Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wytrząsarki Solaris Orbital Shakers. Rewolucja w produktywności
Wytrząsarki Solaris Orbital Shakers. Rewolucja w produktywności

Thermo Scientific przedstawia innowacyjną serię wytrząsarek, które dostosowują się do zmiennych potrzeb Twojego laboratorium. Dzięki ergonomicznym rozmiarom, solidnej konstrukcji i unikalnemu oprogramowaniu, pozwalają przeprowadzić doświadczenia we właściwym miejscu i czasie, zapewniając najwyższą kontrolę nad warunkami eksperymentu.

Solaris Orbital Shakers to nowa seria otwartych wytrząsarek przeznaczona do pracy w szerokim zakresie warunków. Thermo Scientific prezentuje dwie serie urządzeń: Solaris 2000 – posiadającą uniwersalną platformę o wymiarach 30,5 x 35,6 cm oraz Solaris 4000 – posiadającą uniwersalną platformę o wymiarach 76,2 x 45,7 cm. W zależności od potrzeb eksperymentalnych, w obu seriach możliwy jest dobór platform o różnych wymiarach, pojedynczych bądź podwójnych. Aby jak najlepiej dostosować się do wymagań badawczych, Thermo Scientific oferuje bogaty wachlarz akcesoriów umożliwiających zamocowanie każdego rodzaju naczyń laboratoryjnych. Wytrząsarki pracują w szerokim zakresie prędkości od 15 do 525 rpm, co umożliwia zastosowanie w wielu aplikacjach. Urządzenia mogą być podłączone do zasilania w zakresie napięcia od 100 do 240 V. Ale co jest naprawdę wyjątkowe w wytrząsarkach Solaris Orbital Shakers?

 

Gwarancja jakości

Thermo Scientific, jako światowy lider technologii laboratoryjnej, gwarantuje przede wszystkim najwyższą jakość wykonania i łatwość obsługi. Bezszczotkowy silnik i potrójny mimośrodowy mechanizm napędowy dostosowane są do dużego udźwigu, odpowiednio do 25 kg i do 43 kg w modelach Solaris 2000 i Solaris 4000. Mechanizm napędowy objęty jest 10-letnią gwarancją. Praca wytrząsarki jest cicha, a rozruch i hamowanie łagodne, co zapobiega rozpryskiwaniu płynu wewnątrz naczynia. Czujnik równomiernego załadunku powoduje automatyczne zatrzymanie platformy i zaalarmowanie użytkownika przy wykryciu nadmiernych wibracji. Konstrukcja urządzenia i jego ergonomiczny kształt umożliwiają bezproblemową konserwację i dezynfekcję. Platforma posiada zaokrąglone wierzchołki, można ją w łatwy sposób zdjąć, a uchwyty mocowane są minimalną liczbą śrub, co ułatwia czyszczenie. System elektroniki jest szczelnie zamknięty i chroniony przed dostaniem się płynów, co przedłuża żywotność urządzenia.

Wytrząsarki Solaris sterowane są przy pomocy dużego, kolorowego ekranu dotykowego. Interfejs użytkownika dostępny jest w dziesięciu językach. Intuicyjne oprogramowanie pozwala zaprojektować doświadczenie tak, aby maksymalnie zaoszczędzić Twój czas. Możliwy jest zapis do 99 indywidualnych programów wytrząsania, w trybie ciągłym lub w zaprogramowanym czasie. Duży wyświetlacz pozwala obserwować prędkość i pozostały czas nawet z drugiego końca laboratorium.

Urządzenie na bieżąco monitoruje i zapisuje pracę, przedstawiając przebieg doświadczenia w formie graficznej, a także zapewnia dostęp do danych poprzez złącza USB i Ethernet. Zapisywana jest także historia ostrzeżeń i alarmów. Urządzenie przywraca zapisane parametry i wznawia pracę po okresowej utracie zasilania. Aby zapewnić jeszcze większą kontrolę, powtarzalność i bezpieczeństwo, Solaris Orbital Shakers dają możliwość przechowywania danych w chmurze połączonej z innymi urządzeniami Thermo Scientific. Funkcja ta będzie dostępna już wkrótce.

 

Dostosowane do każdych warunków

Solaris to wytrząsarki pracujące w każdych warunkach otoczenia. Dzięki dużej wytrzymałości, urządzenia zapewniają najwyższą wydajność w zakresie temperatur od 5 °C do 40 °C oraz w zakresie wilgotności od 20% do 80% w warunkach niekondensujących. Umożliwia to pracę urządzenia zarówno w cieplarkach, inkubatorach i komorach środowiskowych, jak i w lodówkach oraz chłodniach. Daje to możliwość wykorzystania wytrząsarek w każdym typie doświadczeń z zakresu biologii molekularnej i hodowli komórkowych. Solaris Orbital Shakers w wygodny dla Ciebie sposób wykonają mieszanie, barwienie, płukanie czy hybrydyzację na blacie laboratoryjnym lub w chłodni. Kontrolowane warunki wytrząsania umożliwią stabilną hodowlę komórkową lub tkankową w przeznaczonych do tego inkubatorach. Wytrząsarki Solaris testowane były w hodowli mikroorganizmów, insektów, roślin i alg. Solaris Orbital Shakers to ewolucja wytrząsania. Sprawdzona technologia zapewnia spokój i bezpieczeństwo pracy, a mnogość funkcji pozwala oszczędzić Twój cenny czas.

Więcej informacji na www.thermofisher.com/shakers

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------

 

 

 

Artykuł pochodzi z najnowszego wydania kwartalnika Biotechnologia.pl nr 4/2019.
Cały kwartalnik dostępny jest TUTAJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2020>

pnwtśrczptsbnd
29
30
NutraFood Poland
2020-06-30 do 2020-07-02
Oznaczanie probówek PCR
2020-06-30 do 2020-06-30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter