Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jak zapewnić odpowiednią jakość wody dla farmacji i biotechnologii?

W sektorze farmaceutycznym i biotechnologii woda oczyszczona jest kluczowym elementem procesu produkcyjnego. Również ośrodki opieki zdrowotnej wykorzystują wodę, która musi spełniać odpowiednie parametry jakościowe. Woda jest powszechnie stosowana jako składnik wielu preparatów, leków czy roztworów. Wykorzystywana jest także do celów czyszczenia i mycia.

 

 

W przemyśle farmaceutycznym produkcja wody oczyszczonej, wody o wysokiej czystości, wody do iniekcji (WFI) oraz pary czystej zgodnie z międzynarodowymi standardami farmaceutycznymi jest uznawana za kwestię o priorytetowym znaczeniu, która musi spełniać również wymogi dotyczące ochrony środowiska. 

Bez względu na zastosowanie – oczyszczanie wstępne, przygotowanie wody oczyszczonej, ultraczystej czy też jej magazynowanie i dystrybucja – Veolia Water Technologies wykorzystuje najnowsze technologie, mając na celu poprawę wydajności produkcji i obniżenie kosztów eksploatacji z zachowaniem bezpieczeństwa prowadzonego procesu.

 

Niezawodne systemy do uzdatniania wody dla farmacji i biotechnologii

Orion MKIII® – system najnowszej trzeciej generacji do oczyszczania wody dla przemysłu farmaceutycznego, produkcji leków generycznych, biotechnologii i opieki zdrowotnej. Systemy ORION łączą w ramach jednego urządzenia proces odwróconej osmozy i ciągłej dejonizacji wraz z oczyszczaniem wstępnym w zależności od wymagań i wyboru klienta. Klient ma do dyspozycji ok. 80 opcji konfiguracji.

Urządzenie ORION generuje od 0,5 do 20 m3/h wody oczyszczonej, w tym także tzw. zimnej WFI/HPW. Systemy są produkowane i zaprojektowane zgodnie z wytycznymi „ISPE Water and Steam Systems”, USP i Ph Eur i walidowane zgodnie z FDA, GAMP/cGMP. Cechuje je możliwość regularnej sanityzacji gorącą wodą w temp. 85˚C oraz gwarantowana zgodność mikrobiologiczna na najwyższym poziomie. Zapewniają ogólną redukcję zużycia wody i energii. 

Dokumentacja dostarczana z urządzeniem ORION MK III spełnia najwyższe wymagania, protokołów i wytycznych stawianych przez światowych i lokalnych regulatorów, zapewniając płynny postęp – zaczynając od Kwalifikacji Projektowej (DQ), aż na pomyślnym ukończeniu kwalifikacji PQ kończąc.

Jednostka Orion® do generacji wody oczyszczonej

IonPROTM LX – kompaktowy generator wody oczyszczonej (PW). To jedno urządzenie łączy w sobie procesy filtracji, zmiękczania, odwróconej osmozy, odgazowania membranowego i elektrodejonizacji (CEDI). Przeznaczone jest dla instalacji farmaceutycznych oraz stacji dializ o przepływie od 0,5 do 1 m3/h. Dostępne w różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych zapewnia możliwość rozbudowy o nowe jednostki i zintegrowane z systemem automatycznej sanityzacji.

POLARIS – systemy produkcji wody do iniekcji (WFI) i pary czystej (CSG) dla przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego. Gama produktów Polaris obejmuje destylatory wielokolumnowe/wieloefektowe (MED) oraz z kompresją pary (VCD), a także generatory czystej pary (CSG). Polaris zapewnia znaczący postęp w systemach generacji WFI dzięki zastosowaniu efektywnych rozwiązań projektowych i skutecznego usuwania pirogenów.

* Destylatory wielokolumnowe/wieloefektowe Polaris MED, wykorzystujące technologię oddzielania skroplin, przeznaczone są do wytwarzania wody do iniekcji WFI z wody oczyszczonej od 50 do 15 000l/h. Wysokie ciśnienie pracy i łatwość stabilizacji układu gwarantuje znakomitej jakości parę i wodę przy jednocześnie niskim poborze wody chłodzącej i pary technologicznej. Jedną z zalet jest elastyczność systemu i szeroki dobór wersji wytwornic, w tym instalacje kombinowane do jednoczesnej produkcji pary czystej i wody do iniekcji.

