Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BRASTER ma gotową linię produkcyjną w Szeligach
BRASTER S.A. – właściciel rewolucyjnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi zakończył I etap inwestycji i dysponuje już linią produkcyjną matryc ciekłokrystalicznych, stanowiących kluczowy element urządzenia BRASTER Tester. Stworzenie gotowej do użytku infrastruktury zakładu produkcyjnego, w tym linii produkcyjnej, znajdującej się w podwarszawskich Szeligach, umożliwi spółce BRASTER wprowadzenie urządzenia do sprzedaży zgodnie z planem tj. w drugiej połowie 2016 r.

 

Dzięki stworzeniu wspomnianej linii technologicznej oraz niezbędnej infrastruktury zakładu, spółka będzie mogła przeprowadzać cały proces produkcji ciekłokrystalicznych matryc.

II etap prac inwestycyjnych obejmuje uruchomienie instalacji linii, jej rozruch oraz testy produkcyjne, które mają zakończyć się w maju 2016 r. Dzienna wydajność takiej maszyny bez uwzględnienia strat może wynieść ponad 2 tys. kompletów matryc.

- Innowacyjna technologia, którą aktualnie posiadamy w naszym zakładzie produkcyjnym to inwestycja o kluczowym znaczeniu dla przyszłego rozwoju spółki. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że realizacja inwestycji przebiega sprawnie i terminowo. Śmiało mogę powiedzieć, że dysponujemy fabryką produkcyjną matryc ciekłokrystalicznych, która stanowi serce naszego urządzenia. Nikt na świecie nie jest w stanie stworzyć czegoś takiego, gdyż to my jesteśmy jej autorem i najlepiej wiemy jak dokładnie przeprowadzić proces produkcyjny. – mówi Marcin Halicki, Prezes Zarządu BRASTER S.A.

W czerwcu 2015 r. w ramach oferty publicznej BRASTER pozyskał 39 mln zł. Środki te poza budową linii technologicznej są wykorzystywane m.in. na opracowanie finalnej, komercyjnej wersji urządzenia, stworzenie systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia BRASTER Tester, a także realizację prac związanych z wdrożeniem produktu na rynek.

Poza produkcją matryc ciekłokrystalicznych, które spółka wykona we własnym zakresie, pozostała część montażowa urządzenia będzie realizowana w outsourcingu u renomowanego partnera zajmującego się tzw. produkcją kontraktową (ang. Contract Manufacturer). Jednocześnie BRASTER kończy negocjacje z firmą, która zrobi ostateczny konsumencki design urządzenia i zaprojektuje jego industrializację, czyli przejdzie od konceptu wizualizacji urządzenia aż do dokumentacji, którą przekazuję się do fabryki na linię produkcyjną.

Zgodnie ze strategią, kompleksowy pakiet produktu składający się z urządzenia BRASTER Tester wraz z abonamentem skierowany będzie bezpośrednio do kobiet i w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Polsce. W 2017 r. wejdzie na rynki brytyjski i niemiecki, a w roku kolejnym - na rynki większości pozostałych państw unijnych oraz amerykański.


 

Źródła

Informacja prasowa firmy BASTER S.A. 

KOMENTARZE
Newsletter