Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jak rozwija się obszar blockchain w zdrowiu? Ruszyły zapisy do 14. edycji MEDmeetsTECH
Jak rozwija się obszar blockchain w zdrowiu? Ruszyły zapisy do 14. edycji MEDmeetsTECH

8 grudnia br. w Warszawie już po raz czternasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy jesiennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju i trendach obszaru blockchain w medycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych start-upów MEDTECH.

 

 

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, start-upów i biznesu. Po raz trzeci odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie, jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie obszar #Blockchain. Jego jesienna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych start-upów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: „Trendy”. Dowiemy się z niej m.in., na jakim etapie znajduje się obecnie nasz kraj i w którym kierunku zmierzają prace związane ze stosowaniem blockchain w obszarze ochrony zdrowia, a także w jaki sposób technologia zmienia obraz współczesnej medycyny? W tej części wystąpi dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, prof. PAN. Opowie o tym, jak skutecznie wspierać prewencję chorób sercowo-naczyniowych i leczyć chorych z niewydolnością serca przy użyciu nowych technologii? Drugą prezentację w tym cyklu: „Sztuczne serce – czy technologia wyprzedza naukę?” przedstawią wspólnie prof. dr hab. n. med. Mariusz Kuśmierczyk oraz dr Piotr Przygodzki. Z kolei prof. dr hab. n. med. Mateusz K. Hołda opowie, „Jak i gdzie zastąpić lekarza?”. Sesję zakończy prezentacja „Kierunki rozwoju blockchain” autorstwa dr. n. med. Mariusza Borkowskiego.

Jego wystąpienie będzie jednocześnie zapowiedzią następnej sesji: „Blockchain”. Uczestnicy konferencji dowiedzą się z niej, jak wykorzystywać tę technologię w praktyce? Będą mogli również lepiej zrozumieć aspekty prawne związane z jej stosowaniem w opiece zdrowotnej, a dzięki konkretnym przykładom wykorzystania blockchaina przez start-upy oraz największe firmy technologiczne zdobędą cenną wiedzę dotyczącą praktycznych wdrożeń rynkowych. Sesję rozpocznie Konrad Komnata („MedTech w świecie Web3”). Z kolei zagadnienia prawno-medyczne związane z technologią blockchain omówią Krzysztof Michoń oraz Ligia Kornowska („Dawstwo danych jak dawstwo krwi”). Praktyczne przykłady wykorzystania technologii blockchain pokaże Tomasz Kozar, natomiast Jakub Kiedrowski (ORACLE) oraz dr Agata Slater (IBM) zaprezentują zastosowanie tej technologii w medycynie.

Na ten dzień zaplanowano również sesję: „Rynkowy know-how” oraz debatę, którą poprowadzi Diana Żochowska, Head of Medonet.pl. W debacie wezmą udział m.in. dr hab. n. med. Dorota Makarewicz, kierownik Działu Analiz i Badań Własnych Agencji Badań Medycznych, Marcin Rzetecki, President Blockchain Polska, Konrad Komnata, CEO i współzałożyciel Nivalit oraz Jakub Kiedrowski z firmy ORACLE. Do dyskusji zaproszono również przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych start-upów – zgłoś swój projekt!

Chcesz wziąć udział w konferencji? Kup bilet już dziś!

KOMENTARZE
news

<Listopad 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
8
10
11
12
13
14
15
LubTech Smart Food 2023
2023-11-15 do 2023-11-15
Women in IT Day 2023
2023-11-15 do 2023-11-15
17
18
19
20
21
22
26
27
28
3
Newsletter