Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NEXT HEALTH INVESTMENT PITCH – konkurs Amgen i ImpactCEE rozstrzygnięty
NEXT HEALTH INVESTMENT PITCH – konkurs Amgen i ImpactCEE rozstrzygnięty
Czołowe uniwersytety i instytucje badawcze oraz start-upy z Polski wzięły udział w konkursie Next Health Investment Pitch organizowanym przez Amgen i ImpactCEE. Nowatorskie projekty z zakresu medycyny, biofizyki, neurologii i bioinformatyki konkurowały od marca do maja 2019 roku o fundusze venture capital w wysokości 20 tysięcy dolarów. Zwycięzcą została firma Genomtec, twórca mobilnego systemu diagnostyki molekularnej.

 

 

W maju 2019 roku wyłoniono ośmiu finalistów konkursu, wśród nich znaleźli się m.in.: Mateusz Sagan z SDS Optic, firmy, która opracowuje i tworzy unikalne rozwiązania wykorzystujące biochemię, inżynierię oraz technologie światłowodowe, które umożliwią szybką diagnostykę nowotworów; Klaudia Szklarczyk-Smolana reprezentująca Intelliseq, który opracowuje algorytmy i narzędzia bioinformatyczne służące do interpretacji sekwencji DNA; docent Michał Wszoła z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki zajmującej się głównie działalnością edukacyjną i badawczą w zakresie nauk medycznych oraz biochemicznych, a także Miron Tokarski z Genomtec, twórca innowacyjnego mobilnego systemu diagnostyki molekularnej.

Nad oceną projektów konkursowych pracowało jury w składzie: Patrick Dey, Vice President of Digital Health and Innovation, Amgen; Philip Tagari, Vice President of Research (Therapeutic Discovery), Amgen; Gladys Nunez, Principal, Amgen Ventures; Tomasz Perkowski, Wiceprezes Zarządu, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej; Balázs Fürjes, Managing Director – EIT Health InnoStars; Florian Obst, członek Speedinvest Industrial Tech Team. Oceniano innowacyjność koncepcji, potencjał opracowania na jej podstawie innowacyjnego produktu czy też rozwiązania oraz potencjał komercjalizacji koncepcji. Finaliści mogli również skorzystać z mentoringu ekspertów Amgen, aby jak najlepiej przygotować się do prezentacji projektów podczas specjalnego wydarzenia odbywającego się podczas Impact’19.

21 maja, podczas finału konkursu Next Health Investment Pitch, spośród ośmiu finalistów, wyłoniono zwycięzcę – została nim firma Genomtec, twórca innowacyjnego mobilnego systemu do genetycznej identyfikacji zakażeń.

– Amgen wspiera innowatorów w walce z poważnymi chorobami. Partnerstwo z innowacyjnymi start-upami to jeden ze sposobów, w jaki możemy wprowadzać na rynek zaawansowane technologie analizy danych i nowe rozwiązania technologiczne w celu poprawy zdrowia i jakości życia pacjentów – powiedział Patrick Dey, Vice President of Digital Health and Innovation, Amgen. – Oceniając aplikacje w konkursie, mieliśmy okazję przekonać się, że polscy naukowcy pracują nad wieloma projektami, które mogą znacząco poprawić zdrowie i jakość życia pacjentów. Projekt przedstawiony przez Genomtec dotyczy dziedziny, która niewątpliwie wpłynie na przyszłość biotechnologii i medycyny.

Prezes zwycięskiej firmy, Miron Tokarski, odbierając nagrodę powiedział – Cieszymy się z tej nagrody, a szczególnie jesteśmy dumni z tego, że nasza koncepcja została doceniona przez ekspertów i naukowców zarówno z organizacji w Polsce, jak i światowego lidera biotechnologicznego – Amgen. Nasza zgłoszona do opatentowania technologia opiera się na izotermicznej amplifikacji materiału genetycznego i stanowi podstawę mobilnego systemu do genetycznej identyfikacji zakażeń bakteryjnych, wirusowych i pasożytniczych. Nasz produkt wpisuje się w najnowsze trendy optymalizacji diagnostyki genetycznej i terapii celowanych. 

Chcesz wiedzieć, co jeszcze działo się na Impact'19? Obejrzyj naszego vloga połączonego z videorelacją z imprezy: 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
31
Packaging [R]evolution
2022-05-31 do 2022-05-31
Packaging Innovations
2022-05-31 do 2022-06-01
1
2
3
4
5
6
8
Beauty Innovations 2022
2022-06-08 do 2022-06-09
10
11
12
14
16
17
18
19
24
25
26
27
28
2
3
Newsletter