Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Medinice wzmacnia zarząd
Medinice wzmacnia zarząd

Rada Nadzorcza Medinice S.A. – spółki zajmującej się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych technologii medycznych w obszarze kardiologii i kardiochirurgii – powołała do zarządu spółki dwóch doświadczonych ekspertów. Arkadiusz Dorynek będzie pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych, z kolei dr Piotr Wiliński będzie pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Technologii.

 

 

Arkadiusz Dorynek posiada blisko 20-letnie doświadczenie w pracy jako dyrektor finansowy. W trakcie kariery zawodowej pracował jako dyrektor finansowy m.in. w: Multimedia Polska, Nordisk Polska i Platige Image, gdzie pełnił również funkcję członka zarządu. Zasiadał też w radach nadzorczych m.in.: Polfa Kutno, Biawar i Unipak. Był również analitykiem ds. inwestycji w Enterprise Investors i dyrektorem ds. inwestycji w EVL Poland. Ponadto został laureatem konkursu Dyrektor Finansowy roku 2012 w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i studiów MBA z finansów na Indiana University. – Dołączyłem do Medinice, ponieważ dostrzegam duży globalny potencjał spółki. Medinice posiada unikatowe kompetencje naukowe, silny zespół oraz szerokie portfiolio innowacyjnych projektów. Wspólnymi siłami będziemy dążyli do komercjalizacji kluczowych projektów spółki oraz dalszej budowy wartości Medinice dla akcjonariuszy – mówi Arkadiusz Dorynek, Wiceprezes ds. Finansowych Medinice.

Z kolei dr Piotr Wiliński, Wiceprezes ds. Technologii będzie odpowiedzialny za rozwój technologiczny projektów rozwijanych przez Medinice. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu, rozwijaniu biznesów technologicznych, wdrażaniu nowych technologii oraz kierowaniu firmami. W trakcie kariery zawodowej pracował m.in. przez 10 lat w Philips Research w Holandii, gdzie na początku wieku uczestniczył w tworzeniu pierwszego korporacyjnego inkubatora technologicznego. Brał również udział w projektach z Amerykańską Agencją do spraw Energii (ARPA-E) oraz Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Jest ekspertem NCBR oraz prelegentem wielu międzynarodowych i krajowych konferencji. Z wykształcenia jest inżynierem. Ukończył Elektronikę na Politechnice Warszawskiej. Doktorat obronił na Universite Rennes we Francji.

Źródła

Fot. https://www.freepik.com/free-photo/businessmen-reflection_851285.htm#page=1&query=management&position=19

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2022>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter