Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NIXALIN™ – naturalne wsparcie dla osłabionej skóry
NIXALIN™ – naturalne wsparcie  dla osłabionej skóry

NIXALIN™ to składnik aktywny, który wspomaga regenerację tkanek i pomaga skórze powrócić do naturalnego blasku i młodzieńczego wyglądu. Jest pozyskiwany w procesie stosowanym wyłącznie przez firmę Terlys z upcyklowanej kory białej brzozy, będącej produktem ubocznym produkcji drewnianych przyborów do użytku w przemyśle spożywczym i medycznym.

 

 

Odpowiedzialność ekologiczna jako część NIXALIN™

Nawet jeśli do produkcji Nixalin™ używane są wyłącznie produkty uboczne z przemysłu leśnego, dostawcy materiałów wyjściowych współpracują z siecią firm leśnych, które przestrzegają najbardziej wymagających standardów praktyk leśnych. Materiał źródłowy jest pozyskiwany zgodnie z ustawą o zrównoważonym rozwoju terytoriów leśnych, która od 2013 r. stanowi podstawę nowej polityki gospodarki leśnej Quebecu. Jest uważana za jedną z najbardziej rygorystycznych na świecie. Zapewnia to podstawy dla zrównoważonego systemu rozwoju lasów z odnawianiem zasobów naturalnych, aby zapewnić długoterminową rentowność operacji prowincji Quebec.

NIXALIN™ – właściwości

NIXALIN™, starannie zebrany w procesie, który jest dostępny wyłącznie dla Terlys, jest bogaty w betulinę – silny biodostępny triterpen. Ta cząsteczka jest naturalnie syntetyzowana przez rośliny w celu poprawy ich funkcji adaptogennych. Wykazano, że ta właściwość pomaga skórze zregenerować się po wystawieniu na szkodliwe warunki zewnętrzne i w przypadku przewlekłych problemów związanych z podrażnieniami, wrażliwością i reaktywnością skóry.

Kluczowe zalety NIXALIN™ to:

• wzmocnienie funkcji bariery skórnej, 

• inhibicja elastazy – enzymu rozkładającego elastynę (białko chroniące elastyczność skóry właściwej),

• poprawa syntezy kolagenu IV i VII, co wpływa na jędrność dermy, 

• przyspieszenie regeneracji bariery skórnej po wystawieniu na szkodliwe warunki zewnętrzne, 

• łagodzenie przewlekłych stanów zapalnych poprzez zmniejszenie produkcji cytokin prozapalnych, 

• wzmocnienie naczyń krwionośnych, redukcja trądziku różowatego.

NIXALIN™ – skuteczność działania ex vivo

Proliferacja keratynocytów i odnowa komórek – NIXALIN™ wykazuje lepszą aktywność restrukturyzacyjną i regeneracyjną (+20%) już po czterech dniach w porównaniu do neutralnego kremu. NIXALIN™ zmniejsza uszkodzenia tkanek poprzez poprawę przyczepności skórno-naskórkowej (+40%).

NIXALIN™ – skuteczność działania in vivo

NIXALIN™ poprawia jakość życia osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Skóra jest ukojona i poprawia się jej wygląd. Poprawie ulega również ogólna charakterystyka mikrorzeźby skóry i zmniejsza się nasilenie naczynek. Badania panelowe pokazują, że NIXALIN™ już po dwóch tygodniach wywołuje znaczące i widoczne efekty w zakresie nawilżenia i komfortu skóry. Konsumenci doświadczają zdrowszej i młodszej skóry już po czterech tygodniach. Klinicznie potwierdzona skuteczność NIXALIN™ sprawia, że ten nowy składnik o wszechstronnym działaniu jest kluczowy dla wsparcia osłabionej, zniszczonej, bardzo suchej i/lub podrażnionej skóry. NIXALIN™ jest hipoalergiczny (testowany pod kontrolą dermatologiczną).

Autorka: Dr inż. Anna Piotrowska, Sales & Marketing Manager Protec Ingredia Polska

Kontakt: annapiotrowska@protecingredia.com 

Źródła

Fot. Licencja Protec Ingredia/Biotechnologia.pl

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
5
7
8
9
10
11
13
V Kongres BIO
2023-09-13 do 2023-09-16
14
15
16
17
18
21
22
23
24
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
Newsletter