursie mają szansę dotrzeć ze swoim pomysłem do przedstawicieli międzynarodowych i polskich firm oraz zaistnieć z innowacyjną działalnością na rzecz ludzkiego zdrowia na jednej z największych start-upowych scen w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach inicjatywy Huawei start-upy mają możliwość pokazać siłę technologiczną Polski na skalę europejską i globalną. To konkurs, dzięki któremu Huawei Polska we współpracy ze Startup Academy wspiera start-upy pozytywnego wpływu, tworzące technologie na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Poprzednia odsłona projektu została poświęcona palącym problemom ekologicznym współczesnej Polski i świata. Do konkursu zgłosiło się kilkaset obiecujących zespołów, które przedstawiły innowacyjne pomysły w tej dziedzinie.

KOMENTARZE
Newsletter