Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Sok Smocza Krew (Sangre de Drago, Dragon’s blood) – bogactwo Amazonii
Sok Smocza Krew  (Sangre de Drago, Dragon’s blood) – bogactwo Amazonii
Croton lechleri, drzewo występujące na obszarze Ameryki Południowej (przede wszystkim w Peru, Brazylii, Ekwadorze czy Meksyku). Jego wysokość dochodzi nawet do 20 m. Należy do gatunku tzw. pionierów. Występuje w miejscach wolnych od konkurencji innych roślin. W zniszczonych lasach to jedno z pierwszych drzew, które odradza się dzięki zdolnościom regeneracyjnym swoich soków. Charakteryzuje się szarą korą, z której po nacięciu wydobywa się gęsta ciecz o intensywnie czerwonej barwie, stąd nazwa rośliny Smocza Krew. Pozyskiwany z niej ekstrakt znany jest jako Sok Smocza Krew. Na rynku kosmetycznym ten stosunkowo nowy składnik okazuje się być bardzo cennym surowcem. Ze względu na szereg właściwości regenerujących i antyoksydacyjnych zainteresowanie produktem jest coraz większe. Marka Ekia jako jedna z pierwszych postanowiła wykorzystać Sok do produkcji preparatów kosmetycznych.

Sok ten ma bardzo długą historię stosowania w tradycyjnej medycynie w obszarze Amazonii. Pierwsza pisemna wzmianka o soku smocza krew, autorstwa hiszpańskiego przyrodnika P. Bernabé Cobo , sięga roku 1600. Populacja Indian i Metysów wykorzystywała sok do leczenia ran, aby zatamować krwawienie, przyspieszyć proces gojenia i ochronić skórę przed zakażeniami. Znalazł także zastosowanie w leczeniu zapalenia dziąseł, miejsc intymnych, przy chorobie wrzodowej czy na gorączkę. Sok Smocza Krew jako drugi lek botaniczny został zatwierdzony przez amerykańską agencję FDA (The Food and Drug Administration).

Chemiczna analiza wykazała, że sok składa się z więcej niż 40 cząsteczek takich jak :
alkaloidy  (głównie taspina): o działaniu przeciwzapalnym, ułatwia gojenie się ran,owrzodzeń. Stosowana w leczeniu dermatoz, w tym grzybic i opryszczki
dimetylocedruzyna o działaniu przeciwzapalnym i regeneracyjnym;
ochronne polifenole, proantocyjanidyny o silnym działaniu antyoksydacyjnym ,
diterpeny (molekuły wchodzące w skład innego ważnego składnika aktywnego retinolu) o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym

W kosmetologii szczególne znaczenie mają właściwości regenerujące. Francuscy naukowcy z uniwersyteckiego szpitala w Besançon, w ocenie parametrów skóry pokazują, że sok zwiększa o 40 % liczbę fibroblastów w skórze, szczególnie w dojrzałych komórkach ( testy in vitro).

Badania właściwości antyoksydacyjnych zostały przeprowadzone przez amerykańskie, szwedzkie i japońskie uniwersytety na ponad 3000 cząstkach a następnie opublikowane w „Nutrition Journal” w USA. Udowodniono, że Sok Smocza Krew ma największe właściwości antyoksydacyjne ze wszystkich 3000 cząsteczek.

Tab. 1. Porównanie zawartości antyoksydantów w różnych produktach

Nazwa

Wartość

Smocza krew

2897

Zielona herbata w proszku

1347

Triphala

706

Alma Berry

261

Bear Berry

182

Meadowsweet Flower

160

Liście mięty pieprzowej

160

Liście herbaty Sermoni

155

Wysuszone kwiaty róży

153

 

Wyniki pokazują, że Sok Smocza Krew jest od 2 do 2000 razy większym antyoksydantem niż inne znane antyoksydanty!

W gamie kosmetyków marki Ekia, Sok Smocza Krew jest stosowany w najczystszej formie surowej, bez chemicznej obróbki, gdyż forma surowa soku jest 4 razy bardziej skuteczna niż stosowana jako proszek, ekstrakt czy  inne formy wyizolowanych cząsteczek soku.

Kilka lat temu francuska marka Ekia jako pierwsza zastosowała ten cenny składnik w gamie produktów pielęgnacyjnych. Ponieważ Sok Smocza Krew jest częścią kultury i know-how lokalnych plemion, Ekia zdecydowała nie patentować użycia Soku w produktach kosmetycznych.

Ekia to uznana francuska marka stworzona przez lekarzy dermatologów. Specjalizuje się w kosmetyce  anti-aging i i pielęgnacji skóry dojrzałej. Na przestrzeni lat, firma rozszerzyła swoją ofertę o produkty przeznaczone także dla młodszych klientek. Wszystkie propozycje marki Ekia zostały poddane restrykcyjnym testom klinicznym, które potwierdziły skuteczność produktów.

Zabieg  mocno regenerujący na bazie soku ” Smocza Krew” – ekia wykorzystała w tym protokole całe bogactwo „Amazonii” dla regeneracji skóry dojrzałej oraz pozbawionej życia. Podczas tego zabiegu wykorzystujemy flagowe składnik marki do przygotowania przez kosmetologa preparatów dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry

Dzięki skuteczności składników aktywnych ekia i właściwości leczniczych, przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych soku Smocza Krew skóra jest ożywiona, ukojona, rozjaśniona, tekstura skóry poprawiona, twarz wygładzona.

Uzupełnieniem zabiegów profesjonalnych jest gama produktów do pielęgnacji domowej:

  • Kremy do kompletnej pielęgnacji anti-aging, dedykowane skórze dojrzałej, spowalniające procesy starzenia się i sformułowane według zasady, mówiącej że kondycja skóry nie zależy od wieku ( unikalna diagnoza Ekia)
  • Serum dla walki z plamami pigmentacyjnymi, utratą blasku czy jędrności
  • Produkty do pielęgnacji okolic oczu
  • Produkty do oczyszczania i pielęgnacji twarzy

Ekia informacje i sok smocza krew pozyskuje od stowarzyszenia rain- tree.com 

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://eko-profit.pl/

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2021>

pnwtśrczptsbnd
29
30
1
2
Cleanroom Pass
2021-12-02 do 2021-12-02
3
4
5
7
BHP w pomieszczeniach Cleanroom
2021-12-07 do 2021-12-07
9
MEDmeetsTECH#12
2021-12-09 do 2021-12-09
BioTech Daily 2021
2021-12-09 do 2021-12-09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter