Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
16. edycja MEDmeetsTECH z rozszerzonym programem: digital therapeutics, sztuczna inteligencja i urządzenia medyczne
16. edycja MEDmeetsTECH z rozszerzonym programem: digital therapeutics, sztuczna inteligenc

Już 7 grudnia br. po raz kolejny w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie, z możliwością uczestniczenia online, odbędzie się 16. edycja MEDmeetsTECH – konferencji łączącej medycynę i nowe technologie z biznesem. Po raz pierwszy w programie nie znajdzie się jeden wiodący temat, a akcenty zostaną rozłożone na kilka kluczowych obszarów dynamicznego rozwoju w ochronie zdrowia: digital therapeutics (DTx), sztuczną inteligencję (AI) oraz urządzenia medyczne.

 

 

Konferencję otworzy sesja trendy, podczas której zaprezentowane zostaną kluczowe trendy kształtujące rynek ochrony zdrowia. Grzegorz Kozak z Deloitte przedstawi strategie ekosystemów zdrowotnych, a Michał Czornak z Medonet – trendy w cyfrowych rozwiązaniach dla pacjentów. Następnie Ewa Kindler nakreśli trendy w rozwiązaniach digital therapeutics w Europie, a Łukasz Bandała przedstawi ścieżkę wprowadzania DTx na rynek. Z kolei Dawid Maj z Abastroke opowie, jak wygląda transformacja rehabilitacji po udarach przy pomocy DTx oraz sztucznej inteligencji.

Tematów obejmujących sztuczną inteligencję będzie więcej, a wśród nich:

* Jak sztuczna inteligencja przyspiesza rozwój inteligentniejszej opieki zdrowotnej, który przedstawi Marcin Brysiak,

* Nowy trend XAI – interpretowalna sztuczna inteligencja a medycyna, który zaprezentuje Łukasz Sosnowski,

* Cyberbezpieczeństwo – temat przybliży Jakub Betka,

* Wdrożenia AI w polskim systemie opieki nad zdrowiem psychicznym – Mentalio, o którym opowie Konrad Komnata,

* Aspekty diagnozowania z wykorzystaniem AI – o tym będzie mówił Kornel Lukaszczyk.

Ponadto Joanna Szyman opowie o efektywnym modelu kształcenia lekarzy w chirurgii robotycznej, a Edyta Kocyk – o teleopiece medycznej, będącej kluczowym narzędziem cyfryzacji polityki społecznej i zdrowotnej. W programie znalazła się również debata ekspercka, którą będzie moderowała Diana Żochowska, Head of Medonet. Na koniec tradycyjnie zaprezentują się przedstawiciele start-upów ze swoimi innowacyjnymi pomysłami, gotowi, by odpowiedzieć na pytania uczestników konferencji. Nie zabraknie okazji do networkingu.

Zachęcamy do zaplanowania z MEDmeetsTECH całego dnia, który zaczynamy od śniadania o godz. 8 w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie. Zapraszamy do nabycia biletów. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są NIL IN Sieć Lekarzy Innowatorów oraz Medonet. Portal Biotechnologia.pl tradycyjnie już objął patronat medialny nad konferencją. 

Źródła

Fot. Materiały prasowe MEDmeetsTECH

KOMENTARZE
news

<Październik 2023>

pnwtśrczptsbnd
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
2
3
4
7
8
11
13
14
15
16
17
18
19
21
22
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter