Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
17 września rusza IX edycja Liderów Ochrony Zdrowia
17 września rusza IX edycja Liderów Ochrony Zdrowia

Z setek aplikujących wyłoniono 29 osób, które przez trzy miesiące brać będą udział w warsztatach, szkoleniach i wykładach. Projekt ma im pomóc w przyszłości stać się liderami w sektorze ochrony zdrowia.

To już 9. edycja jednego z flagowych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi. Celem Fundacji jest działalność wspierająca rozwój gospodarczy i osobisty, innowacyjność oraz edukację. Liderzy Ochrony Zdrowia to program skupiający osoby, które chcą się angażować w rozwój sektora opieki zdrowotnej. 

 

Czy można to zrobić lepiej?

Pandemia znacząco wpłynęła na aktualną sytuację sektora ochrony zdrowia w Polsce i na świecie. Problemy, z którymi już od lat musieliśmy się mierzyć, zostały tylko pogłębione. Dlatego też tegoroczna edycja skupi się na zagadnieniu efektowności systemu. Uczestnicy wraz z ekspertami będą mieli szansę zastanowić się nad pytaniem: „Czy można zrobić to lepiej?”, a także zgłębią tematy, takie jak: finansowanie sektora ochrony zdrowia, optymalizacja rozwoju kadry medycznej, infrastruktura i zarządzanie placówkami, innowacje i nowe technologie oraz kształtowanie kompetencji lidera ochrony zdrowia.

Partnerstwo kluczem do wiedzy

Program Liderzy Ochrony Zdrowia to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży czy alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z sektora ochrony zdrowia. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Liderów Ochrony Zdrowia ponownie została grupa Scanmed, lider wśród prywatnych operatorów medycznych pod względem zakresu świadczonych usług. W ich skład wchodzi m.in. opieka ambulatoryjna, specjalistyczna, diagnostyka i leczenie szpitalne. Jest obecna w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce. Zapewnia pacjentom dostęp do wysokiej jakości metod leczenia, nowoczesnego sprzętu medycznego i wysokokwalifikowanych specjalistów. Prowadzi dwa pełnoprofilowe wielospecjalistyczne szpitale – Szpital Św. Rafała w Krakowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni, które należą do Sieci Szpitali. Ich ofertę uzupełniają centra medyczne, w tym specjalna oferta dla środowiska akademickiego. Posiada istotny udział w rynku usług kardiologicznych w całej Polsce – prowadzi centra kardiologiczne zapewniające kompleksową diagnostykę i leczenie w ramach kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii. Częścią grupy są również cieszące się wysoką renomą wyspecjalizowane kliniki: gastroenterologiczna – Gastromed w Lublinie, okulistyczna – Weiss Klinik w Chorzowie oraz ortopedyczna – Sport – Klinika w Żorach. – Przyszłość takich firm jak Scanmed to profesjonalna kadra, zarówno medyczna, jak i administracyjna. Dlatego tak ważną rolę w naszym działaniu odgrywa wspieranie młodych zdolnych wchodzących na rynek pracy. Stąd nasze wieloletnie strategiczne partnerstwo z Fundacją im. Lesława A. Pagi – mówi Andrzej Podlipski, prezes grupy Scanmed.

2 grudnia br. odbędzie się wielki finał programu. Zapraszamy do obserwowania FB Fundacji im. Lesława A. Pagi, gdzie znajdą się najnowsze informacje na temat programu Liderzy Ochrony Zdrowia oraz pozostałych inicjatyw.

--

Patronat Honorowy nad 9. edycją programu objęli: Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

Partner Strategiczny: grupa Scanmed

Partnerzy: Asseco, AstraZeneca, Boehringer Ingelheim, Centrum Medycyny Konopnej, Eli Lilly, Medtronic, Mercer, Roche

Partnerzy Wspierający: Aidify, AI w zdrowiu, BrandLab, Innovations Hub Foundation, GdziePoLek.pl, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Matki i Dziecka, Polska Federacja Szpitali, uPacjenta

Patroni Medialni: Biotechnologia.pl, Wydawnictwo Borgis, Kariera w farmacji, Medtube, Student.pl, Students.pl

KOMENTARZE
Newsletter