Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zastosowanie kwasu pirogronowego w zabiegu SKIN REVENGE marki Charmine Rose ®
Kwas pirogronowy posiada silne właściwości sebostatyczne, antymikrobowe i dermoplastyczne. Pozwala uzyskać spektakularne efekty estetyczne, zbliżone do tych, po bardzo agresywnym złuszczaniu (np. za pomocą TCA), bez szkodliwych efektów ubocznych. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są wyjątkowo bezpieczne.

Kwas pirogronowy to alfa-ketonokwas o trzech atomach węgla (CH3CO-COOH). Posiada silne właściwości sebostatyczne, antymikrobowe i dermoplastyczne. W wyjątkowo krótkim czasie pozwala uzyskać spektakularne efekty estetyczne, zbliżone do tych, po bardzo agresywnym złuszczaniu (np. za pomocą TCA), bez szkodliwych efektów ubocznych. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są wyjątkowo bezpieczne.

Kwas pirogronowy zmniejsza przyleganie korneocytów, co powoduje utratę łączności między komórkami kolczystymi i ścieńczenie warstwy rogowej naskórka. Jego właściwości pozwalają na regulację wydzielania sebum i zmniejszenie efektu świecenia się skóry. Działa również na poziomie mieszka włosowo-łojowego znacząco (miejscowo) obniżając pH, jednocześnie działa komedolitycznie (przeciwzaskórnikowo).

Pirogron działa w głębszych warstwach skóry. Stymuluje proliferację fibroblastów inicjując powstawanie kolagenu. Efekt ponownego modelowania skóry jest porównywalny (i bezpieczniejszy) niż po użyciu kwasu TCA.

Dowodem na fenomenalne działanie kwasu pirogronowego w kosmetologii jest to, że jako, jako jeden z niewielu, może być stosowany na skórę z teleangiektazjami, płytko unaczynioną i skłonną do zmian ropnych.

Oferta peelingów chemicznych Charmine Rose poszerzyła się o kolejny preparat oparty na działaniu kwasu pirogronowego. Ze względu na szerokie spektrum działania tego kwasu, każdy z preparatów w linii PYRUVIC LINE został połączony z kwasami, które posiadają funkcje, uzupełniające działanie kwasu pirogronowego w danym kierunku.

Zabiegi opracowane z użyciem tych kwasów mają szeroki zasięg działania i dają nam możliwości indywidualnego dobrania terapii:

1. Pyruvic S 19% pH 1,2 - na tym preparacie została opracowana terapia PYRUVIC SENSI SKIN, polecana szczególnie dla skór wrażliwych na działanie drażniące kwasów, która może również służyć za peeling przygotowujący (WARSTWA PRZYGOTOWUJĄCA) dla innych zabiegów. Formuła emulsyjna mieszanki kwasów ma łagodniejsze działanie niż żel - cząsteczki kwasów są wolniej uwalniane, dzięki czemu skóra wrażliwa ma czas na adaptację do zmienionych warunków. Dość niewielkie stężenie poszczególnych kwasów minimalizuje możliwość podrażnienia. Wysoką skuteczność peelingu zapewnia niskie pH – 1,2. W tym wypadku można powiedzieć, że to pH, a nie stężenie, wspomaga biodostępność (przenikanie) cząsteczek w głąb skóry.

2. Pyruvic A 29% pH 1,2 - na tym preparacie została opracowana terapia PYRUVIC ACTIVE PEEL, - terapia ta może być również wzmocniona WARSTWĄ PRZYGOTOWUJĄCĄ opartą na Pyruvic S 19%. Formuła żelowa, niskie pH i wyższe stężenie poszczególnych kwasów powoduje, że peeling ma właściwości aktywizowania skóry do pracy i pobudzania jej mechanizmów obronnych, co jest wskazane w terapiach regulujących wydzielanie sebum. Zabieg wymaga prawidłowej oceny skóry, aby zdecydować, czy wymaga ona zastosowania warstwy przygotowującej czy jedynie warstwy zasadniczej.

3. Pyruvic R 39% pH 1,2 – na tym preparacie został opracowana terapia PYRUVIC SKIN REVENGE, która może być (podobnie jak ACTIVE PEEL) wzmocniona WARSTWĄ PRZYGOTOWUJĄCĄ opartą na Pyruvic S 19%. Zabieg SKIN REVENGE został opracowany z myślą o skórze dojrzałej i tracącej jędrność, jednocześnie borykającej się z problemami: trądziku pospolitego, blizn potrądzikowych, keratolizy potrądzikowej i posłonecznej, fotostarzenia, plam barwnikowych różnego pochodzenia. Stężenia i rodzaje kwasów zastosowanych w peelingu pozwalają na: stymulację odnowy białek podporowych skóry; zmniejszają widoczność ujść mieszków włosowych; regulują keratynizację; rozświetlają, wygładzają i wyrównują koloryt skóry oraz poprawiają jej jędrność i turgor.

 

Justyna Witkowska

Koordynator R&D ds. rozwoju marki/ trener marki

Mgr Chemii środków bioaktywnych i kosmetyków

KOMENTARZE
Newsletter