Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Onlybio.life zakończyła prace nad Centrum Badawczo-Rozwojowym
Onlybio.life zakończyła prace nad Centrum Badawczo-Rozwojowym

Onlybio.life, spółka zależna z Grupy Boruta-Zachem S.A. produkująca naturalne kosmetyki oraz ekologiczne środki czystości, rozpoczęła procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Bydgoszczy. Tym samym zakończyła prace związane z budową obiektu. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, a wartość dofinansowania wyniosła prawie 5,5 mln zł, przy ponad 10 mln zł wartości całkowitej przedsięwzięcia.

 

Rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie udostępni spółce niezbędną infrastrukturą oraz ustrukturyzuje obecnie prowadzone aktywności w zakresie R&D. Celem Onlybio.life jest całkowite wykluczenie ze składu opracowywanych kosmetyków pielęgnacyjnych oraz higienicznych konserwantów, a także emulgatorów. – Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi motor napędowy dalszego rozwoju Onlybio.life. Od lat konsekwentnie realizujemy strategię skupiającą się na opracowywaniu skutecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych i ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Potwierdzenia w jej realizacji można szukać przede wszystkim w wolumenach sprzedaży – informuje Marcin Pawlikowski, Wiceprezes Boruta-Zachem. – Ostatnie serie produktów antybakteryjnych i „Hair Balance” spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych odbiorców – dodaje.

Osią prowadzonych prac badawczo-rozwojowych w nowym obiekcie będą badania przemysłowe oraz prace rozwojowe z obszaru opracowania receptur, technologii wytwarzania, produkcji i konfekcjonowania innowacyjnych, bezpiecznych w stosowaniu kosmetyków niezawierających w swoim składzie niepożądanych emulgatorów i konserwantów. – Warto przypomnieć, że Onlybio.life jest jedyną firmą na świecie, która wykorzystuje w swoich produktach biosurfaktynę z rzepaku. Zagadnienia technologiczne, z którymi będzie się zmagała zaangażowana kadra badawczo-rozwojowa, stanowią fundamentalny obszar dla uzyskania istotnej przewagi w branży kosmetyków naturalnych – komentuje Marcin Pawlikowski. Grupa Boruta-Zachem zamierza zostać do 2023 r. największym producentem eko kosmetyków i eko środków czystości w Polsce.

Źródła

Fot. Materiały prasowe

KOMENTARZE
news

<Listopad 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
8
10
11
12
13
14
15
LubTech Smart Food 2023
2023-11-15 do 2023-11-15
Women in IT Day 2023
2023-11-15 do 2023-11-15
17
18
19
20
21
22
26
27
28
3
Newsletter