Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Medinice z dotacją na rozwój innowacyjnej elektrody MiniMax
Medinice S.A. – spółka skupiająca się na komercjalizacji technologii w obszarze kardiologii i kardiochirurgii, otrzymała informację od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku "MiniMax – pierwsza uniwersalna chłodzona elektroda do ablacji arytmii serca do nawigacji i mapowania trójwymiarowego serca bez promieniowania rentgenowskiego". Wartość wnioskowanego projektu to 4 749 825,82 zł, a kwota dofinansowania to 3 011 644,27 zł. Firma wkrótce zadebiutuje na rynku NewConnect.

 

MiniMax to innowacyjna elektroda do ablacji arytmii serca. Ze względu na zwiększoną liczbę pierścieni elektroda łączy funkcje diagnostyczne (mapowanie i lokalizacja) oraz lecznicze (ablacja za pomocą częstotliwości radiowej). Dzięki wbudowanemu systemowi mapowania 3D jest dostosowana do wykonywania zabiegów bez wykorzystania promieniowania rentgenowskiego, które jest szkodliwe dla pacjentów i personelu medycznego.

– MiniMax posiada znaczące przewagi względem obecnie dostępnych na globalnym rynku elektrod do ablacji arytmii serca. Większa liczba pierścieni diagnostycznych umożliwia szybszą i dokładniejszą lokalizację elektrody w ciele pacjenta. Pozwoli to ograniczyć do minimum potrzebę wykorzystywania szkodliwego promieniowania rentgenowskiego. Ponadto jedna wspólna elektroda diagnostyczno-lecznicza ogranicza ryzyko powikłań, zmniejsza koszty zabiegu i czas jego trwania – mówi prof. Sebastian Stec, autor elektrody, współzałożyciel i znaczący akcjonariusz Medinice S.A.

W swoim portfolio Medinice posiada kilkanaście projektów kardiologicznych i kardiochirurgicznych znajdujących się na różnych etapach rozwoju. Do tej pory spółka pozyskała już ponad 30 mln zł z grantów.

– Dotacja z NCBiR umożliwi nam wkrótce rozpocząć badania przedkliniczne. Należy pamiętać, że w branży MedTech badania przedkliniczne oraz badania kliniczne są o wiele krótsze i znacząco tańsze niż w przypadku branży farmaceutycznej. Nasz konserwatywny harmonogram zakłada, że MiniMax zostanie dopuszczony do sprzedaży w 2022 r. Wiemy, że już teraz naszymi produktami interesują się najwięksi światowi producenci urządzeń wykorzystywanych w kardiologii i kardiochirurgii. Projektem MiniMax interesują się również fundusze inwestycyjne – mówi Sanjeev Choudhary, prezes, współzałożyciel i główny akcjonariusz Madinice S.A. – Na rynku NewConnect powinniśmy zadebiutować w ciągu kilku tygodni – dodaje prezes.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter