Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Basel Olten Pharm z kolejnymi zagranicznymi kontraktami
Redakcja _, 02.02.2018 , Tagi: Basel Olten Pharm
Basel Olten Pharm z kolejnymi zagranicznymi kontraktami
Producent kosmetyków rozpoczyna współpracę z dystrybutorami z Turcji, Kataru, Kuwejtu, Tunezji i Finlandii. Realizowane kontrakty są efektem zapowiadanej w zeszłym roku ekspansji zagranicznej. Strategia spółki zakłada, że docelowo 90% jej przychodu będzie generowane właśnie poprzez kontrakty zagraniczne.

Basel Olten Pharm rozpoczął 2018 rok realizacją zamówień dla marek Evrēe, Miner Pharma i Buña dla dystrybutorów z Kataru i Kuwejtu. W ramach współpracy z nowym dystrybutorem z Finlandii, pierwsze produkty marki Buña już zostały wprowadzone na sklepowe półki.

- W Finlandii podjęliśmy także współpracę z jedną z dwóch największych sieci sklepów - SOK. Sieć posiada ponad 800 punktów sprzedaży różnego formatu, m.in. hiper- i supermarkety, markety czy domy towarowe. Sieć ta obecna jest także w Estonii. Oprócz tego w Finlandii mamy także podpisaną umowę z innym dystrybutorem dla marki Mincer Pharma. Mamy nadzieję, że nasza działalność w tym regionie jeszcze się zwiększy - wylicza Katarzyna Warzecha, Dyrektor Generalny Basel Olten Pharm.

Partner biznesowy spółki z Kuwejtu dostarcza produkty do największych sieci drogeryjnych na świecie - między innymi Boots, sieci lokalnych, aptecznych oraz perfumerii. Tunezyjski dystrybutor jest z kolei obecny w kilkuset punktach sprzedaży, zlokalizowanych w całym kraju.

- Bliski Wschód to wymagający i trudny rynek. Mamy tu do czynienia z popularnością marek luksusowych, a jednocześnie produktów zawierających składniki uznawane za jedne z najbardziej wartościowych, takich jak oleje lub esencje. Firmy, które zajmują się tam importem, wybierają kosmetyki wyłącznie najwyższej jakości. Cieszymy się, że znalazło się tam miejsce także dla naszych marek - podsumowuje Katarzyna Warzecha z Basel Olten Pharm.

KOMENTARZE
Newsletter