Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej, korzystając z wieloletnich doświadczeń naukowych i dydaktycznych prowadzenia specjalności „Aromaty spożywcze i surowce kosmetyczne” uruchamia nowy kierunek studiów magisterskich „Technologia kosmetyków” (II stopnia) o profilu praktycznym. Naukę na tym kierunku mogą podjąć:
- absolwenci studiów licencjackich – 30 osób (studia w trybie 4-semestralnym od października 2015)
- absolwenci studiów pierwszego stopnia inżynierskich - 30 osób (studia w trybie 3-semestralnym – od lutego 2016)
Dużym atutem kierunku Technologia kosmetyków jest jego unikatowość, wykwalifikowana kadra, a także wyjątkowo interesujący program studiów.
- Celem kształcenia w ramach nowego kierunku studiów jest kompleksowe przygotowanie absolwentów do pracy w szeroko pojętym przemyśle kosmetycznym (produkcja i dystrybucja surowców kosmetycznych i kreacja kosmetyków, analiza fizyczna, chemiczna i biologiczna surowców i kosmetyków, wykorzystanie w kosmetyce surowców syntetycznych i naturalnych itp.). Studenci, którzy wcześniej ukończyli odpowiednie studia licencjackie, uzyskają pełniejsze przygotowanie do pracy w gabinetach kosmetycznych - tłumaczy dr inz Magdalena Sikora, Kierownik Podyplomowego Studium Kosmetologii Politechniki Łódzkiej.
Podczas studiów studenici będą mieli okazję nauczyć się:tworzenia receptur kosmetyków oraz poznać tajniki tworzenie i wprowadzanie na rynek kosmetyków naturalnych, a także produktów innocwacyjnych. Kolejnym tematem podejmowanym na Technologii kosmetyków będzie produkowanie oraz kontrola jakości wyrobów kosmetycznych, a ci odwazni, ze smykałka do interesów dowiedzą się jak zalożyć i prowadzić własną firmę.
- Absolwent Technologii kosmetyków będzie przygotowany do kierowania i zarządzania procesami w produkcji kosmetyków lub efektywnego ich wykorzystywania w gabinecie kosmetycznym, nawiązywania współpracy z firmami dystrybuującymi surowce kosmetyczne, wykorzystującymi je gabinetami kosmetycznymi - mówi dr inż. Sikora.
Celem kształcenia w ramach nowego kierunku studiów jest kompleksowe przygotowanie absolwentów do pracy w szeroko pojętym przemyśle kosmetycznym (produkcja i dystrybucja surowców kosmetycznych i kreacja kosmetyków, analiza fizyczna, chemiczna i biologiczna surowców i kosmetyków, wykorzystanie w kosmetyce surowców syntetycznych i naturalnych itp.). Studenci, którzy wcześniej ukończyli odpowiednie studia licencjackie, uzyskają pełniejsze przygotowanie do pracy w gabinetach kosmetycznych.
Studia przygotowują specjalistów dla przemysłu kosmetycznego i perfumeryjnego. Przeznaczone są one dla absolwentów studiów licencjackich, jak i inżynierskich , którzy planują związać się z tym przemysłem.
W zamierzeniu efektami kształcenia ma być wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne osiągnięte w ścisłej współpracy z przemysłem kosmetycznym.
Uzyskanie zintegrowanej szerokiej wiedzy teoretycznej oraz nabycie umiejętności praktycznych w trakcie 3-miesięcznych praktyk zawodowych połączonych z wykonaniem magisterskiej pracy dyplomowej ma ułatwi absolwentom znalezienie pracy. W jakich firmach można znależć pracę po tym kierunku?
- przedsiębiorstwa produkujące, dystrybuujące kosmetyki i surowce kosmetyczne
- przedsiębiorstwa farmaceutyczne i chemiczne
- laboratoria analityczne i badawczo-rozwojowe
- gabinety kosmetyczne i centra odnowy biologicznej
KOMENTARZE