Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
MedApp wdroży w swojej aplikacji rozwiązanie StethoMe

MedApp podpisał umowę ze start-upem StethoMe, twórcą rozwiązania do zdalnego wykrywania nieprawidłowości w układzie oddechowym. W ramach współpracy MedApp wdroży w swojej aplikacji medycyny cyfrowej bezprzewodowy stetoskop, który pozwoli na poszerzenie zakresu badań oferowanych przez placówki medyczne korzystające z rozwiązań CarnaLife System oraz Cyfrowa Przychodnia.

 

 

StethoMe to pierwszy system do zdalnego wykrywania nieprawidłowości w układzie oddechowym. Opiera się na algorytmach sztucznej inteligencji posiadających status wyrobu medycznego, współpracujących z bezprzewodowym stetoskopem oraz dedykowaną aplikacją. Dzięki wykorzystaniu unikalnych technologii, zapewniających kontrolę jakości badania, może ono być używane przez pacjentów w warunkach zdalnych. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla osób cierpiących na takie choroby jak: astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, cukrzyca, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i inne schorzenia związane z układem oddechowym.

– StethoMe to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku medycznym. Cieszymy się, że wspólnie z zespołem StethoMe będziemy mogli wdrożyć je w naszych placówkach partnerskich oraz wzbogacić o nie aplikację i usługi MedAppu. Już teraz CarnaLife System oraz Cyfrowa Przychodnia oferują szerokie spektrum pomiarów i ich analizy z zakresu chorób wewnętrznych, kardiologii czy diabetologii. Dzięki wdrożeniu bezprzewodowego stetoskopu lekarze z placówek, korzystających z naszych rozwiązań, otrzymają możliwość kontroli stanu układu oddechowego pacjentów bez konieczności umawiania się na wizyty. Wszystko w warunkach zdalnych – podsumowuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu MedApp

CarnaLife System to zaawansowana platforma medycyny cyfrowej, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z różnymi schorzeniami oraz zdalne przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu. W zależności od wskazań medycznych pacjenci, będący pod opieką personelu wykorzystującego platformę CarnaLife System, mierzą poziom glikemii, ciśnienie tętnicze krwi, wykonują badanie EKG, pomiar temperatury, pulsoksymetrię itp. Platforma umożliwia także zbieranie danych dotyczących samopoczucia oraz innych parametrów związanych z monitoringiem objawów neuropsychiatrycznych. CarnaLife System jest modułem analitycznego systemu CarnaLife, który jest certyfikowany jako wyrób medyczny klasy IIb. MedApp wprowadził w październiku 2020 r. kolejne rozszerzenia aplikacji w postaci usługi Cyfrowej Przychodni. Ma ono na celu usprawnić funkcjonowanie zarówno małych placówek medycznych, szpitali, jak i rozwiniętych sieci medycznych oraz będzie dla nich realnym wsparciem w zakresie pełnej obsługi pacjentów.

KOMENTARZE
Newsletter