Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wirówki serii General Purpose Pro – minimum wysiłku, maksimum wydajności

Thermo Scientific prezentuje serię wirówek nowej generacji, które pozwolą zapomnieć o codziennych trudnościach związanych z obsługą tradycyjnych urządzeń. Dzięki unikalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, wirówki General Purpose Pro osiągają bardzo wysokie prędkości. Niezwykle ułatwiona obsługa oszczędza Twój czas i wysiłek oraz ogranicza manipulacje próbkami.

Wirowanie jest nieodzownym etapem w niemal każdym procesie badawczym, farmaceutycznym czy przemysłowym. Wirówki użytkowane są z dużą częstotliwością, przez wielu użytkowników i wykorzystywane są do rozdzielania różnorodnych substancji. Na całkowity czas użytkowania wirówki składa się nie tylko sam etap wirowania z zadaną prędkością, ale także dostosowanie rotora do formatu próbek, ustawienie parametrów, etap przyspieszania i hamowania oraz ewentualne czyszczenie. Gdy kolejne etapy doświadczenia muszą być zrealizowane w określonym czasie, zbędne opóźnienia negatywnie wpływają na jakość codziennej pracy.

Czy zdarzyło Ci się planować serię wirowań, lecz nie miałeś czasu na wcześniejsze dostosowanie rotora? Być może inna osoba korzystała przed chwilą z zupełnie innych ustawień? Wymiana ciężkiego rotora wymaga wysiłku i użycia odpowiedniego narzędzia. Gdzie w tym czasie przetrzymujesz oczekujące próbki? Jeśli choć raz znalazłeś się w podobnej sytuacji, wiesz, że z pozoru błahe ograniczenia mogą opóźnić doświadczenie o cenne minuty. Czego więcej można oczekiwać od wirówki? Thermo Scientific, bazując na ponad 80-letnim doświadczeniu w tworzeniu technologii laboratoryjnej, wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i oferuje rozwiązania, które znacząco podwyższą komfort codziennej pracy.

 

Unikalna ergonomia pracy

Seria wirówek General Purpose Pro obejmuje szereg modeli Megafuge ST Plus i Multifuge X Pro, które dostosowują się do potrzeb laboratorium. Łączy je zestaw unikalnych rozwiązań, które zapewniają łatwość obsługi, bezpieczeństwo, a także niesłychaną trwałość, ergonomię i wydajność. Wszystkie modele mogą być wyposażone w rotory zbudowane z włókna węglowego Fiberlite. W porównaniu do tradycyjnych rotorów metalowych, Fiberlite jest materiałem lżejszym i odpornym na korozję. Unikalna struktura chroni rotor przed pęknięciem w razie upadku, a dzięki idealnemu dostosowaniu do kształtu probówek, lepiej zabezpiecza próbki przed uszkodzeniem.

Rotory z włókna węglowego mają o 43% mniejszą masę niż ich aluminiowe odpowiedniki, co nie tylko ułatwia ich przenoszenie, ale także pozwala osiągać wyższe prędkości: ponad 25000 x g dla rotorów kątowych i ponad 7000 x g dla rotorów wychylnych. Fiberlite to także krótsze etapy przyspieszania i hamowania rotora. Parametry te istotnie podwyższają jakość prowadzonego rozdziału. Rotory serii General Purpose Pro to także niespotykana wcześniej łatwość wymiany, która nie wymaga użycia żadnych narzędzi. System Auto-Lock wyposażony jest w bezpieczny przycisk umiejscowiony na środku rotora, który umożliwia jego wyjęcie w jedyne 3 sekundy bez używania jakichkolwiek narzędzi. Umożliwia to niezwykle ułatwioną wymianę i dostosowanie do formatu próbek, a także szybki dostęp do komory w celu czyszczenia.

Ponadto rotory wyposażone są w różnego rodzaju pokrywy zabezpieczające, certyfikowane przez Public Health England, UK. Wśród nich niezwykłą ergonomią odznacza się ClickSeal – system do obsługi jedną ręką, odpowiedni do pracy w rękawiczkach ochronnych, przeznaczony zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych. Prosta czynność zamykania i otwierania nie wymaga przykręcania ani silnego zaciskania, jednocześnie zapewniając odpowiednią ochronę próbki, urządzenia oraz użytkownika. Łatwość obsługi i przyjazny interfejs z możliwością zapisu ustawień, umożliwiają obsługę urządzenia nawet najmniej doświadczonym użytkownikom.

 

Wirówka dostosowująca się do potrzeb

Thermo Scientific oferuje wachlarz blisko 20 rotorów dostosowanych do każdego formatu i ilości próbek. W ofercie znaleźć można specjalnie skomponowane zestawy wirówek, rotorów i akcesoriów opatrzone jednym numerem seryjnym. Dzięki temu w łatwy sposób wyposażysz swoje laboratorium w urządzenie dostosowane do jego potrzeb, osiągając przepustowość nawet do 96 probówek o objętości 15 ml lub do 196 standardowych probówek na krew. Modele Megafuge ST Plus zaprojektowane zostały do rutynowych procedur laboratoryjnych i zastosowań klinicznych, które wymagają powtarzalności i ustalonych parametrów. Modele Multifuge X Pro przeznaczono do różnorodnych, wysoce wydajnych zastosowań, które wymagają elastyczności w doborze ustawień, z możliwością zapisu aż 100 programów. Sterowanie odbywa się z nowoczesnego ekranu dotykowego. Wirówki General Purpose Pro dostępne są w wariancie z wentylacją i/lub chłodzeniem, pracując w zakresie od -10 °C do 40 °C. Wszystkie modele charakteryzuje wysoka ergonomia wykonania. Pokrywa wirówki posiada poręczny uchwyt i oparta jest na elektrycznych podnośnikach, ułatwiając dostęp do rotora. Dodatkowo obok komory dołączona jest zintegrowana taca na akcesoria, na której bezpiecznie odłożysz próbki podczas przygotowania rotora. Dzięki nowoczesnym, intuicyjnym rozwiązaniom spełniającym najnowsze standardy, Thermo Fisher Scientific pozostaje światowym liderem w dostarczaniu technologii laboratoryjnej dla środowiska akademickiego, zastosowań diagnostyki klinicznej i przemysłu biofarmaceutycznego. Wirówki General Purpose Pro wyposażone w rotory FiberLite zapewniają najwyższą skuteczność rozdziału próbek dzięki osiąganiu wysokich prędkości. Maksymalna wydajność zawsze idzie w parze z wysoką ergonomią i łatwością obsługi. Urządzenia znajdują zastosowanie w diagnostyce, hodowli komórkowej i wielu innych ogólnych aplikacjach w dziedzinie life science.

 

Więcej szczegółów na stronie:  www.thermofisher.com/gp-pro-centrifuge

 

---------------------------------------------------

 

 

 

Artykuł pochodzi z najnowszego wydania kwartalnika Biotechnologia.pl nr 4/2019.
Cały kwartalnik dostępny jest TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
29
1
2
3
4
8
9
10
11
12
16
17
18
20
22
23
24
25
28
29
30
31
Newsletter