Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Basel Olten Pharm zdobywa Bliski Wschód
Redakcja _, 23.04.2018 , Tagi: Basel Olten Pharm
Basel Olten Pharm zdobywa Bliski Wschód
Zgodnie z przyjętą pod koniec zeszłego roku strategią, firma Basel Olten Pharm realizuje aktywną ekspansję swoich marek na zagranicznych rynkach. W pierwszym kwartale 2018 roku udało się podpisać i zrealizować kilka dużych kontraktów na Bliskim Wschodzie.

Katar, Kuwejt i Irak to kraje Bliskiego Wschodu, w których marki kosmetyczne firmy Basel Olten Pharm, czyli Mincer i Evree można już znaleźć na półkach sklepowych. W pierwszym kwartale 2018 r. rozpoczęto realizację długofalowych umów dystrybucyjnych i sprzedaż produktów na tych rynkach.

– Efekty osiągnięte w pierwszym kwartale tego roku są dowodem na to, że marki z naszego portfolio cieszą się powodzeniem na rynkach zagranicznych i zaplanowana ekspansja jest jednym z najmocniejszych punktów przyjętej z końcem zeszłego roku strategii – mówi Katarzyna Warzecha, Dyrektor Generalna Basel Olten Pharm S.A. – Samo znalezienie się w najlepszych drogeriach w tych krajach to już wiele, niemniej jednak ekspozycja marek i lokalne działania wizerunkowe są dla nas równie ważne. Prezentacja produktów na półce choćby w Kuwejcie cieszy oko i napawa nas dumą. Podświetlane plotery, zaokrąglone ekspozytory, widoczne logotypy w witrynie drogerii sprawiają, że Mincer i Evree wyróżniają się na tle konkurencji – dodaje Katarzyna Warzecha.

Ponadto spółce udało się z sukcesem sfinalizować negocjacje i podpisać umowy z dystrybutorami w Arabii Saudyjskiej, Tunezji i Jordanii. Basel Olten Pharm oczekuje pierwszych zamówień z tych krajów jeszcze w tym miesiącu, zaraz po zakończeniu procesu dopuszczenia do obrotu przez lokalne instytucje certyfikujące.

KOMENTARZE
Newsletter