Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Na co zwrócić uwagę przy wyborze perfum na lato?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze perfum na lato?

Perfumy, które zazwyczaj nosimy na lato, znacznie różnią się od tych na chłodniejsze miesiące. Na przykład zapachy, które nosimy w lecie, są świeże, lekkie, przyjemne, dominują w nich nuty cytrusa, owoców czy wody morskiej, natomiast zimą wszystko zmienia się o 180 stopni – rum, piżmo, bursztyn, tytoń, czyli zapachy ciężkie. Wszystko zależy od gustu, jednak pewne zasady mówią, że latem nosimy zapachy lżejsze, żeby nie przytłaczały ludzi, którzy będą koło nas przechodzić. Jak wybrać perfumy męskie? Odpowiedź jest bardziej złożona i zależy od indywidualnych preferencji, dlatego warto dokładniej poznać składy perfum.

 

Podstawy na temat perfum oraz ich skład:

* perfumy (parfum) – 30-40% olejków zapachowych, rozpuszczonych w 90-96% alkoholu,

* woda perfumowana (eau de parfum) – 10-15% olejków zapachowych w 90% alkoholu,

* woda toaletowa (eau de toilette) – 5-10% olejków zapachowych w 60-85% alkoholu,

* woda kolońska (eau de cologne) – 3-5% olejków zapachowych w 70-80% alkoholu,

* woda odświeżająca (eau frache) – 1-3% olejków zapachowych w 70-80% alkoholu.

Istnieją trzy nuty zapachowe, które zostały stworzone po to, aby w odstępie czasu każda z nich uwalniała inny zapach:

* nuta głowy – jest to pierwsze spotkanie z zapachem, które czujemy natychmiastowo,

* nuta serca – czujemy ją po jakimś czasie, po ok. 20-30 minutach i utrzymuje się najdłużej, ulatniając dominujące aromaty,

* nuta bazy – czyli zapach, który czujemy od samego początku do końca trwania zapachu, odczuwamy go zawsze gdzieś w tyle za nutami serca.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zapachu na lato?

Lato kojarzy nam się z ciepłym powietrzem, wysokimi temperaturami i lekkimi ubraniami. Lato jest piękną porą roku, jednak patrząc na nią ze strony perfum, nie powinniśmy w tym okresie nosić na sobie nic ciężkiego, co mogłoby przeszkadzać nam lub ludziom, którzy nas otaczają. Jeśli już wiemy, że nie mogą być to zapachy bardzo mocne i duszące, warto skupić się na odpowiednich nutach. Przed zakupem zapachu powinniśmy przejść się do perfumerii, określić co nam się podoba, a co nie, po spędzeniu kilku chwil w sklepie, warto w domu sprawdzić w Internecie zapachy, które podobały nam się w sklepie, poznać ich skład i jakie nuty były w nich zamknięte. Gdy dowiemy się już tego wszystkiego, możemy sprawdzić podobne zapachy z identyczną kompozycją i będziemy świadomi, czego poszukujemy. W sieci możesz napotkać wiele sklepów, które sprzedają podróbki. Pamiętaj, że zbyt niska cena nie wróży nic dobrego. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zapachami, staraj się kupować oryginalne perfumy na zaufanych stronach i w renomowanych perfumeriach, takich jak Douglas.

Perfumy męskie w letnich miesiącach charakteryzują się lekkością, świeżością i energią, dlatego przedstawiamy kilka najbezpieczniejszych z nich:

* cytrusowe – bergamotka, limonka, mandarynka czy grejpfrut, są orzeźwiające i energetyzujące,

* wodne – woda morska i morskie akordy dodają uczucia świeżości i lekkości, przypominając o wakacyjnych dniach nad morzem,

* zielone nuty – zapachy zielone, takie jak liście mięty lub świeżo skoszonej trawy, przynoszą uczucie odprężenia i bliskości z naturą,

* nuty owocowe – niektóre lekkie nuty owocowe, takie jak ananas czy arbuz, mogą dodać słodkiej i radosnej nuty letniemu zapachowi,

* kwiatowe nuty – lekkie kwiatowe akordy, np. lawenda, jaśmin lub róża, mogą dodać subtelności i świeżości letniemu zapachowi.

Oczywiście pamiętaj, że perfumy są bardzo indywidualną kwestią, najlepiej sprawdzić wszystko na własnej skórze. Stosowanie odpowiedniej ilości również jest bardzo ważne, gdyż dzięki promieniom słonecznym perfumy stają się bardziej intensywne.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/kosmetyczny-olej-kosmetyk-naturalny-3164684/

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
5
7
8
9
10
11
13
V Kongres BIO
2023-09-13 do 2023-09-16
14
15
16
17
18
21
22
23
24
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
Newsletter