Laureatką poprzedniej edycji została dr Emilia Białopiotrowicz z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Dr Białopiotrowicz bada wpływ inhibitorów CDK8 na cytotoksyczność komórek NK (ADCC), fagocytozę zależną od RTX (ADCP) i RTX-zależną cytotoksyczność dopełniacza (CDC), a także ocenę potencjału immunoterapeutycznego inhibitorów CDK8 w leczeniu chłoniaków DLBCL z wykorzystaniem modelu in vivo. Wyniki konkursu zostały oficjalnie ogłoszone podczas X Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w Poznaniu.
Do aplikowania w trzeciej edycji grantu Fundacja DKMS zaprasza młodych naukowców, których badania dotyczą przede wszystkim transplantologii hematologicznej oraz terapii komórkowych w szerokim znaczeniu tego określenia. Zgłaszane projekty mogą dotyczyć różnych dziedzin nauk podstawowych i klinicznych, w zakresie: immunologii i hematologii transplantacyjnej, doświadczalnej, klinicznej, a także obejmujących zagadnienia diagnostyczne, terapeutyczne i związane z dawstwem komórek krwiotwórczych.
W tym roku konkurs został dodatkowo podzielony na dwie oddzielne kategorie:
Badania podstawowe – wysokość grantu: 200 tys. zł.
Badania kliniczne – wysokość grantu: 200 tys. zł.
W każdej z nich wybrany zostanie jeden zwycięski projekt.
Harmonogram:
20.04-30.06.2021 r. – składanie wniosków
Wrzesień 2021 r. – ogłoszenie wyników
Zgłaszanie wniosków:
Prosimy zapoznać się z regulaminem grantu naukowego Fundacji DKMS oraz wypełnić wniosek zamieszczony na stronie. Skan wypełnionego wniosku oraz podpisany regulamin należy przesłać na adres e-mail: edukacja@dkms.pl do dnia 30 czerwca 2021 r. Wszelkie pytania związane z konkursem prosimy kierować na ten sam adres.
KOMENTARZE