Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Proteon Pharmaceuticals rozszerza Zarząd i Radę Nadzorczą
Proteon Pharmaceuticals rozszerza Zarząd i Radę Nadzorczą
Proteon Pharmaceuticals, spółka biotechnologiczna z Łodzi podjęła kroki w celu wzmocnienia Zarządu i Rady Nadzorczej. Takie posunięcie pozwala firmie na skuteczne rozwinięcie strategii firmy opartej na produkcji innowacyjnych produktów w dziedzinie zdrowia zwierząt i roślin.

 

Proteon Pharmacuticals S.A., który koncentruje się na technologii i rozwiązaniach bakteriofagowych mianował Jeffrey’ego Grady na stanowisko Dyrektora ds. Operacyjnych i dr. Rolanda Kozłowskiego na stanowisko doradcy Zarządu.

Jeffrey Grady posiada ponad 25 lat doświadczenia w rozwoju biznesu. Grady jest specjalistą w sektorze kapitałów typu private equity i venture capital. W firmie pełni funkcję eksperta od  „company acceleration” oraz pozyskiwania kapitału i organizacyjnego rozwoju spółki Proteon. Grady zajmował szereg najwyższych stanowisk kierowniczych w całej Europie Środkowej, w tym kluczowe stanowiska w Polsce i na Węgrzech, ponadto spędził sporo czasu pracując w funduszu high‑tech venture capital w Izraelu.

Dr Roland Kozłowski jest właścicielem Life Science Biznes Consulting (LSBC) Sp. z o.o., firmy doradczej, która specjalizuje się w sektorze life science zarówno w Polsce jak i Europie Środkowej. Zanim rozpoczął swoje ostatnie działania w Europie Środkowej, dr Kozłowski był najlepszym menedżerem firm z sektora life sciences w Wielkiej Brytanii. Wnosi on do spółki ponad 20-letnie doświadczenie branżowe. Zajmowane stanowisko wiąże się ze znaczącymi działaniami operacyjnymi, transakcyjnymi, rozbudowy i zabezpieczenia IP, pozyskiwania funduszy i komercjalizacją.

Prof. Jaroslaw Dastych, prezes Proteon, skomentował dokonane nominacje: “Proteon stworzył już zespół młodych, utalentowanych naukowców, który rozwinął technologię bakteriofagową o dużym potencjale rynkowym. Obecnie musimy wzmocnić nasze możliwości operacyjne, aby sprostać wyzwaniom stojącym na drodze do skutecznej komercjalizacji. Pan Jeff Grady i Dr. Roland Kozłowski wnoszą do firmy handlowe i biznesowe doświadczenie, które będzie teraz bardzo potrzebne.

Dr Roland Kozłowski, jest pod wrażeniem technologii opracowanej przez firmę. Jak sam powiedział Proteon posiada bardzo interesującą technologię o dużym potencjale. Dzięki ich produktom możliwe jest znaczące zmniejszenie zagrożeń dla ludzkiego łańcucha pokarmowego, związanych z zakażeniami Salmonellą. Możliwość rozwiązywania problemów związanych z występowaniem Salmonelli w łańcuchu pokarmowym stanowi ogromną szansę rynkową. Dr Kozłowski czeka z niecierpliwością na pracę z zespołem. „Będę wspierał rozwój strategii naukowej i handlowej Proteonu dla pełnego wykorzystania przewagi konkurencyjnej, którą innowacyjna technologia tej spółki może wprowadzić na rynek." - informuje dr Kozłowski.

Jeffrey Grady potwierdza, że Proteon stworzył jedną z najlepszych na świecie metod zastosowania technologii bakteriofagowej do trwałego problemu obejmującego szeroką skalę. Jest to jedno z niewielu możliwych obecnie rozwiązań problemu Salmonelli w UE. Unia zakazała bowiem użycia antybiotyków przeciwko Salmonelli. „Mamy przed sobą ekscytujący zbiór możliwości i dlatego staramy się stworzyć najlepszy zespół, aby spróbować wykorzystać tą ciekawą dziedzinę nauk stosowanych.” – dodaje Jeffrey Grady.

 

Justyna Klimczak

KOMENTARZE
Newsletter