Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Technologie polskiej spółki MedApp debiutują na rynkach zagranicznych
Technologie polskiej spółki MedApp debiutują  na rynkach zagranicznych
Innowacyjna spółka medyczna MedApp S.A. podpisała pierwszą umowę zagraniczną z litewską spółką dystrybucyjną T Optimus. Kontrakt określa warunki dystrybucji w krajach nadbałtyckich systemu telemedycznego CarnaLife. To pierwszy krok spółki do międzynarodowej ekspansji. MedApp planuje rozszerzenie dystrybucji na kolejne kraje.

 

 

MedApp S.A., spółka notowana na NewConnect oraz litewska spółka T Optimus posiadająca szeroki wachlarz innowacyjnych produktów medycznych, podpisały umowę określającą warunki współpracy w zakresie dystrybucji systemu CarnaLife spółki MedApp, na rynku litewskim, estońskim oraz łotewskim.

Kraje bałtyckie zaliczają się do jednych z bardziej otwartych rynków na nowe technologie oraz innowacyjne rozwiązania polepszające m.in. jakość ochrony zdrowia. Wśród krajów bałtyckich, w kontekście nowych technologii prym wiedzie Estonia. Jej nowoczesność i otwartość na innowacyjne produkty przyciąga młode talenty z zagranicy.

– To nasza pierwsza umowa na rynku zagranicznym. Wejście na rynek litewski, estoński oraz łotewski jest dla nas pierwszym krokiem do dalszej ekspansji zagranicznej w państwach, które należą do najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie pod kątem innowacyjności. Cieszy nas fakt, że nasz produkt zyskał zainteresowanie na rynkach zagranicznym. T Optimus to jedna z większych spółek posiadająca wieloletnie doświadczenie w dystrybucji sprzętu medycznego, co daje nam możliwość efektywnie skomercjalizować nasz system w krajach bałtyckich – komentuje Mateusz Kierepka, Prezes Zarządu Medapp S.A.  Liczymy, że jest to krok w przyszłość, który zaowocuje rozszerzeniem dystrybucji na inne kraje, a w szczególności kraje skandynawskie, które pod kątem rozwoju są najbardziej atrakcyjne w Europie – dodaje. 

Analityczny system telemedyczny Carna Life spółki MedApp aktualnie rozpoznaje ponad 20 nieprawidłowości w sygnałach EKG. Wchodzące w skład systemu moduły, zaprojektowane specjalnie na użytek pacjentów, lekarzy specjalistów i placówek medycznych, obsługiwane są przez inteligentne, chmurowe algorytmy biomedyczne. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA oraz kraje Bliskiego Wschodu.

– Telemedycyna rozwija się prężnie na rynku globalnym. Jest to rozwiązanie, które ułatwia pacjentowi dostęp do opieki medycznej, a także może zaoszczędzić czas na dojazd czy zminimalizować wizyty u lekarza. Nasz produkt niewątpliwe jest rozwiązaniem, które daje takie możliwości, a tym samym ułatwia kontakt pacjenta z lekarzem oraz w szybki sposób pozwolą zdiagnozować stan zdrowia pacjenta – dodaje Mateusz Kierepka.

Sektor ochrony zdrowia w najbliższych latach czekają zmiany. Zakłada się, że nowe technologie zrewolucjonizują system na tym rynku. Jak wynika z raportu Deloitte, w latach 2018-2021 wydatki na ochronę zdrowia na świecie będą rosły średnio o 4,1 proc. rocznie. Natomiast głównym priorytetem dla pacjentów stała się spersonalizowana opieka medyczna, a także łatwiejsza komunikacja z lekarzem. Telemedycyna została wymieniona jako jedna z 12 innowacyjnych rozwiązań, które będą miały wpływ na ulepszenie sektora ochrony zdrowia.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
31
Packaging [R]evolution
2022-05-31 do 2022-05-31
Packaging Innovations
2022-05-31 do 2022-06-01
1
2
3
4
5
6
8
Beauty Innovations 2022
2022-06-08 do 2022-06-09
10
11
12
14
16
17
18
19
24
25
26
27
28
30
2
3
Newsletter