Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
MedApp planuje wprowadzić pierwszą w Polsce w pełni Wirtualną Przychodnię
MedApp planuje wprowadzić pierwszą w Polsce w pełni Wirtualną Przychodnię

MedApp S.A. wprowadza na rynek rozwiązanie, które będzie rozszerzeniem dotychczasowej aplikacji CarnaLife System i będzie oferowane jako Wirtualna Przychodnia. Jest to pierwsze w Polsce oprogramowanie umożliwiające placówkom medycznym prowadzenie zdalnej opieki w zakresie nie tylko konsultacji, ale przede wszystkim diagnostyki i monitoringu zdrowia pacjenta. Rozwiązanie wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz analizę dużych zbiorów danych medycznych (big data analytics). Wirtualna Przychodnia bazuje na oferowanej już placówkom medycznym i szpitalom certyfikowanej technologii CarnaLife System.

 

Rozwiązanie Wirtualna Przychodnia usprawni funkcjonowanie zarówno małych placówek medycznych, szpitali, jak i rozwiniętych sieci medycznych i będzie dla nich realnym wsparciem w zakresie pełnej obsługi pacjentów, co jest szczególnie ważne w dobie trwającej walki z pandemią COVID-19. Pacjenci otrzymują możliwość umówienia wizyty za pośrednictwem platformy telemedycznej.

– Pojawienie się pandemii spowodowało przyspieszenie rozwoju zdalnych rozwiązań w medycynie. Do niedawna takie rozwiązania jak e-recepty czy wideokonsultacje były traktowane jako coś nietypowego. Dzisiaj, gdy wielu ludzi starszych oraz z chorobami przewlekłymi znalazło się w strefie podwyższonego ryzyka, pojawiła się potrzeba wprowadzenia do systemu ochrony zdrowia takich rozwiązań, które pozwolą przeprowadzić proces konsultacji lekarskich oraz zorganizować podstawowe badania bez konieczności wychodzenia z domu. Nasza Wirtualna Przychodnia to nowa jakość na rynku ochrony zdrowia. Jest to aplikacja bazująca na technologii CarnaLife System i jest odpowiedzią na wspomniane wcześniej zapotrzebowanie. W połączeniu ze zdalnym monitoringiem takich parametrów jak m.in. ciśnienie, puls czy temperatura przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych algorytmów AI, otrzymujemy rozwiązanie umożliwiające kompleksowe wsparcie procesu leczenia – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp S.A.

Dzięki wykorzystaniu certyfikowanych urządzeń telemedycznych lekarz będzie w stanie zarejestrować wyniki badań w czasie rzeczywistym. Wszystkie badania przeprowadzone bez udziału lekarza, np. EKG, badanie ciśnienia czy pulsoksymetria, zostaną przeanalizowane przez sztuczną inteligencję i w przypadku niepokojących zmian – oznaczone jako wymagające interwencji lekarskiej. System zapewnia pełne bezpieczeństwo transmisji oraz przechowywania dokumentacji medycznej dzięki szyfrowaniu przesyłanych danych. Wirtualna Przychodnia umożliwi zdalną rejestrację pacjenta przez placówkę czy szpital oraz prowadzenie zdalnego monitoringu i konsultacji przez lekarza.

– Naszą Wirtualną Przychodnię kierujemy do pojedynczych przychodni, szpitali, sieci placówek, ale też samych lekarzy prowadzących indywidualne praktyki. Jesteśmy skupieni na tym, czego oczekują pacjenci i lekarze. Przy wsparciu naszej Rady Naukowej przygotowaliśmy harmonogram dalszego rozwoju naszych rozwiązań. Wierzymy, że nasza aplikacja podniesie jakość obsługi zarówno osób ze schorzeniami przewlekłymi, jak i tych, którzy poszukują pomocy psychologicznej czy psychiatrycznej – dodaje Krzysztof Mędrala.

Nowa usługa, którą MedApp planuje wkrótce wprowadzić na rynek, będzie poszerzeniem narzędzi oferowanych przez aplikację CarnaLife System. Jest to zaawansowana platforma telemedyczna, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z różnymi schorzeniami oraz przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu. CarnaLife System jest modułem analitycznego systemu CarnaLife, który jest certyfikowany jako wyrób medyczny klasy IIb.

Źródła

Fot. https://www.freepik.com/free-photo/hand-holding-cell-phone-front-chart-file-stethoscope_1164060.htm#page=1&query=hospital%20online&position=25

KOMENTARZE
Newsletter