Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
MedApp wdrożył pilotażowy projekt w Krakowskim Centrum Diagnostyczno-Klinicznym
MedApp wdrożył pilotażowy projekt w Krakowskim Centrum Diagnostyczno-Klinicznym
MedApp rozpoczął pilotażowy projekt diagnostyki kardiologicznej w Krakowskim Centrum Diagnostyczno-Klinicznym (KCDK). CarnaLife Lite to innowacyjne narzędzie umożliwiające pacjentom rejestrację swoich badań, a lekarzom szybki dostęp do wyników, które od razu mogą opisywać. Dane analizowane są poprzez specjalne algorytmy. Ich zastosowanie pomaga interpretować i priorytetyzować wyniki, dotyczy to na przykład sytuacji gdy wyniki są niepokojące i wymagają szybkiej interwencji medycznej.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Pacjenci mogą zgłaszać się do Krakowskiego Centrum Diagnostyczno-Klinicznego do końca lipca. W ofercie znajduje się m.in. rejestracja badań EKG, umożliwiająca diagnostykę rytmu pracy serca, a także wyników badań poziomu glukozy we krwi. Zastosowanie specjalnych algorytmów biomedycznych umożliwia aplikacji rozpoznanie ponad 20 różnych nieprawidłowości w sygnałach EKG.

Aplikację można zainstalować na urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS. CarnaLife Lite jest jedną z kilku wariantów aplikacji; jest systemem modułowym, istnieje możliwość zainstalowania tylko wybranych funkcji. Wyniki badań są szyfrowane, wszystkie dane zapisywane są w chmurze. CarnaLife posiada certyfikat CE, co potwierdza jego gotowość do wejścia na rynek europejski.

W aplikacji CarnaLife Lite można zarejestrować wyniki m.in. EKG, spirometrii, badań laboratoryjnych (morfologia, mocz), pomiaru temperatury, wagi, ciśnienia krwi, TK, rezonansu, KTG czy badania słuchu. Dzięki tej aplikacji pacjent i lekarz mogą śledzić zmiany w wynikach. Pacjent może wysyłać badania do analizy do swojego lekarza oraz odbierać raporty. 

MedApp jest innowacyjną polską firmą telemedyczną notowaną na rynku NewConnect GPW. W lutym 2018 roku MedApp został włączony do programu Microsoft Mixed Reality (MR), co potwierdza potencjał firmy i jej produktów.

Telemedycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Umożliwia zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjenta. Łączy ze sobą elementy medycyny, diagnostyki oraz rozwiązań IT i telekomunikacji.

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2020>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
4
5
6
Newsletter