Destylatory wielokolumnowy Polaris MED

* Destylatory z kompresją pary Polaris VCD są zdolne do wytworzenia do 15 000 l/h wody do iniekcji (WFI) ze zmiękczonej wody zasilającej. Mogą być ogrzewane parą nasyconą lub energią elektryczną (w zależności od wielkości urządzenia), a zasilana elektrycznie sprężarka pary zapewnia dodatkową energię niezbędną do produkcji wody destylowanej o temperaturze od 25°C do 95°C, odpowiednio do potrzeb klienta. Jednostki te zapewniają niski pobór pary, wysoką sprawność pracy i mały pobór energii.

* Generatory pary czystej Polaris CSG to solidne i niezawodne rozwiązanie do wytwarzania pary, zgodne z regulacyjnymi testami jakości pary i destylatu. Modele standardowe dostępne są o wydajności od 50 do 10 000 kg/h. Mogą być stosowane do zasilania parą czystą pod ciśnieniem maks. 6 bar(g) dla autoklawów, SIP (sterylizacji z rozprowadzeniem centralnym), reaktorów biologicznych i zbiorników zarobowych, nawilżania w instalacji HVAC dla pomieszczeń sterylnych, dezynfekcji liofilizatorów itp.

Ich szybki czas reakcji na wysokie zapotrzebowanie na parę jest gwarantowany dzięki zastosowaniu konwekcji naturalnej o wysokim przepływie, a przegrody labiryntowe zapewniają wysoką czystość przy niskiej prędkości, gwarantując czystość pary przed wynoszeniem kropli.

Wytwornice te dostępne są z podgrzewaniem elektrycznym lub parowym, wbudowanym zespołem wstępnego uzdatniania oraz RO (odwróconej osmozy), CEDI (ciągłej elektrodejonizacji) i UF (ultrafiltracji) – wedle specyficznych wymagań klienta. Dostępne są również wersje wyposażone w dodatkowe skraplacze do niewielkiej i jednoczesnej produkcji pary oraz WFI (wody do iniekcji).

Wszystkie rozwiązania Veolia Water Technologies do produkcji wody są zgodne z wytycznymi GAMP, cGMP, ISPE i FDA oraz wymaganiami jakościowymi wszystkich głównych farmakopei na świecie, w tym USP i Ph Eur. Dzięki temu gwarantują wysoką jakość i zgodność, niezależnie od tego, gdzie znajduje się zakład produkcyjny.

Oprócz spełnienia wytycznych branżowych systemy te zostały zaprojektowane z uwzględnieniem innych istotnych w użytkowaniu aspektów, takich jak: niezawodność, możliwość rozbudowy, długoterminowa efektywność, niższe koszty eksploatacyjne czy chociażby zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dodatkową zaletą jest kompaktowość urządzeń – są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

Veolia Water Technologies, będąc jedną z wiodących firm w zakresie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, doradza i wspiera przemysł farmaceutyczny we wszystkich kwestiach związanych z zarządzaniem wodą w zakładach.

Niezależnie od procesu produkcyjnego i bez względu na lokalizację zakładu dostarczamy także rozwiązania obejmujące oczyszczanie ścieków. Dobieramy technologie odpowiednie do indywidulanych warunków, projektujemy i realizujemy instalacje do oczyszczania specyficznych i trudnych ścieków z zakładów produkcji API (aktywne składniki do produkcji gotowych form leków), farmaceutyków, biotechnologii i kosmetyków.

Nasze doświadczenie pomaga obniżyć koszty produkcji, a dzięki współpracy z największymi międzynarodowymi producentami branży farmaceutycznej koncentrujemy się na dostarczaniu wydajnych, innowacyjnych, sprawdzonych rozwiązań, które spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

Mając na uwadze znaczenie utrzymania ciągłości produkcji wody w zakładach i związane z tym koszty przestojów, systemy Veolia Water Technologies mogą być dodatkowo uzupełnione w opiekę serwisową, dostosowaną do potrzeb i wymagań klienta. Krajowy zespół serwisowy Veolii świadczy usługi wsparcia technicznego i konserwacji oraz dostawę części zamiennych dla dostarczonych instalacji wodnych.

Veolia Water Technologies sp. z o.o.
www.veoliawatertechnologies.pl
Warszawa, ul. Puławska 2, tel. +48 22 568 83 00
Kraków, ul. Balicka 48, tel. +48 12 423 38 66
Tychy, ul. Metalowa 3, tel. +48 32 217 82 06

Kontakt: Paweł Zieliński, Kierownik Sprzedaży Veolia Water Technologies Sp. z o.o., tel. +48 600 001 729

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
30
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
PORT for Health: Neuroscience
2021-10-13 do 2021-10-15
16
17
18
21
22
23
24
26
27
Impact’21
2021-10-27 do 2021-10-28
28
29
30
31
Newsletter