Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Rusza jedno z największych wydarzeń popularno-naukowych w kraju – 28. edycja Festiwalu Nauki w Warszawie
Rusza jedno z największych wydarzeń popularno-naukowych w kraju – 28. edycja Festiwalu Nauk

Dzieci wróciły do szkolnych ławek pełne sił po wakacjach. Może to dobry moment, aby postawić krok w kierunku rozwoju zainteresowania, talentu, pasji? Warto zapoznać się z programem tegorocznej edycji Festiwalu, aby zacząć realizować swoje marzenia.

 

 

 

 

 

Wydarzenie powstało w 1996 r. przy udziale rektora Uniwersytetu Warszawskiego, rektora Politechniki Warszawskiej oraz prezydenta Polskiej Akademii Nauk. Celem Festiwalu jest przybliżenie świata nauki, zainteresowanie społeczeństwa fascynującą wiedzą na rzecz jej rozwóju w Polsce. W tym roku patronem jest hr. Władysław Zamoyski (1853-1924), postać o niezwykłych zasługach dla naszego kraju. Za jego sprawą rozwiązano spór o Morskie Oko, zorganizowano szkołę gospodarczą dla kobiet, założono w Polsce zbiory mineralogiczne oraz etnograficzne z Australii i Oceanii. Tak niesamowity bohater będzie inspiracją dla młodego pokolenia do kontynuacji misji wielkich osobistości.

Poniżej podajemy najważniejsze informacje

* Termin przypada na 20-29 września 2024 r.

* Dzieci, młodzież i rodziców przyjmie 115 jednostek naukowych na terenie Warszawy.

* Nie jest wymagana rejestracja osób indywidualnych, natomiast obowiązuje to szkoły.

* Zajęcia odbywają się w formie stacjonarnej (wykłady i warsztaty), online oraz są dostępne jako nagrania. Ważnymi składowymi programu Festiwalu są również spotkania (np. w postaci debat) oraz coroczna wystawa.

* Składową Festiwalu jest też interaktywna zabawa terenowa oparta o krzyżówkę. Poszczególne hasła znajdują się na budynkach instytucji biorących udział w tym wydarzeniu.

* Co roku bierze udział 45-75 tys. uczestników.

W ciągu roku fanów i sympatyków Festiwalu zrzesza Kawiarnia Naukowa. Warto zapoznać się z harmonogramem, tematami spotkań i poznać nowych ludzi z pasją. Nie obędzie się też bez nagród. „Złota Róża” nadawana jest przez Instytut Książki oraz miesięcznik „Nowe Książki”. Nominowane są najlepsze książki polskojęzycznej o tematyce naukowej, ujęte w wyróżniającą się formę piśmienniczą. W tym roku o nagrodę walczą m.in. Bezduszni. Zapomniana zagłada chorych autorstwa Kaliny Błażejowskiej oraz Sensacyjne życie ptaków. Pierzaste wampiry, tęczowe albatrosy i trujące przepiórki autorstwa Adama Zbyryta.

Źródła

Fot. Festiwal Nauki

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2025>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter