Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Ruszyła rekrutacja do 9. edycji Liderów Ochrony Zdrowia
Ruszyła rekrutacja do 9. edycji Liderów Ochrony Zdrowia

To jeden z flagowych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi. Pomaga w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom i absolwentom, którzy chcą rozwijać się w sektorze ochrony zdrowia, mają potencjał, by zostać przyszłymi managerami, zarządzającymi podmiotami i instytucjami i jednocześnie są ludźmi otwartymi na innowacje i wyzwania.

 

 

Czy można to zrobić lepiej?

W tym roku uczestnicy programu zajmą się zagadnieniem efektywności systemu i razem spróbują odpowiedzieć na kluczowe pytanie: „Czy można zrobić to lepiej?”. Będą szukać praktycznych rozwiązań problemów, z którymi boryka się aktualnie sektor ochrony zdrowia, sprawdzą, jak radzą sobie z nimi inne kraje, a jak rozwiązują je prywatne firmy. Tematy, które poruszone zostaną podczas tegorocznej edycji, to m.in.: finansowanie sektora ochrony zdrowia, optymalizacja rozwoju kadry medycznej, infrastruktura i zarządzanie placówkami, innowacje i nowe technologie czy kształtowanie kompetencji lidera ochrony zdrowia. Ponadto uczestnicy będą pracować nad umiejętnościami miękkimi, ucząc się negocjacji czy wystąpień publicznych. Liderzy Ochrony Zdrowia co roku współpracują z jednymi z najlepszych firm na rynku, dzięki czemu mogą zapewnić zajęcia najwyższej jakości. Partnerem strategicznym 9. edycji została Grupa Scanmed. – Już od kilku lat angażujemy się we wsparcie programu Liderzy Ochrony Zdrowia, doceniając jego ogromne znaczenie w kształceniu młodych ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość z branżą medyczną. Jej specyfika wymaga odpowiedniego podejścia, otwartości na zmiany i innowacje, ciągłej obserwacji trendów, a jednocześnie odpowiedzialnego i skutecznego zarządzania. To kluczowe kwestie niezbędne do ciągłego podnoszenia jakości oferowanych usług, spełniania potrzeb i wymagań pacjentów, a także realizacji systemowych rozwiązań. Po raz kolejny będziemy dzielić się z uczestnikami programu naszą wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc im odkryć kompetencje lidera, niezbędne, by odnaleźć się w tym środowisku – komentuje Andrzej Podlipski, prezes zarządu grupy Scanmed.

 

Jak dołączyć do programu?

Co roku do programu zgłaszają się setki studentów z całej Polski, którzy swoją przyszłość wiążą z sektorem ochrony zdrowia. Do programu dostaje się jednak jedynie 30 z nich. Stypendyści nie tylko biorą udział w intensywnych szkoleniach, ale także stają się częścią wyjątkowej społeczności liderów, alumnów programów Fundacji im. Lesława A. Pagi. – Decyzja o zaaplikowaniu do programu Liderzy Ochrony Zdrowia była bez wątpienia jedną z najlepszych w moim życiu. Dwa miesiące intensywniej pracy i warsztatów pokazały mi, jak multidyscyplinarnie należy patrzeć na ten sektor. Atmosfera podczas spotkań sprzyjała wymianie poglądów, własnych rozwiązań i idei. Stworzona społeczność alumnów pokazała, jaką siłę, wsparcie i inspiracje przekazuje każdemu jej członkowi. Jestem dumna z tego, że teraz i ja jestem jej częścią – relacjonuje Klaudia Przygodzińska, alumnka VIII edycji LOZ.

Na zgłoszenia Liderzy Ochrony Zdrowia czekają do 30 maja br. Aby zaaplikować, należy uzupełnić formularz rekrutacyjny, który sprawdzi zarówno wiedzę kandydata, jak i jego doświadczenie akademickie i zawodowe.

KOMENTARZE
news

<Listopad 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
8
10
11
12
13
14
15
LubTech Smart Food 2023
2023-11-15 do 2023-11-15
Women in IT Day 2023
2023-11-15 do 2023-11-15
17
18
19
20
21
22
26
27
28
3
Newsletter