Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Co nowego we Wrocławskim Medycznym Parku Naukowo-Technologicznym?
01.09.2010
Wrocławski Medyczny Park Naukowo Technologiczny powstał w 2005 roku z inicjatywy Akademii Medycznej we Wrocławiu, Instytutu Zarządzania i Samorządności Sp. z o.o. oraz Gminy Wrocław.
WMPNT jest instytucją otoczenia biznesu, która stanowi punkt styczny między środowiskiem naukowym, światem biznesu i społecznością lokalną. Jest również inicjatorem i koordynatorem nowego przedsięwzięcia pt. Ogólnopolski Klaster e-ZDROWIE". Projekt ten skupia ze sobą tematykę nowoczesnych technologii ICT w ochronie zdrowia zarówno w zarządzaniu jak i w zakresie telemedycznych systemów wspomagania opieki nad chorymi.

W ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Parku działają dwie firmy:

1. "MEDsynC Skotnicki, Weksler" sp. j.

Działa w ramach WMPNT od 02.01.2010r. Naszym celem jest dostarczanie najwyższej jakości usług i produktów informatycznych ułatwiającym naszym Klientom uzyskanie powszechnego dostępu do potrzebnych informacji w bezpieczny i szybki sposób.

Nasza oferta kierowana jest do sektora farmaceutycznego w Polsce, jednakże naszymi Klientami są również użytkownicy końcowi: pacjenci z dysfunkcją wzroku oraz pośrednio wszyscy użytkownicy leków.

Nasza strategia rozwoju Firmy skupiona jest na szerokiej obsłudze tzw. PIL (Patient Information Leaflet), czyli ulotek produktów leczniczych. Ich dystrybucja w formie audio do szerokiej grupy odbiorców poprzez infolinię Ulotka Audio oraz obecnie wprowadzane systemy do proofingu EyeC w procesie projektowym i produkcyjnym stanowią oś naszej działalności oraz misji Firmy. Dodatkowo współpraca z liderem na rynku w dziedzinie testów czytelności ulotek Firmą Pharmbicon uzupełnia logicznie naszą ofertę.

Firma MEDsynC powstała w 2009 r. jako spółka mająca zrealizować projekt teleinformatyczny o nazwie Ulotka Audio. Prace nad koncepcją systemu zaczęły się w 2008 r. i zakończyły jego wdrożeniem i uruchomieniem systemu na przełmie 2009/2010 roku.
Podstawową funkcją systemu Ulotka Audio IVR jest udostępnianie w prosty w obsłudze i powszechny sposób treści ulotek farmaceutycznych dla osób niewidomych i słabo widzących za pomocą bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii 800.


System Ulotka Audio oferuje możliwość zrealizowania wymagań ustawodawczych, ale także realizuje ważną funkcję społeczną – umożliwia osobom z dysfunkcją wzroku uzyskiwanie w sposób samodzielny, powszechny i bezpieczny dostępu do treści ulotek farmaceutycznych w formie audio.

Dostęp do treści przetworzonej ulotki realizowany jest za pomocą telefonu stacjonarnego, komórkowego lub internetowego. Działanie systemu opiera się na zaawansowanych algorytmach, które umożliwiają wybór właściwej ulotki z klawiatury telefonu w prosty i intuicyjny sposób, odsłuchanie jej treści, przejrzystą nawigację pomiędzy jej rozdziałami i ponowne odsłuchanie treści tej samej lub innej wybranej ulotki bez przerywania połączenia.

W celu zapewnienia najwyższych standardów jakościowych treść ulotek jest nagrywana w profesjonalnym studio z udziałem zawodowych lektorów. System wyposażony jest w zaawansowany moduł AA (Automatic Attendant), który instruuje użytkownika w zakresie używania systemu.

2. Samorządowy Informator SMS

Działa w ramach WMPNT od 01.01.2009r. Co spowodowało, że powstał Samorządowy Informator SMS?

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć coraz częstsze występowanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych, katastrof, poważnych awarii przemysłowych i innych groźnych zagrożeń. W takich momentach niezwykle istotna jest możliwość skorzystania z systemu, który umożliwia skuteczne dotarcie w jak najkrótszym czasie do maksymalnej grupy mieszkańców z informacją, dzięki której będą oni mieli możliwość przygotowania się do nadchodzącego zagrożenia. Da to mieszkańcom szansę by uchronić się przed utratą zdrowia lub nawet życia, a także przed znacznymi stratami materialnymi. Wychodząc temu naprzeciw powstał Samorządowy Informator SMS, który spełnia te oczekiwania.

Akademicki Inkubator Innowacyjności

Jest to komórka Wrocławskiego Medycznego Parku Naukowo-Technologicznego, która ma za zadanie inkubację podmiotów gospodarczych z branży technologii informatyczno - komunikacyjnych oraz medycyny. Celem strategicznym AII jest zidentyfikowanie innowacyjnych pomysłów oraz stymulowanie potencjalnych projektodawców do rozpoczęcia innowacyjnej działalności gospodarczej poprzez założenie i dokapitalizowanie spółek. Strategia AII zakłada przeszukiwanie rynku w celu odnalezienia potencjalnych projektów łączących branżę IT i Medycynę. Celem ogólnym projektu jest zwiększenie liczby przedsiębiorstw działających w oparciu o innowacyjne rozwiązania. Akademicki Inkubator Innowacyjności funkcjonować w oparciu wąskie specjalizacje.

IT oraz Medycyna

Wrocławski Park Naukowo – Technologiczny, realizując projekt: Akademicki Inkubator Innowacyjności stawia sobie następujące zadania:

• zidentyfikowanie i zachęcenie projektodawców do rozpoczęcia innowacyjnej działalności gospodarczej opartej na unikalnym know- how, patentach pochodzących z obszaru IT w Medycynie poprzez założenie i dokapitalizowanie spółek,
• stworzenie stałego mechanizmu preinkubowania i inkubowania spółek typu spinoff na bazie projektów badawczych i nowych technologii,
• wspieranie nowych form komercjalizacji wiedzy,
• wykorzystanie efektu synergii wszystkich działań naszej Spółki

„ W imieniu Wrocławskiego Parku Naukowo – Technologicznego chciałbym z tego miejsca zachęcić wszystkie osoby, które posiadają innowacyjne pomysły z branży IT lub medycyny do kontaktu z zespołem Akademickiego Inkubatora Innowacyjności. Ufam, że pomożemy efektywnie wykorzystać Twoją wiedzę i przekuć ją w Twój własny sukces biznesowy. ” - Wojciech Homola - Prezes Zarządu WMPN-T Sp. z o.o.; Kierownik Akademickiego Inkubatora Innowacyjności

Źródło: Informacja prasowa
KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2022>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Newsletter