Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Medinice sprzedał licencję na PacePress na rynek indyjski
Medinice sprzedał licencję na PacePress na rynek indyjski

Spółka Medinice S.A. zawarła umowę sprzedaży licencji na produkt PacePress na rynku indyjskim. Łączna wartość umowy to 360 tys. USD plus tantiemy ze sprzedaży PacePress. Zarząd prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży licencji na innych światowych rynkach. 

Fot. Medinice

 

 

PacePress to elektroniczna opaska uciskowa, której celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia krwiaka w loży w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca np. stymulatorów lub kardiowerterów-defibrylatorów.

– Sprzedaż PacePress na rynek indyjski jest pierwszą w historii Medinice transakcją sprzedaży licencji. Indyjski rynek technologii medycznych w obszarze kardiologii ma ogromny potencjał wzrostu, a PacePress bardzo dobrze wpisuje się w globalne trendy. Obserwujemy duże zainteresowanie tym produktem, dlatego dążymy do tego, aby w tym roku sprzedać licencję przynajmniej na jeszcze jednym dużym rynku. Z optymizmem patrzymy również na rozwój naszych pozostałych kluczowych projektów. Potencjał komercyjny elektrod MiniMax, EP-Bioptom i CathAIO oraz krioaplikatora CoolCryo jest nieporównywalnie większy w stosunku do PacePress – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu, współzałożyciel i największy akcjonariusz Medinice.

Medinice przyznał indyjskiemu dystrybutorowi sprzętu medycznego wyłączność do sprzedaży PacePress na rynku indyjskim, za co otrzyma 360 tys. USD (ok. 1,4 mln zł). Pierwsza transza w wysokości 60 tys. USD (ok. 230 tys. zł) jest płatna do 30 kwietnia 2020 r. Pozostałe cztery transze będą wynosiły po 75 tys. USD rocznie (ok. 290 tys. zł rocznie). Ponadto Medinice będzie otrzymywał tantiemy w wysokości minimum 10 % od sprzedaży PacePress. Wysokość potencjalnych przychodów z tytułu tantiem zależeć będzie od poziomu przychodów z tytułu sprzedaży PacePress osiąganych przez partnera.

– PacePress to pierwsza na świecie elektroniczna opaska uciskowa wykorzystywana do prewencji krwiaków w loży po wszczepieniu urządzeń do elektroterapii serca. Jest to produkt innowacyjny z możliwością kontroli stosowania przez lekarza i pacjenta. Każdy chory po wszczepieniu stymulatorów lub kardiowerterów-defibrylatorów serca może stosować PacePress w celu prewencji krwiaków, w szczególności populacja chorych z wysokim ryzykiem np. stosująca kilka leków rozrzedzających krew. Nie ma aktualnie na rynku urządzenia do zabezpieczenia miejsca po wszczepieniu urządzenia do elektroterapii serca – mówi prof. Sebastian Stec, pomysłodawca projektu PacePress, Dyrektor ds. Medycznych i współzałożyciel Medinice.

Rynek urządzeń medycznych w Indiach – kraju, w którym mieszka blisko 1,4 mld ludzi, warty jest obecnie ok. 11 mld USD. Według analiz ekspertów w najbliższych latach powinien rosnąć średniorocznie o kilkanaście procent.

W portfolio Medinice znajduje się obecnie 12 projektów z obszaru interwencyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Łącznie Medinice posiada blisko 40 patentów i zgłoszeń patentowych w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych oraz na pozostałych największych światowych rynkach.

KOMENTARZE
news

<Maj 2025>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter