W związku z podpisanym porozumieniem (Preliminary Memorandum of Understanding) planowane jest powołanie Timothy MacNeila, prezesa Veritherme Medical B.V. do zarządu Medinice S.A. na stanowisku Chief Operations Officer. Timothy MacNeil ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży i marketingu urządzeń medycznych. Na swoim koncie posiada liczne sukcesy w komercjalizacji urządzeń medycznych. Pełnił funkcje zarządcze w takich firmach jak: Harpoon Medical, CryoCath Technologies, nContact, ATS Medical.
W grudniu 2017 r. Harpoon Medical został przejęty przez Edwards Lifesciences, światowego lidera w dziedzinie innowacji medycznych do leczenia strukturalnych chorób serca oraz monitoringu w zakresie intensywnej opieki medycznej i chirurgii. Łączna wartość transakcji może sięgnąć 250 mln USD. 100 mln USD zostało zapłacone w gotówce, zaś wypłata kolejnych 150 mln USD jest uzależniona od realizacji kamieni milowych w projekcie. Z kolei Medtronic, globalny lider w zakresie technologii medycznych, przejął CryoCath Technologies za 400 mln CAD. Łączna wartość transakcji przejęcia spółki nContact przez AtriCure wyniosła 150 mln USD. Firma ATS Medical została z kolei przejęta przez Medtronic za 370 mln USD.
– Jestem przekonany, że współpraca z Veritherme Medical i Timothy MacNeil przyniesie Medinice wiele korzyści. Spółka zdobędzie środki finansowe na rozwój i realizację kluczowych projektów. Doświadczenie, znajomość rynku i kontakty biznesowe Timothy MacNeila są ogromną wartością. To wszystko zbliża nas do realizacji założonych celów i komercjalizacji naszych technologii. Wszystkie rozwijane przez nas projekty kardiologiczne i kardiochirurgiczne mają potencjał globalny – mówi Sanjeev Choudhary, prezes i największy akcjonariusz Medinice. - Projekty rozwijane przez Veritherme Medical są bardzo ciekawe i doskonale wpisują się w nasze portfolio – dodaje.
Veritherme Medical B.V. skupia się na rozwijaniu innowacyjnych urządzeń do krioablacji arytmii serca z możliwością weryfikacji oraz rozwijaniu technologii skupiających się na leczeniu migotania przedsionków w kardiochirurgii i elektrofizjologii.
KOMENTARZE