Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Już 11 września rusza VIII edycja Liderów Ochrony Zdrowia
Już 11 września rusza VIII edycja Liderów Ochrony Zdrowia

To już VIII edycja jednej z flagowych inicjatyw Fundacji im. Lesława A. Pagi, która stawia sobie za cel działalność edukacyjną oraz wspierającą rozwój gospodarczy, osobisty i innowacyjność. Liderzy Ochrony Zdrowia to program skupiający osoby, które chcą się angażować w ewolucję systemu opieki zdrowotnej. 2 sierpnia br. Fundacja ogłosiła jego wyniki. Z setek aplikujących wyłoniono 30 osób, które przez dwa miesiące będą brać udział w warsztatach, szkoleniach i wykładach. Projekt ma im pomóc w przyszłości stać się liderami w sektorze ochrony zdrowia.

 

Jakie zadania stawia przed nami jutro?

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną weekendowe zjazdy prowadzone będą w trybie zdalnym – od 11 września do 24 października br. Uczestnicy wraz z ekspertami będą mieli szansę zastanowić się nad tym, jakie zadania stawia przed nami jutro, a także zgłębią tematy, takie jak: system ochrony zdrowia, przedsiębiorczość, e-zdrowie, innowacje. Będą też pracować nad kształtowaniem kompetencji świadomego lidera.

 

Partnerstwo kluczem do wiedzy

Program Liderzy Ochrony Zdrowia to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży czy alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z sektora ochrony zdrowia. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich oraz możliwość poznania pracy od podszewki, poprzez towarzyszenie pracownikom firmy partnera strategicznego grupy Scanmed. 

– Dzięki prowadzonym warsztatom, dyskusjom i realizacji wspólnych projektów stypendyści zyskują szerokie spojrzenie na sektor i stojące przed nim wyzwania. Program pomaga alumnom w obraniu swojej ścieżki zawodowej, m.in. dzięki spotkaniom z przedstawicielami firm partnerskich – liderów rynku medycznego zaangażowanych w organizację tej inicjatywy – mówi Adrian Janus, dyrektor Działu Prawnego i Zarządzania Zgodnością grupy Scanmed i absolwent programu.

25 października br. odbędzie się wielki finał programu. Zapraszamy do obserwowania Facebooka Fundacji im. Lesława A. Pagi, gdzie znajdą się najnowsze informacje na temat projektu Liderzy Ochrony Zdrowia oraz pozostałych inicjatyw. 

KOMENTARZE
Newsletter